Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Muszaj 10% borravalot adnom...

Muszaj 10% borravalot adnom elegans etteremben, ha nagyon sok mindennel nem voltam elegedett?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem vagyok valogatos...nem jarunk gyakran etterembe, de egy nyaralas alkalmaval betevedtunk egy helyre, ami nagy hiba volt.


Van egy kis gyerekunk, es mikor kertunk neki kisszeket, huztak a szajukat. OK, utana kertuk, hogy mellem tegyek le a szeket, hogy tudjam etetni. Erre a pincer gunyosan mosolyogni kezdett, mondta, hogy nem lehet, mert elallja az utat, de persze mellette akkora hely lett volna, hogy tancolni is lehetett volna. Szoval nem ertettem. Valahogy sohajtozott is, amikor hozta a szeket, mintha nagy terhere lett volna. Ereztuk, hogy nem lat minket szivesen es csak kotekedni akar, pedig a fiunk meg se nyikkant. Nem varom el senkitol, hogy gugyogjon a gyereknek vagy szoljon hozza, de hogy lehet utban ennyire a gyerekem?


A pincer meg az italrendelest sem vette fel. Tobb, mint 1 orat vartunk arra, hogy az asztalunkhoz jojjon. Akkor felvette az ital rendelest (amit mashol eleg gyorsan szoktak azert) es ra masfel orara (!) jott oda felvenni a kaja rendelest. Az etterem egyik fele nyitott volt, lattuk, hogy kint volt kozben mas pincerekkel beszelgetett-nekunk hattal, szoval nem latott minket. Mi voltunk az elsok az etteremben. Fel 6-kor erkeztunk. Sok vendeg erkezett utanunk, megtelt az etterem, es mindenki kapta sorban a kajajat, tolunk a rendelest sem vettek meg fel. Mi voltunk az utolsok, akik megkaptuk a kajat, pedig semmi kulonlegeset nem rendeltunk (teszta feleseg). 10 ora volt ekkor. A kaja iszonyat volt es egy negyedrangu etteremben 100-szor jobbat adnak. A pincer tavol volt, egyszer sem jott oda az asztalhoz kozben, pedig kifogyott ez-az. Amikor intettunk neki, mint aki nem lat semmit, ment tovabb. Mar epp felallni keszultem, hogy szoljak neki, mert 11 ora korul jart mar (meg egyszer mondom, hogy fel 6-kor erkeztunk) es hat nagyon elegedetlenek voltunk, a gyerek meg mar 11 ora leven aludni akart, mivel azt hittuk, hogy max. 8-ra vegzunk. Kertuk a szamlat (elobb is kertuk volna, de a kajat ki sem hoztak, kifizetni meg a megrendeltet ki kellett volna). Mikor oda jott, mondta, hogy ennek az osszegnek a 10%-at KELL adni, mert nem kap kulon fizetest. Ezt nem igazan ertettem, mert egy elegans etteremben szerintem kap fizetest a pincer es ugy ereztuk, hogy hulyere vesz minket, kulfoldi turistakat. A szamla hatalmas volt egy borzaszto kiszolgalasert es annal meg rosszabb etelert (35 ezer Ft-nyi osszeg 2 adag etelert es 2 italert). Ugy ereztuk, hogy 200 Ft-nyi osszegnel tobb borravalot nem adunk. A pincer nagyon megharagudott es nekunk esett, majd visszaadta a borravalot. Mi kopni-nyelni nem tudtunk, de nagyon sok dolog miatt elegedetlenek voltunk, igy ezt ereztuk korrektnek. Ti mit gondoltok? Tenyleg kellett volna 10%-ot (3500 Ft-ot) adni ilyenert? En teljes igazsagtalansagnak ereztem ezt. A borravalonak nem epp az a lenyege, hogy akkor adjuk, ha meg vagyunk elegedve es amugy is mi szabjuk meg az osszeget annak fuggvenyeben, hogy mennyire voltunk megelegedve? Tenyleg mondhat olyat egy pincer, hogy neki min. 10% jar? Ez lehetseges?


