Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha jön a végrehajtó?

XXLPETER kérdése:

Mit tegyek ha jön a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Egyik rokonomnak nincs állandó lakcíme ezért hozzánk van bejelentve. Idő közben elég nagy tartozást halmozott fel és nem fizetett. Jött a levél hogy elviszik a cuccainkat pedig nem is az ő dolgai. Mit tegyek?

2018. dec. 28. 14:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#5-ös válaszolónak adok igazat!


A törvényt elolvasni, és a gyakorlatban alkalmazni megint más.


Bőven elég, ha az ingatlan tulajdonosa jegyzőkönyvbe nyilatkozza, hogy az ingatlanban található ingóságok kizárólag az Ő tulajdonát képezik, az adóst csak azért engedte bejelentkezni a címre, mert egyébként településszintű címmel rendelkezne csak, Ő pedig segítő kezet nyújtott például azért, hogy könnyebben el tudjon helyezkedni, ne tűnjön hajléktalannak. Max. még azt is lenyilatkozhatja, hogy a kényszerkijelentés iránt ezek után intézkedni fog.

2018. dec. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném az előzőt azzal, hogy teljesen mindegy, hogy hova van bejelentkezve az adós, mert adott esetben olyan helyen is foglalhatnak, ahova nincs bejelentkezve, de bizonyíthatóan ott tartózkodik életvitelszerűen.
2018. dec. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mit tehetsz, ha jön a végrehajtó?


A legfontosabb: Együttműködsz vele.

2018. dec. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, a kérdező kérdezte tegnap privátban, hogy a számlán kívül mivel lehet még bizonyítani a tulajdonjogot, amire ezt válaszoltam neki:


Bármivel, amit a bíróság elfogad, ez lehet egyéb okirat, de akár tanúvallomás is. Egyébiránt az egy sokkal erősebb vélelem, hogy az ingóságok az ott lakó ingatlantulajdonosok tulajdonában vannak, mint a nem ott lakó, de csak oda bejelentett ismerős tulajdonában. A végrehajtók nem hülyék, ha ott a helyszínen úgy nyilatkoztok, hogy az ingóságok nem az adós tulajdonában vannak, akkor nagy eséllyel nem fog foglalni, nem fog belemenni egy igényperbe. Ha mégis, akkor igénypert kell indítani és ott majd lehet bizonyítani mindenféle eszközzel, amiben majd az ügyvéd segít.


Ez összhangban van azzal, amit az előző válaszoló is javasolt.

2018. dec. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az nem életszerű, hogy névre szóló számlákat kérjünk vagy őrizgessünk mindenről, amit veszünk, én is kizártnak tartom, hogy csak így lehessen igazolni, hogy kié az adott dolog.
2018. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!