Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem egy lakást az...

Örököltem egy lakást az édesapám halála után viszont az édesanyámat holtig tartó haszonélvezeti jog illeti meg. Oda tudom neki ajándékozni a lakást?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal nagyon rossz a viszonyunk és mostantól szándékosan nem akarja fizetni a rezsit, mert szerinte úgy is nekem, mint tulajdonosnak kell kifizetnem. Nekem nincs szükségem a lakásra, így arra gondoltam, hogy ajándékozással átíratom a nevére. A kérdésem az, hogy mit tehetek, ha ő ebbe nem egyezik bele? Abban az esetben, ha nagyon elmérgesedik a helyzet, elajándékozhatom a lakást valaki másnak vagy egy alapítványnak? Én nem akarom fizetni az ő rezsijét rezsijét tekintve, hogy sosem gondoskodott rólam.

2016. szept. 21. 18:40
1 2
 1/12 sanyinak ***** válasza:

Haszonelvezeti joggal terhelt ingatlant nehez eladni, nem sokat adnak erte.

Ha ajandekkent nem fogadja el, nem terhelheted ra.

Az orokseget kellett volna visszautasitanod

2016. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

A haszonelvezet nem azt jelenti, hogy neked kell fizetni mindent, o meg csak 'elvezi', hanem hogy a lakast sajat belatasa szerint hasznalhatja - kiveve az eladast.


Szepen kikotteted a gazt, villanyt mint tulajdonos, a tobbit oldja meg.

2016. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

ÁLLJ!!!!


A költségek nem a tulajdonost terhelik, hanem a haszonélvezőt!

Ha nem fizet, nem rajtad fogják behajtani. Az ő nyugdíjából (fizetéséből?) fogják levonni.

Kérdés persze, hogy jelenleg kinek a nevén vannak a számlák.

Ha a tieden, akkor megszüntetheted a szerződéseket.

Ha az övén, akkor majd behajtják rajta.

Ha nincs tulajdona, akkor nincs mire ráterhelni.

Ne hagyd magad félrevezetni, haszonélvezetre nem tudnak semmit ráterhelni, csak tulajdonjogra.


Ne hallgass azokra, akik nem értenek hozzá.

Nagyon nagy butaság lenne egy ingatlant elkótyavetyélni.

Tényleg ennyire nincs rá szükséged? Később sem lesz?

Annyira gazdag vagy, hogy később sem örülnél 10-20 milliónak?

Akár majd a gyerekeidnek is adhatod.

Még ha jól is állsz anyagilag, semmi sem biztosítja, hogy ez később is így marad.

Ha édesanyáddal rossz a viszonyod, akkor nem kommunikáltok, ő vagy marad egy áram, víz és fűtés nélküli lakásban, vagy fizeti maga után a rezsit.


Egyébként keress rá, hogy mik a haszonélvező kötelességei.

Szerencsére ezek is vannak neki, nem csak jogai.

Ha ilyen aljas lenne a saját rokonom, hogy szándékosan rosszat akar nekem, ezek után a képébe röhögnék, hogy nem jött össze, amit akart, kínlódja ki szépen a számlák összegét, mert nem nekem kell kifizetni, és nem is nálam fog kopogtatni a végrehajtó.

2016. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Már miért kéne neked fizetned a rezsit?


A rezsit az fizeti akinek a nevén a közművek vannak.


Ha a te neveden vannak akkor ajánld fel anyádnak az átírást az ő nevére, ha nem megy bele akkor pedig egyszerűen mond le az összes közművet - és biztos ami biztos hagyj egy meghatalmazást a közműszolgáltatóknál, ami megengedi anyádnak, hogy a SAJÁT nevére kössön közműszerződéseket, ezzel jogilag is véded magad.


Ha meg az ő nevén van rajta hajtják be ha nem fizet.


Ennyi, ezért nem kell elajándékozni semmit.

2016. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A villany, víz, gáz mind az Ő nevén vannak. Én csak az új tulajdonos lettem, viszont Ő szerinte rajtam, mint az ingatlan tulajdonosán fogják behajtani a rezsi tartozásokat, ha nem fizetem. Örülök neki, ha ez nem így van!
2016. szept. 21. 22:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem rajtad hajtják be, ha nem fizet kikotik es annyi.
2016. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azon hajtják be, akinek a nevén az óra van. Én átirattam a közműveket a nevemre az albérletben, és amikor egy csekket elfelejtettem feladni, engem kerestek meg, a tulajnak nem is szóltak...
2016. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul tudja édesanyád.

Utolsó jól írja, albérlet esetén is ha nem fizet a bérlő, és az ő nevén van, akkor miért keresnék meg a tulajdonost?


A tulajdonosnak, azaz neked a jelen esetben semmi közöd a fogyasztáshoz.

Nem állsz szerződésben a szolgáltatókkal, és aki nem áll szerződésben, nem használja azokat a szolgáltatásokat, azon hogy hajthatnának be bármit?

Tőlem sem követel a sarki étterem 8000 ft-ot egy vacsoráért, ha egyszer nem ettem náluk.

2016. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
A rezsit anyukádnak kell fizetni. Az állagmegőrző nagy karbantartásokat viszont neked. Nem értem, hogy a hagyatéki tárgyaláson miért nem mondtál le anyukád javára, akkor semmi gondod nem lenne.
2016. szept. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Így sincs semmi gond.


Miért mondana le egy lakásról valaki olyan navére, aki aljas módon rosszat akar neki?

Te lemondanál egy 10-20 milliós lakásról, hogy aztán az illető eladja, elajándékozza, ami tulajdonképpen a tied?

Hadd használja haláláig, ami 1-20 év, jól fog jönni egy lakás ára évek múlva is.

2016. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!