Miért kell gyárakba terelni egyre több munkavállalót, főleg fiatalokat?
Az oktatási rendszer egyre inkább ebbe az irányba halad, hogy szellemi munkát csak zsenik végezhessenek.
Aki pedig nem diplomás azt élete végéig 4 műszakos gyártósori életfogytiglannal bünteti a munkaerőpiac.
Teljesen rendben van, hogy keressen dupla vagy tripla annyit egy diplomás, megérdemli mert többet tanult, de miért kell szándékosan tönkretenni 4 műszakkal és rabszolga körülményekkel annak az életét aki nem diplomás? Miért nem lehet csak 2 műszak? Hogy éjszaka aludni lehessen, ahogy minden normális ember?
#20: ami hátrány van az egyetem elején pótolható.
Nyelvvizsga meg elsősorban tanulás kérdése, a középfokúra alig kell valami. Gyakorlatilag akár az internetről is megtanulhato.
Vannak országok ahol a szegényeknek szinte esélyük sincs kitörni, de szerencsére Magyarország nem ilyen.
24: ez is csak akkor megy, ha van nyelvérzéke, szorgalma. De attól, hogy valakinek nincs nyelvérzéke, hanem kéne neki 100 különóra a nyelvvizsga előtt, attól még lehet belőle mondjuk jó mérnök.
A másik meg a támogató családi légkör, ami a szegény családokban ritkán van meg. Engem a saját anyám csúfolt okostojásnak, mert tanultam. Aztán később kiderült, azért, mert irigy volt, ő még az érettségit is alig tudta letenni. És tanítottam olyan iskolában, ahol túlnyomórészt HHHs gyerekek voltak (80százalék felett), és hidd el, ez a jellemző hozzáállás a szülők részéről.
És az OECD kutatások is visszaigazolják, hogy a születési hely és a szülők végzettsége, anyagi helyzete nálunk legerősebben determinálja, hogy mi lesz a gyerekből. Magyarul: a gyárban megrohadás, a dolgozói szegénység öröklődik.
És ezen nem változtat, hogy te láttál 1-2 kivételt.
Én meg inkább azt látom, hogy aki akar az jut valahova. Aki nem akar az meg hetekig tudja sorolni miért is olyan hátrányos helyzetű.
Nem feltétlenül kell nyelvvizsga sem. Egy jó asztalos, burkoló, kőműves, villanyszerelő stb szintén nagyon jól meg tud élni és ha arra vágyik akkor tanulhat tovább és lehet diplomás is.
Szerintem a statisztika becsapos. Nyilván a többség nem is akar kitörni. Arról nincs és nem is lehet statisztika, hogy hányan vannak akik mindent megpróbáltak és mégis a mélyszegénységben maradtak. Mert ez a nem mindegy. Olyannal minek foglalkozni akinek jó úgy ahogy van, így nőtt fel, ez az élet, nem kell neki több.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!