Munkahelyemről elküldtek, viszont nem fogadtam el és írtam alá a olyan szerződést, ami rendkívüli felmondásos, akkor is életbe lép a munkaviszonyom felmondása?
Ha egy munkahelyről elküldenek valakit = felmondás a munkáltató részéről, akkor azt akár tetszik, akár nem, kénytelen vagy tudomásul venni.
Ha valahol valakit felvesznek egy munkahelyre, az még sohasem jelentette azt, hogy csak a dolgozó mondhat fel!!
Ha nem tetszik az indoklásban megjelölt ok, akkor viszont elmehetsz a Munkaügyi Bíróságra. Különösen, ha még az eljárás csak "folyamatban van", tehát ezek szerint nem bizonyított, hogy jogosan vontak-e eljárás alá, vagy nem!!!
Ha a munkahelyed mondott fel neked rendkívüli felmondással, akkor azt neked nem kell elfogadnod, hiszen a munkaadó mondott fel.
Amennyiben az indoklást nem tartod elégségesnek vagy jogosnak akkor munkaügyi bírósághoz fordulhatsz.
Semmilyen felmondást nem kell aláírni a másik fél részéről. A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, nem kell a másik fél jóváhagyása.
Nincs olyan szerződés, ami "rendkívüli felmondásos". Ez értelmezhetetlen.
Ha rendkívüli felmondással mondtak fel neked, amivel te nem értesz egyet, mehetsz munkaügyi bírósághoz. Akkor is mehetsz, ha normál felmondással mondtak fel. De az tök mindegy, mit nem írsz alá, meg mennyit pufogsz.
Az fht meg jövedelem függő.
Az önkori az egy főre eső jövedelmet nézi családon belül.
# 6
Már hogyne lenne..
Jogilag az alábbi módokon szűnhet meg egy munkaviszony:
1., Közös megegyezés:
Azt hiszem ehhez nem kell sokat hozzáfűzni, 2 fél közös beleegyezése szükséges hozzá.
2., Rendes felmondás (munkaadó / munkavállaló részéről egyaránt):
Ez egy egyoldali jogi nyilatkozat, ellenben vannak kikötései. A munkavállaló nem köteles indokolni a felmondása okát, de a munkaadó KÖTELES! (kivétel ha nyugdíjas a munkavállaló) Ez nagyon fontos, mivel a munkaadó indoka a felmondásra nem lehet az, hogy "csak", hogy túl sokat beteg, stb... Idézet, mi lehet:
"Munkáltatói felmondás indoka csak a munkavállaló képességeivel, a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, illetve a munkáltató működésével összefüggő ok lehet."
Csomó kritérium van még, pl. nem lehet felmondani táppénz alatt, stb...
Rendes felmondás esetén a törvény kötelezi a feleket (mindkettőt!) a felmondási idő letöltésére! Ha a munkavállaló mond fel a teljes FI-t, ha a munkaadó akkor min. a felét le kell tölteni (ha csak nincs közös megegyezés másról). AZ MT szabályozza.
Továbbá ami még fontos, hogy munkaadói rendes felmondás esetén az MT szerint végkielégítés JÁR!
3., Rendkívüli felmondás
Ez abban különbözik a rendes felmondástól, hogy itt mindkét fél köteles indokolni és csak nyomós indok elfogadható (pl. gondatlanság, kötelezettség szegés, veszélyeztetés, stb..) Az indoklásban szereplő okokat a munkaadó köteles bizonyítani illetve cáfolni!
Ha a munkaadó mond fel rendkívüli felmondással akkor nem kell fizetnie sem felmondási időt sem pedig végkielégítést.
Ha a munkavállaló mond fel így akkor viszont mindkettő jár neki!
Viszont azt tudnod kell, hogy a munkahely által írt felmondólevelet át kell venned, és az átvétel tényét!!! aláírásoddal kell igazolni!!!
Tehát ha azt akarják aláíratni veled, hogy a felmondásuk 1 példányát átvetted, azt jobb, ha aláírod és átveszed! Azzal mehetsz tovább a Munkaügyi Bíróságra!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!