Mi a teendője a munkavállalónak, ha a munkáltató könyvelője nagyobb összeget utalt egy évvel ezelőtt, mint kellett volna, s most perrel fenyegetődzik?
A jogalap nélkül kifizetett munkabér 60 napon túl akkor követelhető vissza, ha a munkavállalónak a kifizetés alaptalanságát fel kellett ismernie, vagy azt maga idézte elő! MT. 164. §.
Mivel nem ismerjük a pontos eseményeket, ezért nem tudjuk, hogy ennyi idő elteltével tényleg visszakövetelhető, vagy sem. Nekem nem egyértelmű az, hogy visszakövetelhető lenne...
Az olyan eset teljesen egyértelmű, ha valaki mondjuk havi béres, és minden hónapban ugyanannyi fizetése. Ilyen esetben a dolgozónak fel kellett volna ismernie, hogy pld. 40 ezerrel többet kapott, mint szokott.
Mi volt a történet? Pld. kapott-e a dolgozó rendesen bérelszámolási lapot, amelyen ellenőrizhette volna az elszámolás helyességét? Stb.
... folytatva könyvelői szemmel:
Egy könyvelő 1 évvel később veszi észre, hogy több bért utalt valakinek? Ejha!
Mit csinált akkor, amikor az év végi zárásnál ellenőrizni kellett volna azokat a tételeket, amelyek az ilyen méretű hibákat kizárták volna? Hogy-hogy nem bukott ki ez a dolog előbb. Pld. 60 napon belül? Az ilyen könyvelő hogyan végzi szakszerűen a munkáját?
#3
nálunk a cégnél milliós tételű hiányok vannak, mégse szól érte senki semmit.
Másnap persze kirugdosnak 1-2 embert, mert " a cég haldoklik, kell a létszámleépítés".. rá egy napra meg szalonból hozatják a 0 km-es audit..
Kedves 4-es!
Tudom, hogy ilyen is van, nem is kevés. (Tapasztalat)
De olyanról is tudok, aki csak addig keménykedett, amíg az ajtón be nem nyitott egy "kreatív", "rátermett" adóhatósági nyomozó...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!