Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert (akár...

Ismertek olyan embert (akár hallomásból is), aki elszórta az örökséget?

Figyelt kérdés

Magyarországon nagyon sokan örökölnek sok pénzt (mondjuk legalább 5 milliót), mert nagyon sok embernek van saját háza/lakása és a családfák is jellemzően össze felé záródnak, nem kifelé nyílnak (kevés a gyerek, leszármazott, sok az idős ember, a felmenő).


Tudsz olyat, aki örökölt, de elverte hülyeség(ek)re? Mi történt?


2018. márc. 17. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Anyai szépszüleim. Kastélyuk volt meg mindenféle földek, szépapám elkártyázott és piált mindent. Nagyszüleimnek egy panellakás jutott, a szüleimnek hitel, én meg kijöttem külföldre.
2018. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Nagyapám. Elvált a nagyitól, eladta a malmát, három belvárosi lakást(Szeged) és elszórta minden pénzét az új nőjére. Jelenleg kb. 50-60 milliót érne csak a telek egy házra vetítve.


Másik nagyszülő.. az észlénynek 2 háza volt Debrecenben. Az egyik a klinikánál, a másik az Agrár egyetem felé.

Erre kiköltözött falura és a testvérei lehúzták... halála után 7 millió maradt csak.

Ne is mondjam, hogy most csak a telkek mennyit érnének...


Nagybátyám: Megkapott 3,5 milliót az örökségből 3 hónap után nálunk könyörgött, hogy fogadjuk be, mert nincs hova mennie..


Ismerős, aki kijött az intézetből. 3 milliót kapott.

Két hétig bírta!!!! Most meg szenved..


De nem is szeretek ilyenekre gondolni, mert elborít a düh, hogy milyen sokmindenünk lehetne.... de hát ezek észlények voltak és szétherdáltak mindent utána meg szegényen haltak meg.

2018. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Apám és a testvérei örököltek egy lakást, ami akkor 24 milliót ért. 12 millióért adták el. Ma 60 millióért árulják.


Ez van, ha gyűlölik egymást az emberek és nem tudnak egymással egyetértésben, szeretetben élni. Ők így herdálták el. 2-2 milliót kaptak, ami fütyire volt elég, amit a valagukba tehettek. Ha kiadják, a kiadott pénzt visszaforgatják a felújításra és most adták volna el, 6x annyi pénzük lehetne és ehhez 3 évet kellett volna várni. De ők még az anyjuk temetésén is verekedtek :)


Arról nem is beszélve, hogy a halott vén lány unokái közül, van, aki az utcán lakik :) Dehát neki nem adnak semmit, mert mindent maguknak akarnak.


Úgyhogy ez határ eset, nem hülyeségre költötték, hanem egymás elleni gyűlöletük miatt elvesztettek egy csomó pénzt, amire én 3 éve felhívtam a figyelmüket.

2018. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

A húgom és az öcsém, ráadásul előre...

Kötöttek szerződést várt örökség tárgyában, hogy egyik házat vesz, másik fizeti a hitelét, cserébe a szülői házból ő örökli a részét. Egyik emellé a hotel mellé is vett fel még egyet, jelzáloggal a szülői házra. Azután egyik se fizette, a gyönyörű családi ház, hatalmas telken, jó helyen ma már az eszközkezelőé. Én még ápolom a szüleinket, ők megjelennek karácsonykor, ennyi... :(

2018. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Az öcsém vett az örökrészéből egy gyönyörű Porschét, amit 4000 km-esen totálkárosra tört. Könnyen jött, könnyen ment, de legalább karc nélkül szállt ki a roncsból. Tanulság: ne vegyél sportautót, ha nem tudod uralni.
2018. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Egy pillanat alatt - ahogy végiggondoltam - többet tudok ilyet, mint olyat, aki az örökségét okosan használta fel.

De nincs kedvem leírogatni, buta, felelőtlen emberek buta, felelőtlen történetei, amik aztán nyomorral végződtek. Mindenki a saját sorsának a kovácsa, csak utána aztán ne sírjon és ne a mindenkori éppen aktuális rendszert szidja!

2018. márc. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Hóó, egy lepontozós topik lett ez is? :)

Dejó! itt a választás szele!

2018. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

#7

Hogy jön ide a választás?

2018. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Én is ismerek olyan embereket, akikről a 6-os is írt.

Utána a nyomorukért mindenki hibás, a Gyurcsánytól az Orbánig, mindegy, hogy mikor ki van, csak ők nem, ők a mártírok, az áldozatok.

2018. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

Úgy jön ide a választás, hogy van, aki csak valami ellen tud szavazni, mert ezt tanulta a választásokból. És teljesen normálisan leírt válaszok vannak, amik előbb még 60%on álltak, mert valaki úgy döntött, hogy lepontozza mindenféle magyarázat nélkül azokat.

De úgy néz ki, többséget nem zavarja és kívánják a lepontozást, mert amikor ez ellen szót emelek, akkor engem pontoznak le.

2018. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!