Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnak velem valamit tenni?...

Tudnak velem valamit tenni? Albérletben voltam, de semmilyen papirt, szerződést nem irtam alá. Pénzügyi gondok miatt eljöttem és az utolsó hónapot nem tudtam kifizetni. Még mindig hivogatnak h fizessek, de nem tudok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 08:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
Egy hétköznapi példa... éttermekben is utólag kell fizetni, teraszról simán le lehetne lépni, még sem tesszük... vajon miért... Nekem semmi szükségem nem lenne rá, hogy pár tízezer Ft-ért mindig osonnom kelljen az utcán, nehogy összefussunk..
2010. júl. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudnak veled semmit tenni, hozzáteszem: SAJNOS!!

A hozzád hasonló élősködők miatt ilyen bizalmatlanok a lakástulajdnosok a bérlőkkel szemben és ezért kérnek már-már irreálisan magas kauciót is. Amit tettél, gerinctelenség! Először is addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Másodszor, ha mégis közbejön valami váratlan , és nem tudsz határidőre fizetni, nem kell hazug módon lelépni, az semmit nem old meg. Felhívod a tulajt és elmondod, mi történt, de természetesen kifizeted a pénzt, amint - x időn belül - rendbejössz. Kevés szőrösszívű tulaj nem ad ilyenkor haladékot. De akár a szüleidtől is kérhettél volna segítséget. Bújkálni, hazudozni és közben itt érdeklődni, hogy elkaphatnak-e a becstelen viselkedésért... hát, az én szótáramban erre nincs szalonképes jelző. Két lehetőséged van:

1.) Beszélj a szüleiddel, mondd el őszintén, hogy mi történt, kérj segítséget. Hívd fel a tulajdonost, kérj bocsánatot és rendezd a tartozásodat, anyukádéknak majd megadod apránként. Tanulj a hibádból és élj tovább boldogan.

2.) Bújkálj és hazudozz tovább, de ne nevezd magad többé embernek.

2010. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
84%

Persze,hogy tudnak.

Szépen elmesélik mindenhol,minedenkinek,hogy nem fizettél.Számlákat rendben hagytad?

Ha havi 5000-vel törleszted,a becsületed megmarad.

2010. júl. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 BlackSword ***** válasza:
24%

A behajtók sem tudnak tenni semmit, mivel nincs papír, és nics elismervény, hogy fizettél volna, se annak a hiánya... Amíg írásban, két tanú előtt el nem ismered a tartozást, addig tehetetlenek... Pontosabban nem tehetetlenek, mert fektehetik az esetet a netre, és akkor azzal szépen alád is vághatnak... De alapjában véve ők is hibásak, mert nem kértek kaukciót... Én most költöztem ki egyből, és meg voltunk egymással elégedve a főbérlőm is velem, én is vele... Az utolsó honapban meg rendztük a pénzügyeket...

Miért nem íratott papírt...

2010. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
13%
Nem értem,miért kell a kérdezőt bántani...mindenki kerülhet egyrészt albérletbe,másrészt nehéz anyagi helyzetbe...mi is albérletben vagyunk a párommal,holott a családomnak van 3 ház is a tulajdonában,mégis így tudtuk csak megoldani,és nekünk sincs róla papír emrt egy ismerősnél vagyunk...kedves kérdezőnek üzenném,hogy ne pánikoljon,hanem higgadt fejjel gondolkozzon,próbálja összeszedni valahonnan azt a kis pénzt, a tulajnak meg megmondani hogy kérsz haladékot...mellesleg azt is odavághatod neki hogy te meg a papírt kérhetnéd tőle..elég sunyi volt hogy nuku papír a dologról..nyilván az adózás elkerülése miatt csinálta...
2010. júl. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a legtisztességesebb, ha a föbérlödnek megmondod, hogy milyen helyzetben vagy, és megbeszéled vele, hogy milyen részletekben tudod törleszteni. Ha látja, hogy megva benned a jó szándék, akkor valószinüleg belemegy, de azért ne csodálkozz, ha erröl a meallapodásról papirt akar, söt az lenne a becsületes, ha ezt TE ajánlanád fel neki.
2010. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
88%

9:31: Nem értem,miért kell a kérdezőt bántani...mindenki kerülhet egyrészt albérletbe,másrészt nehéz anyagi helyzetbe...


Igen, ez mindenkivel előfordulhat. De becsületes ember nem hazudozik, nem lép le tartozással és nem egy internetes fórumon tapogatózik, hogy megúszhatja-e, hogy nem fizetett.

Meg lehet botlani - ki így, ki úgy, de mindenki sokszor hibázik az életében -, de ahogy a kérdésből kitűnik, a kérdező nem akarja helyrehozni a botlását, inkább lelki támogatókat keres a folytatáshoz. Ez pedig igenis, elítélendő.


Kedves Kérdező! Te pedig inkább beszélj őszintén a szüleiddel, kérj kölcsön tőlük és rendezd a tartozásod. Hidd el, nincs jobb a tiszta, nyugodt lelkiismeretnél!

2010. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

Sokan hibáztatják a főbérlőt, pedig az, hogy feketén ment, abba az albérlő egyetértése is kell, tehát megoszlik ennek a súlya is. Ha hivatalos lenne, magasabb lenne az albérleti díj, akkor fizess többet, hogy adózhasson a tulaj! :)

Ugyanígy: az, hogy hivatalosan nem tudnak tenni semmit, az egy dolog, a lehetőségeket leírták előttem

Szintén laktam albérletben, szintén kaució nélkül. Ott a tulaj mindig a hó utolsó napján kérte az árát, amit elég nehéz volt összehozni, mert 2X8 órát dolgoztam 2 munkahelyen, így a rendszertelen munkarend miatt volt, hogy ezt nem tudtam teljesíteni. Mivel 1-2 nappal előtte derült ki a munkabeosztásom, előtte egyeztettem vele telefonon. Mondanom sem kell, mennyire bizalmatlan volt, állandóan zúgolódott a csúszás miatt, pedig csak kivételes esetekben fizettem 1-jén, ha ez előre nem volt látható, inkább 29-én vagy 30-án fizettem.

Önmagában csak azért, hogy rendben legyen a lelkisimeretem és az életem, csak ezért lennék becsületes a helyedben, csak ez az egy ok is elég hozzá! Rendben is lett, csak bíztatni tudlak a becsületességre!

(Közelebb vagyok ahhoz a szituhoz, hogy én adjam ki a saját ingatlanaimat, mint ahhoz, hogy albérletet kéne keresnem.) Ennek az az oka, hogy ahogy viselkedsz, annak előbb-utóbb megkapod a következményét.

2010. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
hivatalos behajtók nem tudnak semmit tenni, de ha van egy kis esze rád küld pár izmos embert, én biztos nem hagynám, hogy ilyenek élősködjenek rajtam
2010. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor tárgyalj vele! Beszéjétek meg a részletekben fizetést. Anyukád meg előbb--utóbb úgyis megtudhatja. Jobb, ha tőled, mint idegentől.
2010. júl. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!