Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti aggódnátok amiatt, hogy a...

Ti aggódnátok amiatt, hogy a fiatok nem tartana magánál készpénzt, hanem csak bankkártyát használna?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenhol tud vele vásárolni, amerre jár. Legyen az bolt, automata, a vonatjegyét is meg tudja venni, tud vele ételt rendelni, a szállását is tudja vele rendezni stb. Ha szükséges lenne, a taxit is ki tudná vele fizetni. Hátrány, illetve rossz gondolkodás szerintetek, vagy már tényleg olyan világban élünk, hogy nincs szükség készpénzre?
2017. jan. 21. 10:56
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
53%
Én tartok magamnál készpénzt is, mert bármikor szükség lehet hirtelen pénzre.
2017. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Én csak azért nem tartok magamnál kp-t mert nincs pénzem, ez van :S
2017. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem van létjogosultsága a készpénznek. Budapesten is. Sok olyan üzlet van, ahol nincs terminál. Nem fogok azért keresőtúrát indítani, hogy felfedezzem a környéken azt a boltot, ahol lehet. Alapvetően én is a kártyát preferálom, de ha készpénzzel kell fizetni, az se baj.


Viszont emiatt aggódni teljesen felesleges. Ha majd egyszer tényleg olyan szituációba kerül, akkor meg majd tart magánál. Ennyi.

2017. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
21%

Én már a kártyámát sem használtam hetek óta:

Vonatjegy: MÁV start honlapján megveszem és a telefon kijelzőjén bemutatom.

Mozijegy ugyanígy, csak a simple appban.

Vizet és kaját a mobiltárca appal fizetem ki a telefonban lévő NFC chip segítségével (paypass). IKEA vásárlásom szintén NFC alapú telefonos fizetéssel lett intézve. Ez az elmúlt két napom. De elég reprezentatív. Egyébként csak tanulni járok Pestre, de itt vidéken is fizethetek már teloval mióta megnyílt a Spar a régi bolt helyén. Jaa és a CBA is átállt paypassre. Szóval nem hogy kártyával, de telefonnal is vígan elvan az ember.

2017. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én valamennyit mindig tartok magamnál, jól jön ha megkívánok egy fagyit vagy épp a piacon akarok venni egy kiló almát, de ez minimális összeg. Ha mondjuk hétvégére bevásárolok akkor inkább bankkártyával fizetek. Egyrészt kényelmesebb mert netbankban vissza tudom nézni hogy hol mennyit költöttem, másrészt meg ha elhagyom akkor csak letiltom és kérek egy újat. Szerencsére erre még nem volt szükség, de ha készpénzt hagynék el az azért húzósabb.
2017. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A saját tapasztalataim írtam le. Miért lettem lepontozva...?
2017. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!