Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges a rendkívüli...

Lehetséges a rendkívüli felmondás vidékre költözés miatt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valakit kidobott a felesége, és haza kell mennie mondjuk Budapestről Debrecenre. Értelemszerű, hogy nem tud onnan bejárni minden nap.

Ilyenkor a jogszabály szerint fel lehet mondani azonnal a munkaviszonyt. Mert értelemszerű, hogy felmondási időben sem nagyon lehet bejárni.


2017. okt. 29. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy lehetséges.
2017. okt. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Úgy érted, indok e az azonnali hatályú felmondásra? Nem. Oldja meg, hogy hogy jár be a felmondási idő alatt. Pont ezért (is) van a felmonási idő, hogy a munkáltató ne maradjon egyik naoról a másikra ember nélkül. Gondolj bele, ennyi erővel fel akarsz mondani, mert [bármi], a munkahelyeden meg bekamuzod, hogy kidobott az asszony, aztán ellenőrizzék le valahogy...

Azonnali hatállyal akkor lehet felmondani, ha nem kapsz mondjuk fizetést vagy valami törvénytelent kellene csinálnod, meg hasonló esetekben. A költözés nem ilyen.

2017. okt. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az azonnali hatályú felmondás a MÁSIK fél magatartása miatt lehet jogos, a saját életedben történt változás nem lehet ok.


Mt. 78. § (1) "A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi."


Az, hogy te elköltözöl, arra sem az a), sem a b) pont nem vonatkozik. Jogosan nem mondhatsz fel azonnali hatállyal, így ha mégis azonnali hatállyal mondasz fel, az jogtalan lesz.


Mt. 84. §

"(1) A munkavállaló, ha munkaviszonyát jogellenesen szüntette meg, köteles a munkavállalói felmondás esetén irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget megfizetni.

(2) A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni.

(3) A munkáltató követelheti az (1) vagy (2) bekezdésben meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.

(4) A jogellenes munkaviszony-megszüntetés szabályait kell megfelelően alkalmazni, ha a munkavállaló munkakörét nem az előírt rendben adja át."


Érdemes ilyenkor valahogy megegyezni a munkáltatóval, ha nem tudod letölteni a felmondási idődet. Nyilván ez így szívás, de még nagyobb szívás lehet belőle.

2017. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem.


1./ "Sima" felmondás a részedről, amelyben kéred, hogy tekintsen el a munkáltató a felmondási időtől, és X. Y. nappal szüntesse meg a jogviszonyodat. Szóban elmesélheted, hogy miért, hátha megértőek lesznek.

2./ Közös megegyezés keretén belül szüntetitek meg a munkaviszonyt.

2017. okt. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
esetleg munkasszallo ideiglenesen - mert kotve hiszem h videken azonnal kapsz munkat, rezsit meg amugy is fizettel bpn is
2019. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
masik fele h a `kidobas` az nem egy jogi kategoria, ami megall....
2019. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!