Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem egy szebb összeget...

Örököltem egy szebb összeget és ennek felét szeretném jótékony célra fordítani?

Figyelt kérdés
20% alapítványoknak, de nem tudom kinek? Illetve rászoruló magánszemélyeknek? De nem tudom hol keressek ilyen személyeket?
2017. márc. 23. 06:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Alapítványnak nem adnék, mert a zömét ők költik el.

Rászoruló magánszemély sok van. Érdeklődj az iskolákban, ismerősöknél, plébániákon, esetleg a Családsegítőnél.

2017. márc. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Én se adnék alapitványnak, segély szervezetnek. Maguk fenntartására megy el a pénz zöme.

Volt egy idő mikor sokat foglalkozott a tv is azzal a szervezettel , akinek még Floridába is luxus apartmanja volt.

Milyen érdekes az is ha valahol van egy beteg, rákos gyerek , akkor csak gyüjtéssel lehetne rajta segiteni. Ilyenkor hol vannak ezek a szervezetek? Ha segiteni akarsz valakin, akkor keresd meg a konkrét személyt és úgy adj neki , minden féle közvetitő nélkül. Mindenki jobban jár.

2017. márc. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Hát a helyedben én először is eldönteném, hogy milyen célra szeretnék adományozni. Mindenkinek más a fontos. Van, aki odavan a környezetvédelemért, mások az állatokért, megint mások a rákos gyerekeket akarják támogatni, vagy a kedvenc hobbijukat... Szóval először ezt kell eldönteni.


Utána meg lehet keresni azt az egyesületet, alapítványt, vagy egyéb szervezetet, akik ilyesmivel foglalkoznak, vagy erre a célra gyűjtenek.


Magánszemélyeket is sokféleképpen lehet találni. Helyi óvoda, iskola - ha családokra, gyerekekre gondolsz. De vannak hajléktalanok mindenki környezetében például.


A lehetőségek végtelenek.

2017. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
En biztos, hogy semmifele alapitvanynak nem adnek. Ha nemes celra akarnam forditani, felkeresnem szemelyesen azt, akinek adnam es en adnam oda neki.
2017. márc. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Mindenkinek, aki azt írta, hogy alapítványnak nem adna: nem kellene ennyire általánosítani: nagyon sok kórház, iskola azzal tudja a működését biztosítani, hogy alapítványt hoz létre. Pl. a Bethesda gyermekkórháznak is van alapítványa, s mondok még egy példát: a gyermekem meglehetősen erős dioptriás szemüveget hord, de x dioptria felett már nagyon drágák a szemüvegek. Így fordulhatott elő, hogy hiába írták fel az erősebb szemüveget, sajnos nem tudtam kiváltani 40 ezer ft-ért - nincs rá TB támogatás, illetve kb 5-700 ft (vagy ezer, már nem tudom)

A zeneiskolában, ahová járt, vette észre a tanár, hogy nem látja jól a kottát és elintézte, hogy az zeneiskola alapítványa állta A TELJES ÖSSZEGET a szemüvegre.

Azóta rendeződött az anyagi helyzetünk, minden szép, minden jó :-)

No, hát így szidjátok az alapítványokat :-)

2017. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

20% alapitványnak

inkább ha te is tudnál alapitani egy alapitványt, tiszta új alapitványt

és kedved is van hogy részt is vegyél benne

mert sokan csak meggazdagodnak

2017. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

"No, hát így szidjátok az alapítványokat :-)"



igen csak nem mindegyik rendes alapítvány


erről van szó


én ha megtehetném hogy adományozzak

vagy személyesn adnám a szegényeknek , vagy

alapitványon keresztül de le lehessen ellenőrizni

hogy hova került a pénz !


na ez az

irta itt más is még Floridába is luxus apartmanja van

az alapítványosoknak na tessék


itt van


"sokat foglalkozott a tv is azzal a szervezettel , akinek még Floridába is luxus apartmanja volt"

2017. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Nekem nyugodtan adhatsz.

De szerintem hülyeség, hogy jaj alapítványnak nehogy adj.

Nem feltétlenül van így.

2017. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem is adhatsz :) Kedves Kérdező



hát az alapitványokkal nem tudom

de jobb ha az ember saját alapitványt ha elindit

akkor tudja hogy igazán segit annak akinek kell segiteni


és nem az alapitvány vezetőségét gazdagitja

2017. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
3 millióról van szó nem nagy összeg. Ezért lenne érdemes alapítványt létre hozni?
2017. márc. 23. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!