Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért olcsóbbak a kínai...

Miért olcsóbbak a kínai boltok ha egyszer szebb árukat találni mint a másfajtákba és olcsóbban?

Figyelt kérdés
Egyik üzletbe bementem melegítőért 1 alig volt választék 2 csúnyák voltak,durva anyaguk volt(legalábbis nekem).Átmentem a kín aiba és ott lehet hogy a rengeteg minden között alig találtam a melegítőkre de találtam jobbak voltak szebbek és olcsóbbak.Még az is érdekes hogy a kínaikba a pénztár körül vannak csecsebecsék de a nem kínaikba nem.
2017. jan. 3. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Majd amikor kimosod, akkor fogod látni, hogy az anyag mennyire silány minőség, és hogy jobbra-balra nyúlik, megy a színe, stb. Másrészt az összeállítása, szabása, stb. sem igazán minőségi.

Olcsó munkaerő, kemény teljesítmény-követelmény mellett dolgozik, olcsó bérért, de igazi tömeg-gyártás. Mutatós, de nem tartós, amit ott kapsz. Ezért olcsó.

2017. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első

Szerinted a másik boltban, ahol drágább, ott honnan szerzik az árut? Az egyszeri magyar kereskedő is kínai cuccokat árusít, csak magasabb áron.

A kínai, vietnami azért is tud olcsóbb lenni hazánkban, mert ügyeskedik az adózással. Mondhatnám azt is adócsalók...

Valahányszor ilyen helyen vásárolok (nem ruhát) a blokkért nekem kell könyörögnöm, pedig nekik kutya kötelességük lenne adni. Volt, hogy délután 3-kor enyém lett a megtisztelő 001-es sorszámot viselő blokk.

2017. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

második


Attól, hogy az elvileg minőségi árut áruló üzletek is a kínai bóvlit veszik meg, és árulják drágán, attól még az a kínai ugyanolyan bóvli marad.


Abban egyébként egyetértek, hogy hazánkban ők a legnagyobb adócsalók.

A '70-es években menő Scharp szalagos összeadó gép van a pénztárgép mellett, abból adja blokk, nyugta helyett az összeadógép szalagot, mintha én hülye lennék. Amikor mondom neki, hogy ne abból, hanem a pénztárgépből nyomjon egyet, közli velem, hogy amit adott, ugyanolyan jó. És vigyorog hozzá.

2017. jan. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Fulladok a nevetéstől utolsó kérlek ne kínozz :D ezt én még nem figyeltem meg de szerintem ám nem risszindulatbol csinálták lehet hogy ott ez a szokás bár én nem értek a kereskedelemhez.
2017. jan. 3. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:

# 3-as vagyok!

Tudod egy "öreg" irodistát nem tud megvezetni, aki valamikor szintén püfölte az íróasztalán azt a számológépet.

És ne mondd már, hogy egy kb. 6-8 cm magas, 18x20 cm nagyságú számológépet a kis kínai összetéveszt a 6x nagyobb pénztárgéppel.

Engem és a többi vevőt néz hülyének, csak azt nem tudom, ha a nav-os megy be próbavásárlásra, akkor mit is fog csinálni.

2017. jan. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fast fashion uzletekben is szinte minden ruha made in china, nem azzal van a baj hogy kinaban gyartjak, hanem azzal, hogy amit a kinaiban veszel nem biztos hogy olyan minoseg, valoszinuleg nem tamasztanak a noname cimkekhez olyan minosegi kovetelmenyekez mint mondjuk egy h&m stb markakhoz. Na nem mintha a cimke garancia lenne a minosegre, mert sokazor azok is ugyanolyan silany minoseguek...talan a szabasuk nincs annyira elrontva.

Bar en mar vettem 2 ugyanolyan farmer nadragot, ugyanaz a fazon, ugyanaz a meret csak mas szinben fast fashion-ban, es az egyik 1 szammal kb nagyobb volt... szoval ez sem mervado.

Jah, es a nike is vietnam-ban gyartar...cipoket legalabbis tuti.

Szoval igy osszessegeben azt mondom azert lehet "olcsobb" a kinai, mert ott nincs benne a markajelzes.

De fene tudja...en nem nagyon szoktam ott vasarolni csak itthonra ilyen jatszos ruhakat (polo, pulcsi), spotmelltarto stb. Azokkal nem volt meg bajom minosegre.

2017. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!