Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Muszaj 10% borravalot adnom...

Muszaj 10% borravalot adnom elegans etteremben, ha nagyon sok mindennel nem voltam elegedett?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem vagyok valogatos...nem jarunk gyakran etterembe, de egy nyaralas alkalmaval betevedtunk egy helyre, ami nagy hiba volt.


Van egy kis gyerekunk, es mikor kertunk neki kisszeket, huztak a szajukat. OK, utana kertuk, hogy mellem tegyek le a szeket, hogy tudjam etetni. Erre a pincer gunyosan mosolyogni kezdett, mondta, hogy nem lehet, mert elallja az utat, de persze mellette akkora hely lett volna, hogy tancolni is lehetett volna. Szoval nem ertettem. Valahogy sohajtozott is, amikor hozta a szeket, mintha nagy terhere lett volna. Ereztuk, hogy nem lat minket szivesen es csak kotekedni akar, pedig a fiunk meg se nyikkant. Nem varom el senkitol, hogy gugyogjon a gyereknek vagy szoljon hozza, de hogy lehet utban ennyire a gyerekem?


A pincer meg az italrendelest sem vette fel. Tobb, mint 1 orat vartunk arra, hogy az asztalunkhoz jojjon. Akkor felvette az ital rendelest (amit mashol eleg gyorsan szoktak azert) es ra masfel orara (!) jott oda felvenni a kaja rendelest. Az etterem egyik fele nyitott volt, lattuk, hogy kint volt kozben mas pincerekkel beszelgetett-nekunk hattal, szoval nem latott minket. Mi voltunk az elsok az etteremben. Fel 6-kor erkeztunk. Sok vendeg erkezett utanunk, megtelt az etterem, es mindenki kapta sorban a kajajat, tolunk a rendelest sem vettek meg fel. Mi voltunk az utolsok, akik megkaptuk a kajat, pedig semmi kulonlegeset nem rendeltunk (teszta feleseg). 10 ora volt ekkor. A kaja iszonyat volt es egy negyedrangu etteremben 100-szor jobbat adnak. A pincer tavol volt, egyszer sem jott oda az asztalhoz kozben, pedig kifogyott ez-az. Amikor intettunk neki, mint aki nem lat semmit, ment tovabb. Mar epp felallni keszultem, hogy szoljak neki, mert 11 ora korul jart mar (meg egyszer mondom, hogy fel 6-kor erkeztunk) es hat nagyon elegedetlenek voltunk, a gyerek meg mar 11 ora leven aludni akart, mivel azt hittuk, hogy max. 8-ra vegzunk. Kertuk a szamlat (elobb is kertuk volna, de a kajat ki sem hoztak, kifizetni meg a megrendeltet ki kellett volna). Mikor oda jott, mondta, hogy ennek az osszegnek a 10%-at KELL adni, mert nem kap kulon fizetest. Ezt nem igazan ertettem, mert egy elegans etteremben szerintem kap fizetest a pincer es ugy ereztuk, hogy hulyere vesz minket, kulfoldi turistakat. A szamla hatalmas volt egy borzaszto kiszolgalasert es annal meg rosszabb etelert (35 ezer Ft-nyi osszeg 2 adag etelert es 2 italert). Ugy ereztuk, hogy 200 Ft-nyi osszegnel tobb borravalot nem adunk. A pincer nagyon megharagudott es nekunk esett, majd visszaadta a borravalot. Mi kopni-nyelni nem tudtunk, de nagyon sok dolog miatt elegedetlenek voltunk, igy ezt ereztuk korrektnek. Ti mit gondoltok? Tenyleg kellett volna 10%-ot (3500 Ft-ot) adni ilyenert? En teljes igazsagtalansagnak ereztem ezt. A borravalonak nem epp az a lenyege, hogy akkor adjuk, ha meg vagyunk elegedve es amugy is mi szabjuk meg az osszeget annak fuggvenyeben, hogy mennyire voltunk megelegedve? Tenyleg mondhat olyat egy pincer, hogy neki min. 10% jar? Ez lehetseges?


2010. jún. 20. 06:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%
Én nem értem!! Mit ettetek ti ennyiért, és még ki is fizettétek???? Jól vagytok, de tényleg? Ilyen esetén azonnal panaszköny + vezető! Vannak ilyen tutyimutyi emberek, hogy ilyen esetén sem tesznek semmit??? Nem vagyunk gazdagok, ritkán szoktunk étterembe járni, de mikor van üdülési csekkünk akkor megyünk, és akármit rendeltünk (3 fő és még kértünk elvitelre is) mindig jóval 35E alatt volt. Én még jól be is olvastam volna a pincérnek!
2010. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

35.000

jesszus

és nem ezen problémázol, hanem azon h.3500Ft-ot kellett volna még adni?

:O

2010. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól látom, ti nem Mo-n éltek? Csak mert nincs ékezeted. Mert ha nem , akkor a tipikus "Húzzuk le a külföldit jó sok lével" esetbe botlottál.
2010. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hat nem szamitottunk ekkora szamlara, csak kb. fele ekkorara, de kiderult, hogy a koret nem volt benne az arban. Biztos, rajta volt amugy az etlapon. Tesztat ettunk meg kozosen rendeltunk egy steaket sultkrumplival. A ferjem egy almalet ivott (6 euro). En egy kolat (6 euro). Ennyi volt. A viztol kezdve (ami az asztalon volt) a kenyerert (ami szinten az asztalon volt - par szelet) felszamoltak borsos arat. De ez OK is lett volna, ha elegedettek lettunk volna...de foleg az bant a legjobban, hogy a gyerekemet kb. egy darab sz.rnak nezte a pincer, mert ez egyertelmuen lejott. Pedig mondom, hat semmi rosszat nem csinalt, nem is sirt, csak a vegen lett turelmetlen.
2010. jún. 20. 14:51
 15/18 A kérdező kommentje:
Egyebkent nem Mo-n elunk es ez sem ott tortent, hanem Gorogorszagban. A ferjem pedig amerikai es biztos, hogy hulyenek nezte a pincer, hogy bevesszuk, o nem kap fizetest meg biztos azt hitte, hogy nagyon gazdagok vagyunk vagy valami.
2010. jún. 20. 14:53
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha azt hitte volna, hogy nagyon gazdagok vagytok, akkor tutira körbeugrált volna benneteket. Nem ezt tette, szerintem ez egy munkaundoros vendéggyűlölős, de azért borravalót követelőző szemtelen alak volt.
2010. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nos én nemhogy borravalót nem hagytam volna, de ha 10 percig nem foglalkoznak velem, akkor felállok, hangosan megköszönöm a kedvességüket, elkérem a vásárlók könyvét, beírok és távozom...akármilyen ország és akármilyen puccos hely....
2010. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
ha teljesen megvagy elégedve se kötelező adnod..
2012. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!