2010. jún. 20. 06:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy hibát követtetek el azzal,hogy nem hívtátok ki már a legelején az üzletvezetőz.Én nem vagyok kötekedő típus,de ezt rögtön a legelején megtettem volna.

Ezután pedig nemhogy borravalót nem adtam adtam volna,de tizenöt perc várakozás után felálltam volna,és elindultam volna kifelé fizetés nélkül.Rögtön észrevett volna az a "pincér"...

2010. jún. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Van olyan hely, ahol benne van a számlában a 10% borravaló, ott ki szokták fizetni és még arra is szoktak ráadni, HA meg van elégedve a vendég. Pincér vagyok és ezt a srácot már az első pillanatban lehurrogtam volna, az tuti. A pincér azért várjon borravalót, ha maximálisan "körbenyalta" a vendéget és az valóban elégedett. A rendeléstől számított 20 perc alatt ki kell érkeznie az ételnek. Jó. lehet, hogy a tésztát frissen főzték és ez kicsit eltolta az időt, de a másfél óra túlzás. Akkor gyúrta a szakács? Na biztos lehetsz benne, hogy én még a számlát sem fizettem volna ki. Azonnal hívtam volna a tulajt, vagy üzletvezetőt. Bár mivel nekem ez szakmám, én sajnos jobban ugrok egyes dolgokért és jobban észre is veszem, ha valami, bármi nem úgy megy, ahogy kellene. Már többször volt, hogy elmagyaráztam egy - egy pincérnek, hogy mi a dolga. Nem érdekelt, hogy utána mit gondol rólam, talán azért később eljut a tudatáig és változtat rajta.
2010. jún. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, borravalot adni csakakkor szokas, ha meg vagy elégedve, nem kötelezö.

A másik, hogy a pincér vislekedése miatt kihivattam volna az üzletvezetöt.

Harmadik, ha nem jön 10 percen belül az italrendenlés felvenni - miközben nem a forgalom akadályozza - , kértem volna a panaszkönyvet, az üzletvezetöt odahovattam volna és SEMMIKÈPPEN sen rendeltem volna semmit, hanem elmeýgek máshova.

2010. jún. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Atya ég! Ez szégyen.

Amúgy mit rendeltetek ennyiért! Gondolom az étlapon fel volt tüntetve az összeg. Nem?

2010. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

tényleg van olyan hely, ahol a 10% borravaló fix, ha tetszik, ha nem. DE ebben az esetben én még az ételt se fizettem volna ki.. És 1 óra várakozás után elhúztam volna a fenébe, sőt, ha már az elején látszódik, hogy sz@r estének nézünk elébe és hogy itt nem sok jót várhatunk, már akkor otthagytuk volna az egészet. Nem szabad ennyire málénak lenni.

Amúgy én sem értem, hogy jött össze 35 ezer ft-nyi összeg.

2010. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerinetm itt nem is a borravalón van a hangsúly, hanem a pincér hozzáállásán. Sajnos késő bánat eb gondolat. Valóban, akkor kellett volna jeleznetek a kifogásaitokat.


Mit tennék a helyedben? Visszamennék ugyanabba az étterembe, leülnék rendelni és jól helyretenném a pincért.

Nekem ez az egyik szakmám és engem háborít fel ez a viselkedés. Nekünk már az első órákon megmondták, hogy a vendégnek ki kell nyalni a seggét, mert ő adja a pénzt

2010. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A tanulság, hogy az ilyen helyen fel kell állni és menni.

Én biztos nem vártam volna 1 órát az italrendelésre.

2010. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35.000Ft??????????mit etettek/ittatok??
2010. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
*ettetek
2010. jún. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hasonlóan a többiekhez, én is felálltam volna negyed óra után. Gondolván, hogy ha az italrendeléshez ennyi idő "kell", mi lesz a többivel. Nem semmi türelmetek volt!
2010. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!