Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi borravalót szoktak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi borravalót szoktak adni étteremben, egy kb.50 fős esküvő esetén? (vacsora, buli)

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
semennyit.
2009. jún. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

számlavégösszegéből tudsz kalkulálni! attól függ mekkora az összeg, 5 és 10 % között szokás adni!

Ha nagyon megvoltál elégedve, azt kerekítsd fel!


Nálunk 100 fős volt, és mi minden pincérnek személyesn adtunk 5000 Ft-ot, de ez le volt beszélve előre az étteremmel!

2009. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
semennyit...ez a dolguk
2009. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Igazából nem nagyon szoktak, max. pár ezret a pincéreknek közvetlenül, ha meg voltál elégedve velük. Így is elég nagy lesz a számla...nem kell tízezres borravalókra gondolni.
2009. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Megkapják érte a fizetésüket ráadásul mivel éjszaka van , meg hétvégén, ezért plusz pótlékot is. Úgyhogy ne félj megéri az a pincéreknek is nem csak az étterem tulajdonosnak.
2009. jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
82%
10%-ot illik adni ilyenkor.Nekünk 38 fős volt,és 130E Ft ba volt a kaja,így 20E Ft-al toldottuk meg...
2009. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Én pont most dolgoztam a hétvégén egy lagzin. Egy fillért nem kaptam, pedig rendesen végigcsináltam. És a fizetést nem toldották meg ilyen-olyan pótlékokkal. Úgylátszik vidéken csak ez van.
2009. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is felszolgálok rendezvényeken, még soha egy fillért se kaptam...

Viszont vendéglátásban én még sehol sem találkoztam olyannal, hogy éjszakai meg hétvégi pótlék!

Aki ezt írta, az összekever minket a közalkalmazottakkal!

További tanácsok, ha akarsz jattot adni.

1. Ne az étteremmel beszéld meg, mert azt fogja mondani a legtöbb étterem vezető, hogy nem kell külön jatt, meg vannak fizetve a pincérek. Pedig nincsenek.

2. Ha jattoltok, nem számít rendezvénynél a számla, ez nem családi ebéd, egyszerűen pár, mondjuk 5 ezer Ft-ot adjatok nekik.

3. Ha adjátok, akkor külön-külön, mert vannak helyek, ahol alapból minden jatt a főpincéré, mert a többiek "csak kisegítenek", és ezért ha adtok a négy pincérnek mondjuk őáltala 20 ezret, akkor az valójában egy emberhez kerül... Ha akarsz adni, akkor előtte megkérdezheted a pincéreket az ő rendszerükről.

Nálunk már járt olyan rutinos vendég, aki meg is kérdezte, hogy "jatt a tiétek?", mellettem ott állt a főpincér én meg mondtam, hogy nem. Erre mondta, hogy akkor pontosan kér vissza.

2009. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem keverek össze senkit semmivel, mind bolti eladóként, mint pincérként megkaptam, az éjszakai pótlékot este 6 után, és a hétvégit péntek délután 4 után. Eddig mindig. Ezeket a munkákat Hajdúszoboszlón végeztem ,ami nem csak vidék,de ráadásul Kelet-Magyarország is.
2009. jún. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Mindenkiét hasznosnak találtam. Mi is úgy gondoltuk, ha elégedettek leszünk, a pincéreknek adunk majd valamennyit, de nem a számla 10%-át kapja az étterem, ahogy azt az üzletvezető csak úgy mellékesen mondta. Idézem: "Ezt mindenki maga dönti el, de általában az összeg 10%-át szokták" Igen ha az ember elmegy a családdal egy vacsira, de egy több százezres esküvő az más. Kicsit soknak találnám a közel 40 ezres borravalót, föleg ha az el sem jutna ahhoz, aki megdolgozott érte.
2009. jún. 30. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!