Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pár éve megszüntetet kis...

Pár éve megszüntetet kis sörözőből lakássá nyílvánítás eljárása? Több lent.

Figyelt kérdés
Pár éve üres,a kisvárosban -nem külterület-volt söröző,kb.45 négyzetméter.A tulaj eladná nekem mint lakást.Az ingatlan teljes mértékben erre alkalmas.Víz,padlózat,gáz,villany stb.minden adott.Nem lepusztult.Mellette kis cukrázda van,közös fal, a cukrászda tulajdonosa nem támaszt akadályt a lakássá nyílvánítás miatt.Kérdésem,hogy mi az eljárás menete,mennyire macerás,mennyibe kerül ez az ügyintézés.Az ingatlannak van helyrajzi száma stb.Hová fordulhatok az ügyintézés miatt.Kérelem beadása,földhivatal/?/stb.Kijönnek megnézni,hogy alkalmas-e?Stb.stb.Mennyibe "fáj" ez nekem,vagy a jelenlegi tulajnak kell ezt intézni?-Ez volna logikus véleményem szerint,hogy neki kell intézni azt,ha már annyira el akarja adni.-De ez talán annyira nem is lényeges abbban az esetben,ha az eljárás nem kerül egy vagyonba.Még annyi,hogy ha esetleg házszám nem szerepel, -vagy még nem- akkor mi van,ill.lehet-e házszámot igényelni-ez egy központi helyen van,közvetlen ltp.mellett.Pl.A Köztársaság útján,-belül-.Az ingatlanhoz kert nem tartozik, melléképület sem.Természetesen különálló,nenm társasházi épület.Tehát,a volt söröző, ill. mellette a kis cukrázda.Tulajdonos bejegyzés menete?Minden segítséget elfogadok.
2019. márc. 13. 11:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Önkormányzat kereskedelmi osztály, lakásügyi osztály - először ezeket a köröket kellene lefutnod - illetve érdekes lehet még a földhivatalnál a tulajdoni lap, hogy tényleg az eladó tulajdonában van-e vagy csak bérli.

Vigyázz, előfordulhat az is - bár úgy tudom, ezeket már megszüntették, hogy a terület az önkormányzaté, a felépítmény meg az eladóé. Ez azért probléma, mert ilyenkor az önkormányzat bontásra kötelezhet - hiába vetted meg a lakást.

2019. márc. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!