Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lett mindenkiből hirtelen...

Hogy lett mindenkiből hirtelen bitcoin szakértő?

Figyelt kérdés

Mióta felment az ára, mindenki úgy érzi, hogy neki hozzá kell szólnia a témához, mert tudja a tutit.


"ez is csak egy pilóta piramis játék, MLM"


"ki fogja váltani az összes pénzt és 1 millió dollárt fog érni"


"úgy hallottam, hogy a litcoin meg a rippl gyorsabb, azoké a jövő"


ehhez hasonló szélsőséges és ostoba hozzászólásokat olvashatunk azoktól, akik kb 3 perccel a hozzászólás megírása előtt hallottak először a bitcoinról.


Miért képzelik a magyarok mindig szakértőnek magukat pénzügyekben? A devizahitelekkel kapcsolatban is mindenki tolta a hülyeségeit... most meg ez.



2017. dec. 19. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
A 10 millió szövetségi kapitány országa is voltunk amikor épp labdarúgás eb volt. Mindig amit felkap a mainstream média annak mindenki a szakértője lesz. Főleg most, hogy nem csak itthon szenny média kapta fel hanem az egész világon mindenütt ez folyik a csapból. "A kriptovaluta egy lufi" "bármikor pukkan"
2017. dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Ez sajnos ilyen. Van esetleg egy jó forrásod, amiből részletesen lehet tanulni crypto valutákról?

Engem érdekel a téma, de nem akarok egy forintot se belefektetni, ameddig nem ismerem a támadhatóságát és a kockázatait.


úgy vettem észre a bitcoin árfolyamot nem igazán hatotta meg, hogy Kínából kitiltották, de még nem értem, hogy mitől nő egyfolytában az értéke, ha a bányászat csökkenti az értékét. A divat viszi, vagy lassan tényleg egyre több helyen használható termék/szolgáltatás vásárlásra? Mennyire használható termék és szolgáltatás vásárlásra?

2017. dec. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanúgy, ahogy tele van ez a fórum szociológusokkal, család és párkapcsolati tanácsadókkal, filmkritikusokkal, természetgyógyászokkal :)
2017. dec. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezeket a "szakértőket" a sok bugyuta bitcoinos kérdés szüli, hülye kérdésre ne várjon senki szakértői választ!
2017. dec. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

#2

Az első bitcoinom 2012ben vettem. Akkor még semmire nem volt jó befektetésen kívül, de ha át szeretted volna váltani FIAT-ba akkor szép kört kellett futnod vele. Meg értéke sem volt nagyon. Aztán szépen fokozatosan emelkedett az értéke és talán az első nagyobb pumpálás akkor kezdődött amikor Kínában a bankok nem éppen úgy működtek ahogy a dolgozó embernek jó lenne ezért sokan menekítették bitcoinba a pénzüket.

Az idei nagy emelkedésnek leginkább már a média az oka meg, hogy minden hozzánemértő ebből próbáld csilliárdokat keresni.

Különben egyre több helyen elfogadják, akár Teslát is tudsz belőle venni. Viszont a lényegét kezdi elveszteni hiszen a tranzakciós díjj már $7 és $20 között ugrál.


Mindenesetre ha komolyabban érdekel akkor javaslom ezt az oldalt: [link] vagy esetleg Nick Szabo-t.


A másik ami még viszi előre, hogy a kisember reményt lát benne, hogy elsöpri a bankrendszert. Az hogy ebből lesz e valami majd egyszer biztos kiderül, de jelen állás szerint a Market Cap nagyobb mint az American Express értéke.

2017. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Engem érdekel a téma, de nem akarok egy forintot se belefektetni, ameddig nem ismerem a támadhatóságát és a kockázatait. "


Ez hiba. A bitcoin nem ott kezdődik amikor ezt azt tudsz róla vagy amikor vásárolsz vele.

A bitcoin akkor kezdődik amikor van bitcoinod és elkezdesz gondolkozni rajta mit tegyél, eladd vagy lép ellenkezőleg, még vásárolsz. Elméleteket alkotsz majd kiderül tévedtél. Rádöbbensz hogy teljesen más érzés a biztos nyerseséggel távozni vagy kockáztatni vagy ép újrakockáztatni a bizonytalanságba.

A bitcoinban a saját személyiséged erőd gyengeséged félelmeid felelősséged vagy ép felelőtlenséged fog visszaköszönni rád ez pedig egyik könyvben sincs leírva.

2017. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#2: "Mennyire használható termék és szolgáltatás vásárlásra?"

#5: "Viszont a lényegét kezdi elveszteni hiszen a tranzakciós díjj már $7 és $20 között ugrál. "


Meg a kártyás fizetésekhez képest amúgy is egy örökkévalóság, mire visszaigazolják a tranzakciókat. Szóval ez a decentralizált hippipénz igazából sokmindenre jó, csak mindennapos használatra nem. Főleg hogy közgazdasági értelemben nem is pénz.

2017. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem szakértőként szólok néha hozzá de legalább van tapasztalatom és sokat olvastam és sokat gondolkoztam a témáról. Az igazi szakértők úgyis azok akik üzemeltetik a kriptopénz rendszert (fejlesztők és kereskedő cégek stb.).

Jól megragadtad a lényeget mert kétféle ember szól hozzá és a kereskedői fórumokon is ezek az emberek találhatók meg:

Az egyik az optimista aki csak a jó oldalát látja. A másik a pesszimista aki csak a rossz oldalát.

Fontos hogy mind a két oldalnak igaza van bizonyos dolgokban de mégis ellenséget látnak egymásban pontosan az előbb említettek miatt mert az egyik a csak a jót a másik csak a rosszat látja.

Nekem is van egyfajta véleményem és mindkét nézőpontnak az eredője vagyis látom a jó és a rossz oldalát is az egésznek és ezért velem is konfliktusba kerül egyik vagy a másik oldal. Viszont már kialakult egy olyan véleményem amit mind a két oldal el szokott fogadni és mindig igyekszem eloszlatni a kétségeket. Bár mindegy mert az egész kriptopénz témával végeztem és se kereskedni se befektetni se tanácsokat osztogatni se semmit nem akarok a jövőben a kriptopénzekkel kapcsolatban.

Ha érdekelnek a meglátásaim leírhatom ide vagy privátba.


Amúgy sok minden mással is így vannak az emberek. Például mindenki football vagy autószakértő stb. Dehát ez a gyakorikérdések.hu ahová átlagemberek írnak és nem jellemzően tudományos szakértők. A válaszok az egyéni véleményeiket és tapasztalataikat tükrözik. A pártatlanság sincs mindig kizárva mert sokszor az emberek vagy szeretnék ha a másik is hasonlóan gondolkozna ugyanarról témáról vagy valamilyen érdeke fűződik ahhoz hogy erőltesse a véleményét.

2017. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
engem érdekelne a véleményed, persze nem én vagyok a kérdező.
2017. dec. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!