Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen büntetést kaphatok,...

Milyen büntetést kaphatok, esetleg börtönbe kerülök?

Figyelt kérdés
Azegyik aukciós oldalon licitáltam egy termékre, melyet évek óta keresek, 3500Ft-ért. Az eladóval nehéz volt felvennem a kapcsolatot, és közben kiderült, hogy ez nem az a termék, amit keresek. Eddg mindent azonnal kifizettem, csak pozitív értékeléseim vannak. Most azonban nem kérem a terméket, de felajánlottam az eladónak, hogy fájdalomdíjként a termék 20%-át kifizetem, hogy ne károsodjon. Ő ezt nem fogadta el, eljárást kezdeményez ellenem. Milyen büntetést kapok? HMennyire büntetnek, esetleg börtönbe zárnak? Kérem, válaszoljatok, mert még sosem voltam büntetve.Mindenkit megbüntetnek, aki visszalép egy szerződéstől?
2010. jún. 23. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem csak körberöhögik az örsön...Ezért is lehet feljelentést tenni?!
2010. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Börtön??? Dehogy is! Kapsz egy negatívat, vagy ha megtudjátok dumálni akkor egy semleges értékelést és enyi.
2010. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

az őrsön körberöhögik az tuti

viszont elvileg polgári peres eljárást kezdeményezhet ellened, mivel visszaléptél a szerződéstől ...viszont ott neki kéne bizonyítania, hogy kárt okoztál neki....ami nem fog megtörténni és a bíró körberöhögi és fizetheti a perköltséget


ha a vaterán történt az eset, akkor semlegesben egyezzetek ki, ha a teszveszen, akkor ott be kell vállald a negatívot, hogy neki ne kelljen jutalékot fizetni (3 ilyen eset után viszont kitiltanak onnan)

2010. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

istenem, milyen szerződésről beszéltek?? nem írt alá semmit max mikor regelt akkor fogadott el vmi hülyességet...


ha rendőrségre viszik ott körberöhögik, ha eljut a bíróságra ott úgyszintén. nem hiszem hogy megéri majd neki, max tényleg kapsz egy negatívat..

2010. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha a levelekből egyértelműen kiderül, hogy nem azt kapod, amit kértél, illetve kerestél, úgy az eladónak semmilyen követelése nem lehet. Börtön, bírság???? LÓF@SZT az idióta fejébe. Semmi nem lesz belőle...
2010. jún. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Kicsit megnyugodtam. Bár még mindig félek, mert én próbáltam békésen rendezni, felajánlottam, hogy kifizetem a jutalékát, majd az áru 20 %-át, de ő azt mondta, hogy fizessem ki a villámár felét, később azt, hogy az egészet, akkor eláll a szerződéstől, másképp negatívot ad, és peres útra viszi az űgyet. Akkor mennyi lesz a perköltség, mert gondolom azt is nekem kell fizetni. Évek óta vásárolok itt, de mindig mindent kifizettem, ezt is ki akartam, de annyira nehézkes volt a levelezés, hogy közben kiderült, ez nem az a termék, amit keresek, így nem kérem. Ez az első esetem. Még akkor ezek szerint ki is tzárhatnak mellé? Bár az eltörpúl, ha megbüntetnek. Az eladó egy céges pecséttel ellátott felszólítást küldött a fizetésre, de az aukciós oldalon magánemberként szerepelt. Akkor most a cég fog engem perelni a 3500 Ft miatt?
2010. jún. 24. 05:25
 7/16 anonim ***** válasza:

A per költséget a pervesztesnek kell fizetnie.

3500 forintért sehol (rendőrség, bíróság) nem fognak vele foglalkozni.

Udvariasan érdeklődj rá, hogy akkor végül is ki árusítja a terméket: ő mint magánszemély, vagy a cég.

Ha nagyon szívózik veled, érdeklődd meg, hogy az APEH felé ezeket az eladásokat hogy számolta el. Pont most szállt rá az APEH a licitálós oldalakon történő eladásokra, mert sokan üzletszerűen árultak, de nem adóztak utánna. Ha ő feljelentéssel ijesztget, de APEHkel ijesztgesd.

2010. jún. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak i8gaza van. Mond meg a féregnek, hogy te kifizeted neki az összeget, de gyből be is jelented az apehnál, mert tuti nem fizet adót. Majd elgondolkodik, hogy 3500ft-ért veri-e a nyálát...szánalmas....
2010. jún. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

23:41 arról a szerződésről. ami a licitálással és az aukció megnyerésével keletkezett, mert az bizony szerződés ;)


a kérdező, meg zárja le ez az üzletet, az eladónak adjon egy semlegest, zsarolásért és küldje nyugodtan a bíróságra, ezt a pert nem fogja megnyerni az eladó


amúgy tényleg nyugodtan rákérdezhetsz nála, hogy az apeh-nak mi lesz erről a véleménye...én is eladogatok néha, rühellem a nem fizetőket, de ha nem kell neki és ezt normális hangnemen közli, akkor kap egy jó hangvételű negatívot (ill. kapna, mert az eddigi egyetlen nem fizetőm, eleve csak azért ütötte le a terméket, hogy telefonon zargathasson)....ha 3500 ft-ért bíróságra megy, akkor meg is érdemli :D



amúgy az oldal adminjainak is jelentsd szépen az illetőt, hogy zsarol a negatív adásával és perrel + követeli tőled a teljes összeget, árut meg nem küldene

2010. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ja és megnyugtatásként: jogiforum.hu-ra is írd ki ezt a kérdést, ott ügyvédtől fogsz választ kapni ;)
2010. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!