Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állásinterjú tapasztalatok?...

Állásinterjú tapasztalatok? (lenne pár konkrét kérdésem)

Figyelt kérdés

Sosem voltam még ilyesmin és kíváncsi vagyok rá...


Milyen jellegű munkára jelentkeztetek?

Miket kérdeztek? Milyen tesztek voltak?

(néhány logikairól tudok, labdapakolatós problémamegoldósról tudok, Pieron is szokott lenni)


Illetve szerintetek egy nagyvállalatnál az interjúztatók imprós kérdéseket is használnak, vagy minden előre rögzített?


Fel lehet/szokták venni az elhangzottakat? Volt olyan, akinél felvették?


Min lehet a leggyakrabban elbukni?


Bárki, bármit tud erről, segítsen! Félreértés ne essék, nem azért kérdezem, mert ilyesmire mennék.:) Írok egy sztorit és élethűen akarom visszaadni a szituációt. :)


2017. ápr. 18. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Én voltam interjúkon multiknál, bankoknál és állami (rész)tulajdonú cégeknél is.

Az lehet, hogy segítene a kérdésed megválaszolásában, ha tudnánk, hogy milyen helyre és milyen pozícióra jelentkezel.


Nekem ilyenek voltak:

Államinál: behívtak, megkérdezték az alapvető dolgokat, tehát pl. ki vagy, honnan jöttél, hol és mit tanultál, milyen a családi viszonyod, miért szeretnél ott dolgozni, mikor tudsz kezdeni leghamarabb. Tehát semmi extra nem volt.


Multinál, banknál: az előzőek, plusz a szintén tipikus kérdések, mint pl. mondj 3 pozitív és 3 negatív tulajdonságot, miért gondolod úgy, hogy megfelelő lennél a pozícióra, szerinted hogyan jössz ki másokkal, hogy kezded el a tanulást vizsgaidőszakban/a munkát reggelente, mit tudsz a cégről, mi a hobbid, mire vagy a legbüszkébb az életedben, mi volt a legnehezebb dolog, amit át kellett élnek és hogyan birkóztál meg vele, és hasonló dolgok.


Nem interjú, hanem más körök: van olyan bank, ahol az interjú előtt tesztet kell kitöltened és ha jól sikerül, csak akkor hívnak be, vagy egy relatíve jól sikerült interjú után vagy éppen interjúval "egyszerre" van a teszt. Nekem pl. voltak olyan tesztek az egyik banknál, hogy statisztikai számolgatós jellegű volt, több kérdéssel, mint perccel, tehát sietni kell és pontosan is dolgozni, mert figyelembe veszik azt is, hogy a válaszaidból mennyi lett jó és azt is, hogy az összes kérdés közül mennyire válaszoltál helyesen. Ugyanennél volt olyan is, hogy banki termékekkel kapcsolatos volt, tehát hitel, befektetés, megtakarítás stb. Másik banknál IQ teszt és egy személyiségteszt volt. De olyannal is találkoztam, hogy telefonon felhívott az egyik HR-es és azt mondta, hogy beszéljem rá egy hitelkártya igénylésére.

Banknál és multinál is volt angol teszt, ami levélírás volt egy meghatározott témában. Szintén multinál volt az említett statisztikai jellegű, de nem "általános" témákban, hanem a cégre specifikusban. Másiknál egyszerű, logikára építő matek és angol tesztek voltak.

De egyszer meglepetésemre az interjú után megkértek, hogy írjak meg egy olyan tesztet, amivel a dolgozóik szintjét szokták mérni évente.


Más jellegű "teszt"-ből olyanokkal találkoztam pl. bankban, hogy adjak el a HR-esnek egy tollat, ami fehéren fog, vagy egy hűtőszekrényt egy eszkimónak. Voltak szituációs feladatok, ahol pl. ideadták egy nagy cég mérlegét és eredménykimutatását az utóbbi 2 évről, a cégkivonatát, és tudnivalókat, a szituáció 1. része az volt, hogy a főnököt győzzem meg arról, hogy küldjön oda a nagy multihoz, amit ráveszek arra, hogy térjen át a mi bankunkhoz. A 2. része pedig az volt, hogy elmentem az említett céghez és az ottani illetékest is meg kell győznöm, hogy minket válasszon. Persze lehetetlen feladatot kaptunk, mert olyan cégeket adtak a feladatba, amik pl. külföldi tulajdonúak, így a magyarországi cégük nem csinálhatja azt, amit akar, mert pl. a tulaj megszabta, hogy X banknál vezethetik a számlát és attól vehetnek fel hitelt is, míg te az Y banknál dolgozol, stb.

illetve ugyanitt volt olyan, hogy a többi jelentkezővel együtt kaptatok egy feladatot, amit csoportmunkában kellett megoldani, pl. milyen reklámkampányt szerveznétek a bank egy bizonyos területének és miért pont azt. Ezeket persze úgy, hogy vagy 10 fejes és HR-es körbeül titeket és vizslat a szemeivel.

Multinál pl. olyan volt, hogy a HR-es elmondott egy történetet, és nektek (te+a többi jelentkező) el kellett mondanotok egyenként, hogy mit gondoltok a történetről, és az abban lévő szereplőket milyen sorrendbe raknátok, ahol az a szereplők közül az 1. a "legjobb" ember, az utolsó a "legrosszabb". Majd kiderült, hogy ez egy lyukas történet volt, felolvasta a teljes történetet és akkor ugyanezt kellett megint. Vagy egy hegyimentő csapat vezetője vagy, a túrázók egy szakadékba estek, ki kell őket menteni, de az üreg, amiben vannak, folyamatosan megtelik vízzel, így nem biztos ,hogy mindenkit megtudsz menteni. Elmondta a legfontosabb dolgokat a túrázókról és egy sorrendet kellett felállítani, hogy milyen sorrendben mented ki őket , majd elmondani, hogy miért. Vagy egy csónakban rekedtél a többi jelentkezővel. Egy szigetre kell eljutnotok valamilyen okból kifolyólag. Útközben egyre gyorsabban fogy az étel és ital, mert túl kevés ennyi embernek. Közben egy kis léket is kap a csónak. 1 embernek mindenképp el kell jutnia a szigetre, de mindannyian nem tudtok ,így el kell hagynotok a hajót és megfulladni a vízben. Ha sokáig gondolkodtok, akkor pedig mind elsüllyedtek. Ki maradjon a csónakban és miért?


A "minden kérdés előre rögzített-e" kérdésre én azt mondanám, hogy nem. Tőlem egyszer mikor megkérdezte a HR-es a családi viszonyom és mondtam ,hogy egyedülálló vagyok, akkor hirtelen visszakérdezett, hogy "miért? fél a lányoktól?" mikor mondtam ,hogy nem, akkor pedig visszakérdezett, hogy "akkor egy Casanova?" :D a bent lévő leendő főnökök is csak néztek, hogy mi van.


Nálam egyszer se vették fel az elhangzottakat. Elbukni sok dolgon lehet. Az interjúztatók szerint nem vagy elég motivált, nincsenek céljaid, szükségből jelentkeztél a munkára, nem tudsz megszólalni (ilyen is van), túl keveset beszélsz, túl sokat beszélsz, flegmának/lekezelőnek tűnik a beszédstílusod, szarul teljesítesz a teszteken stb.

2017. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De amúgy ha erről akarsz írni, akkor talán az segítene a legtöbbet, ha jelentkeznél különböző helyekre és ha behívnak, akkor kipróbálod milyen.
2017. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!