Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnak velem valamit tenni?...

Tudnak velem valamit tenni? Albérletben voltam, de semmilyen papirt, szerződést nem irtam alá. Pénzügyi gondok miatt eljöttem és az utolsó hónapot nem tudtam kifizetni. Még mindig hivogatnak h fizessek, de nem tudok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 08:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Otthagytad az albit 1 hónapos elmaradással, és csodálkozol hogy "nem hagynak"? Az hogy szerződést nem írtál alá, egy dolog, de van becsület is. Ilyenkor az lett volna a helyes, hogy megmondod ez a szitu, ha menned kell, adjanak pl. 3 hónapot és hozod a pénzt. Erről papír. Ki tudja? Lehet ha "bevallod" a pénztelenséged várt volna a főbérlő pár hónapot úgy is, hogy maradhatsz.

Ne haragudj, nem tudlak megérteni.

2010. júl. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
Azt sem lehet bizonyítani, hogy fizettél, de azt sem, hogy nem. Ha semmiképpen sem akarod kifiztni az utolsó hónapot, a telefonban ne ismerd el a tartozást. Tégy úgy /beszélj úgy/ mintha kifizetted volna. SEmmit nem tudnak veled tenni, csak megpróbálnak nyomást gyakorolni rád.
2010. júl. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nagyon ideges vagyok. :( Én is azt mondom , hogy nem tudnak semmit bizonyítani, de a becsületem zavar. DE NEM TUDOK FIZETNI!!!! anyámnak pl.irt is a nő levelet, de csak anyám veheti fel a postán azt a levelet!!!! Ők meg erről semmit nem tudnak. :(
2010. júl. 11. 08:57
 4/21 anonim ***** válasza:
kauciót se fizettél?
2010. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
nem kértek kaukciot!
2010. júl. 11. 09:03
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Szép mondhatom!

Tudnod kellett már akkor is, hogy azt a hónapot nem fogod tudni kifizetni. Jogilag semmit sem tudnak tenni, max hívogatnak és esetleg ha van ismeretsége "behajtó haverokat" küldenek rád. Én ezt tenném.

2010. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
84%

Egyértelmű, hogy ebben mázlid van, hiába kérik nem tudják behajtani rajtad. Azt sem tudják bizonyítani, hogy ott laktál! Kauciót nem kértek ez az ő hibájuk, de ahogy előttem írták becsület is van a világon.


Szüleid biztos tudnak segíteni, hogy ki tudd fizetni a maradék 1 hónapot, és nagy bocsánatkérések közepette odaadd ami a főbérlőt illeti meg!

2010. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
82%

ma 09:12

Jogos, hogy akár behajtókkal kiszedik belőled a pénzt! Ott biztos előkerülne jó pár ezer ft, még ha nem is a teljes összeg...

2010. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Anyukádtól nem tudnál annyit kölcsönkérni kis ideid míg összeszeded magad? Vagy ha annyira nincs pénzetek, akkor legalább a rezsit kifizetni, hogy ne károsítsátok meg a tulajt!
2010. júl. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
88%
A papír semmit nem ér, ha az emberben nem munkál a becsület. Igénybe vettél valamit, amiért fizetni kellett volna, te meg elsunnyogtál. Van részletfizetés is a világon. Mondhatnád, hogy nyugodjanak meg, amint tudsz, fizetsz.Az ilyenek miatt is alakult ki, hogy min.3 hónapi kauciót kérnek a bérbeadók, és igazuk is van.
2010. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!