Ingatlanjogi kérdés: Szerintetek felszámolás során értékesített ingatlannál mi történik akkor, ha holtig tartó haszonélvezeti jog van bejegyezve? Törlésre kerül vagy nem?
Nem tudom a törvényt idézni ezért csak gondolkozom.
Ugye alapból eladás előtt a haszonélvezőnek le kell mondani a haszonélvezeti jogról.
Viszont kényszerintézkedés esetén nyilván sem a tulajnak, sem a haszonélvezőnek nincs beleszólása a dolgokba. Ezért feltételezem a tulajdonjoggal együtt törlik a haszonélvezeti jogot is. Különben érdekes szituáció állna fenn, amikor az új tulajdonos birtokba akarná venni a tulajdonát
Azt tudom, hogy a megszokott adás-vételi szerződésnél, amikor új tulajdonosa lesz az ingatlannak, akkor megmarad a holtig tartó haszonélvezeti jog.
"A haszonélvezeti jog akkor is fennmarad, ha más lesz az ingatlan tulajdonosa. A haszonélvezeti jog korlátozott időre és legfeljebb a jogosult élete végéig állhat fenn. Haszonélvezeti jogot egész ingatlanra, egész tulajdoni illetőségre vagy ezek eszmei hányadára, vagy az ingatlan természetben meghatározott vagy területnagyságban kifejezett részére lehet bejegyezni."
Viszont azt én sem tudom, hogy mi a helyzet akkor, ha az az eset áll fenn, amit a kérdésben leírtam. Vélhetően a felszámolásra kerülő cég tulajdonosa azért jegyeztette be a holtig tartó haszonélvezeti jogot az egyik családtagjára, hogy más azt ne tudja hasznosítani. Az biztos, hogy a különböző terhek törlésre kerülnek. Jó lenne, ha egy ingatlanjoggal foglalkozó szakember meg tudná válaszolni ezt a kérdést, mert szerintem sok embert érdekelne ez a téma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!