Feljelenthetem őket?

Figyelt kérdés

Egy hetet dolgoztam egy gyomorforgató mentalitású cégnél. A lényeg az, hogy az én szakmám irodai asszisztens. Behívtak állásinterjúra ahol kiderült hogy irodai asszisztens nem lehetek náluk, viszont telefonos kisasszony igen, rábeszéltek próbáljam meg. Gondoltam miert ne. A 'munkavégzés' során rajottem hogy ők idős emberek lehúzásából tartják fent magukat, az én dolgom a telefonon történő kapcsolatfelvétel lett volna a potenciális áldozatokkal, egy 200 neves előre kinyomtatott lista alapján, benti telefonnal. A második ilyen munkanapom után utánanéztem a cégnek, és ez egy volt csaló cég, akik már lebuktak és nevet változtattak, de a telefonos szoba falán kintfelejtették a régi posztereiket a régi cégnévvel.:'D Nemsokkal azután otthagytam csapot-papot és eljöttem.

A kérdés az hogy mit tudnék tenni én mint egyszerű magánszemély?

Privátban válaszolok személyesebb kérdésekre, elmondom a nevemet, életkoromat de az anonimitás megőrzése miatt ezt itt nem szeretném.



2017. aug. 20. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Feljelentéssel sokra nem mész, esetleg megkeresheted a károsultakat, ha vannak, mint Erin Brockovich. A legjobb amit tehettél, hogy otthagytad őket a fenébe.
2017. aug. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Semmi illegális nem történt, mégis mi alapon jelentenéd fel őket?
2017. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Nem igazán tudsz mit tenni...A károsultaknak kell feljelentést tenniük ahhoz hogy lekapcsolják őket.
2017. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Rendőrségi feljelentésnek szerintem nem sok értelme van, de ha a fogyasztóvédelmet megkeresed, ők esetleg foglalkoznak az üggyel.
2017. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelemmel nem mész sokra, a GVH-nál, a Gazdasági Verseny Hivatalnál nyomd fel őket.
2017. aug. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!