Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online rendelés esetén 14...

Online rendelés esetén 14 napos csere garancia jár egy elektronikai készülékhez törvényileg?

Figyelt kérdés
Egy Xboxt rendeltem le még egy hete egy neves áruházból majd személyesen fizettem és vettem át. Viszont az Xbox 1-2 órán belül lefagy,újraindul. Tehát azonnali cserét szeretnék, ez sima ügy ha 14 napon belül vagyok?

2019. máj. 29. 09:45
 1/2 belapus ***** válasza:

A vásárlástól való elállás ( 14 nap ) és a garancia, két különböző fogalom.

Online vásárláskor - bizonyos kivételek figyelembevételével - indoklás nélkül vissza lehet kérni az áru értékét.

A garancia ( vagy csere, ha javíthatatlan ) a hibás termékre vonatkozik.

Mindkét esetben más az ügyintézés módja.Az áruház oldalán kell erről információnak lennie.

2019. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

kevered a szezont a fazonnal: a 14 nap az elállási jog (pénzvisszafizetés és áruvisszaküldés) és nem mindenre érvényes. Pl. ha online veszel egy szám.gépet és feltelepítesz rá egy szoftvert, már nem állhatsz el a vásárlástól.


Ha viszont hibás egy készülék, akkor kötelesek cserélni, ha nem tudnak, akkor levásárolhatod.


Az esetedben nem tudom, hogy hibás-e az Xbox - lehet, hogy csak valamilyen technikai papraméterek nem stimmelnek - nem vagyok egy számítástechnikai zseni - biztosan jön majd valaki, aki jobban ért hozzá.

2019. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!