Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova lehet fordulni, feljelent...

Hova lehet fordulni, feljelenthetem őket?

Figyelt kérdés

Egy vendéglátó helyre behívtak próbanapra, ledolgoztam egyszer 4, másnap 14 órát, aztán pár nap múlva még 14-et.

Azonban ezekre a napokra egy forint bért sem kaptam.

Mit tehetek?


2011. febr. 23. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos a próba napokat divat most nem fizetni,habár az okát nem igazán értem.DE TE TÖBBET DOLGOZTÁL,mint egy próba nap,igy a többire jár fizetés.Feltételezem,nem feketén dolgoztatott,igy köteles kifizetni amit a próbanapon felül dolgoztál.Menj vissza,és ne hagyd magad.Kivétel,ha valamilyen hiánnyal zártad a műszakodat.
2011. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem csak én voltam így, több emberrel ezt csinálták velem párhuzamban, magyarul így szereznek maguknak ingyen munkaerőt.

Arra vagyok kíváncsi, hogy mondjuk az apeh-nél bejelenthetem-e őket.

Nem volt hiányom, nem dolgoztam pénzzel.

2011. febr. 23. 23:29
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyi felügyeletnél jelentsétek be őket! Ki fogják vizsgálni.
2011. febr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ezt fogom tenni, mert nagyon felháborított amit ott láttam.
2011. febr. 23. 23:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen próbanapról beszéltek? Ilyen jogi fogalom nincs. Próbaidő van, amelyre első pillanattól jár a bér. A munka pedig aláírt munkaszerződéssel kezdhető meg. Menj munkaügyi bíróságra. Állományba fog venni a bíróság és egy csomó pénzt megítél - feltéve, ha bizonyítod, hogy dolgoztál...
2011. febr. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjem több maszek pékséggel járt így. Utána mindig rákérdezett, hogy próbanapot fizetnek-e. Csak hiába jelented be, mert gondolom papírod nincs róla, hogy te ott voltál próbanapo(ko)n. Ők simán a szemedbe fogják hazudni, hogy nem ismernek téged.:( de ez nagy taplóság, hogy így kihasználnak embereket, ingyen melóztatni napokat, majd belemondani az arcukba, hogy bocs, de nem jó a munkád és mehetsz békével, na ez undorító!
2011. febr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Bizonyítani max tanúkkal tudom, hiszen honnan tudnám névről az ott dolgozókat, ha nem töltöttem ott több időt. Valamint kaptam egy étlapot hogy tanuljam meg, ez is megvan. Pár email is megvan, valamint a telefonomban a híváslistában is a hívásaik.

Ha mindez kevés, nem érdekel, de már annak örülök ha kimennek egy ellenőrzésre, mert tuti találnak ott olyan embereket, akik úgynevezett "próbanapon" vannak.

2011. febr. 24. 08:47
 8/15 A kérdező kommentje:
Valamint gondolkoztam hogy hirdetésben felteszem az expresszre hogy mit csinált többünkkel ez a cég, ugyanis ott hirdetnek.
2011. febr. 24. 08:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez nem is rossz ötlet.Névvel cimmel,tedd fel a net-re,hogy oda senki ne menjen oda.
2011. febr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Menjetek haverokkal, fogyasszatok egy-két napi bérre valót, és viszlát.

Egyébként én az összes hivatalt ráküldeném. ÁNTSZ a legjobb, ha bejelented, hogy rágcsálókat vagy csótányokat láttál a konyhában. De Apeh és a munkaügyi hivatalok is jó ötlet.

2011. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!