Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen büntetést kaphatok,...

Milyen büntetést kaphatok, esetleg börtönbe kerülök?

Figyelt kérdés
Azegyik aukciós oldalon licitáltam egy termékre, melyet évek óta keresek, 3500Ft-ért. Az eladóval nehéz volt felvennem a kapcsolatot, és közben kiderült, hogy ez nem az a termék, amit keresek. Eddg mindent azonnal kifizettem, csak pozitív értékeléseim vannak. Most azonban nem kérem a terméket, de felajánlottam az eladónak, hogy fájdalomdíjként a termék 20%-át kifizetem, hogy ne károsodjon. Ő ezt nem fogadta el, eljárást kezdeményez ellenem. Milyen büntetést kapok? HMennyire büntetnek, esetleg börtönbe zárnak? Kérem, válaszoljatok, mert még sosem voltam büntetve.Mindenkit megbüntetnek, aki visszalép egy szerződéstől?
2010. jún. 23. 22:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

3500 Ft semmi. Jelenleg 20,000Ft a "határ", ezalatt csak szabálysértés.

A c.gányok sokszor úgy mennek vásárolni, hogy 19ezer Forint értékű árut tesznek a kosárba, ezután fizetés nélkül kisétálnak. Ez csak szabálysértés, kapnak pénzbüntetést (amit nem fizetnek be, a segélyből pedig nem lehet tiltani) és élnek, mint hal a vízben.


Bár, a Te eseted ettől kicsit különbözik, csak azért írtam le a fenti példát, hogy lásd, hogy mennyire nem lehet ilyenért (sőt, még súlyosabb dologért sem) börtönbe kerülni.

2010. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat is. Az az APEH-es dolog nagyon tetszik:) Ha feljelent, én is megkérdezem, akkor most ő adózik vagy a cég:).
2010. jún. 24. 16:08
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

na egy vaéamiről ne feletkezzünk meg!

BÁRMILYEn neten kötött adásvételi szerződéstől 8 napon belül InDOKLÁS nélkül el lehet állni.

Még webshopokban is. Úgyhogy ezt közöld a kedves eladóval, aztán viszontlátásra. Most már a 20%ot se fizesd ki még véletlenül se. Ad egy negatívat aztán csókolom.

2010. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó, de biztos? Mire tudok hivatkozni?Köszi előre is.
2010. jún. 24. 17:07
 15/16 anonim ***** válasza:

Tuti.


[link]

2010. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

16:09 a 8 napon belül való elállási jog a webáruházakra vonatkozik, az online kereskedelemre, NEM az online AUKCIÓZÁSRA!!!! ettől a szerződéstől elvileg csak akkor állhatna el, ha kiderül, hogy nem azt kapja, ami a terméklapon szerepelt, vagy nem olyan állapotban


ne keverjük a webboltokat az aukciós oldalakkal


pláne nem értem, a szabálysértés hogy jön ide



ha nem veszi meg a terméket az eladó indíthat polgári pert, ahol neki bizonyítani kellene, hogy kár érte, a bíró jót fog röhögni rajta....ennyi, nem kell túldramatizálni

2010. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!