Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Puszta akaraterővel bármit el...

Puszta akaraterővel bármit el lehet érni az üzleti életben? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Fura, de ahogy látom, mindig a puszta akaraterő tűnik ki, ha valaki sikeresen csinál valamit.

A képzettség, hozzáértés, iskola, háttér, referencia háttérbe szorul.

Egyedül ezzel az egy dologgal lehet kitűnni, óriási sikert elérni.


Pl. Voltam versenytárgyaláson, ahol egy ismeretlen senki kijelentette, hogy ez az ő üzlete lesz, mert akarja, és kiröhögött, hogy feleslegesen jöttünk el - és az övé is lett.

De ma a parkolóban is egy fogatlan zokniárus asszony fél óra alatt egy szatyornyit eladott 3 embernek - egyszerűen rájuk dumálta valahogy...


Ti hogy tapasztaltátok, vélemények?



2017. aug. 1. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze fontos az akaraterő is az üzleti életben, de az általad felhozott példákban nem ez volt a fő tényező, hanem a személyek kiállása. Megvolt a magabiztosságuk és a szociális és üzleti képességük ahhoz hogy őket válasszák. Persze akaraterő is kell, de egy önbizalomhiányos, kevesebb üzleti érzékkel rendelkező embernek hiába van akaratereje, nem fog egy pillanat alatt összejönni álmai üzlete. Viszont akaraterővel fejlesztheti ezeket a képességeit. De ez lényegében tanulás, és így nem lesz igaz az az állítások, hogy a képzettség és az iskola a háttérbe szorul.
2017. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Pl. Voltam versenytárgyaláson, ahol egy ismeretlen senki kijelentette, hogy ez az ő üzlete lesz, mert akarja, és kiröhögött, hogy feleslegesen jöttünk el - és az övé is lett. "---te meg félig sírva bementél a tárgyalásra a tudatban, hogy nem a tied lesz és nem is lett a tied brühühü!

Lehet, hogy számodra volt ismeretlen, mert nem mozgasz otthonosan az adott területen és kicsi az ismeretségi köröd.



Zoknis néni adja 200-ért, a bolt meg 750-ért.

Zoknis nénit évente 2-er látod, bolt vasárnapon kívül mindig nyitva.

Most akkor melyiket vegyed meg???


Fogytán voltak alsógatyáim, elmentem a boltba, de csak piros, zöld, lila és sárga volt, ráadásul az ár is ledöbbentett 1650Ft akciózva. Lehet bennem van a hiba, de férfiként ezek nem az én színeim, így én is egy utcai árustól vettem 950Ft-ért.

Most képzeld el az a fránya banya rám tukmált 12db-ot 10000-ért!

2017. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akarat és kitartás magában nem elég, kell a pénz és az ismeretség is:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..

2017. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ez az akaraterő dolog működne, még lottó ötösöm is lenne, annyira akarom.

De a céltudatosság, a jó duma, a szakma ismerete, a rugalmasság és alkalmazkodóképesség valóban fontos dolgok.

Összességében, aki tud, és el is tudja adni magát (jó a marketingje) az boldogul.

Hiába tudsz, ha nem jó a marketinged.

2017. aug. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!