Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti aggódnátok amiatt, hogy a...

Ti aggódnátok amiatt, hogy a fiatok nem tartana magánál készpénzt, hanem csak bankkártyát használna?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenhol tud vele vásárolni, amerre jár. Legyen az bolt, automata, a vonatjegyét is meg tudja venni, tud vele ételt rendelni, a szállását is tudja vele rendezni stb. Ha szükséges lenne, a taxit is ki tudná vele fizetni. Hátrány, illetve rossz gondolkodás szerintetek, vagy már tényleg olyan világban élünk, hogy nincs szükség készpénzre?
2017. jan. 21. 10:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Aggódni nem aggódnék, de mondanám, hogy legalább egy-két ezer legyen nála. Nemcsak kisboltok miatt, de jártam úgy, hogy kp nélkül egy kisváros vasútállomásán nem működött a bankterminál, én meg ott álltam, hogy szeretnék valahogy hazajutni, de jegy nélkül bajos lesz... Azóta annyi pénz mindig van nálam, hogy ne haljak éhen és haza tudjak menni.
2017. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
51%

Jaj ne! Sírok a röhögéstől. XD

Gondolom te amiatt is aggódsz, mert mp3 lejátszót használunk walkman helyett vagy mondjuk e-book olvasót nyomtatott könyv helyett! XD

Egyeseknek tényleg ennyire ijesztő, hogy változik a világ?

Komolyan mondom, nekem még a 90 éves nagyanyám nincs ennyire begyöpösödve!

2017. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
Én is azt javasolnám neki, hogy egy ötezres legyen vésztartalékként a tárcájában. Mindenhol kártyával fizetek, kevés kp-t hordok magamnál, de jártam már úgy, hogy épp besz..rt a terminál, vagy nem is volt, még nagy kórház büféjében is pl., az automata meg az épületkomplexum túlsó végében található.
2017. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

#12

Vajon "begyöpösödés" lenne vésztartalékban tartani pár ezer forint kpt akár porosodni is, amikor jöhet egy a banknál egy zavar (egyáltalán nem ritka), és fél napig nem tudod használni a kártyát, te meg ott vagy a szükség közepén? Én inkább előrelátásnak nevezném. Nem értem a magyarokra sokszor jellemző irracionális félelmet a bankkártyától, mert sokkal kényelmesebb, de boldogan és teljes mértékben támaszkodni az elektronikára nem túl bölcs dolog.

2017. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
52%

#14

Tapasztaltam már ilyet, hogy országos szinten leállt a banki szolgáltatás, de kb. 1-2 óra hossza alatt rendbe is hozták az egészet! Mire elmentem az egyik boltból, ahol nem tudtam kártyával fizetni, a másik boltba, addigra már működött is! Szóval ezt a fél napos leállást én erős túlzásnak tartom!

Arról meg nem is beszélve, hogy ha tényleg le is állna fél napra a rendszer, akkor is mégis mi olyan dologra kellene költened, ami pont akkor és ott kell neked és tényleg életbevágóan fontos? Az egyedüli, amit el tudok képzelni, hogy valami betegséged van, hirtelen rosszul leszel és azonnal gyógyszert kell rá venned. Na de ha életveszélyben vagy, akkor meg ki tudod hívni a mentőket, nem fognak hagyni meghalni!!! Amúgy is tovább tartana mondjuk egy súlyos allergiás reakcióval elsétálni egy gyógyszertárig, mint kihívni őket!

2017. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

Egy párezer forintot érdemes magunknál tartani vész esetére.

Elmondom a saját példámon keresztül: egyik nap fizetek a boltban kártyával, minden oké. Két nap múlva mentem tankolni, megyek be fizetni, kártya elő, nem fogadja el (pénz tuti volt rajta). Se paypass, se chip, se mágnescsík. Visszatenni ugye nem lehet, automata nincs a közelben. Hívtam fatert, kb 50 km-re volt. Szerencsére egyik rokonom el tudott ugrani a kútra a pénzzel. Azóta mindig kétszer megnézem tankolás előtt, hogy van-e nálam pénz, biztos itt van-e :)

Azóta viszont semmi gondom nincs az új kártyával, valami biztos elromlott az előzőn (másnap elintéztem a cserét).

24F

2017. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%

#15

A 11. kommentben leírtam a saját esetem, két vonatot kellett elengednem, és egy programomat késtem le, míg ATM-et próbáltam keríteni a számomra ismeretlen terepen. Az életem tényleg nem volt veszélyben (még jó...), de sok gyaloglástól és k...aanyázástól megkíméltem volna magam, ha van nálam 500 forint.


Arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy aggódni és ezen pörögni felesleges, de ne legyünk ekkora mellénnyel, hogy "ugyan már, minek az!".

2017. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%
amióta van paypass lehetőség a kártyámon, azóta én se használok kp-t. Van nálam 1000Ft vésztartalék, de 1 éve hozzá nem nyúltam.
2017. jan. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
63%

16, 17 - es nagyjából le is írta a lényeget.

De! Meggyőződésem, hogy aki nagy mellénnyel kijelenti, hogy minek a készpénz, meg le kéne már szokni róla, nos, ezek az emberek aligha forognak vidéken, kisvárosokban, falvakban.

próbálj meg egy vidéki faluban bankkártyával fizetni: presszóban, vegyes boltban, Mari néninek a tojásért, stb.

Automata sincs, nem ám, hogy terminál.

Vagy: Bp-ről Debrecenbe utaztam, nem is számítottam rá, hogy Debrecenben nem fogok tudni pénzhez jutni: de bizony, az egyik automata rossz volt, az OTP zárva, a másikat hosszú gyaloglás után elértük, de épp töltötték, s közölték, hogy kb 20 percig ne is számítsak rá.

Kb. 1 órámba telt, csomagokkal felpakolva, mire sikerült pénzt szereznem - miközben már rég máshol kellett volna lennünk. Ja, és a szálláson kellett készpénzzel fizetni - mert ott sem volt terminál :-)


Mint azt 16-os is írta: egyik bank rendszere, mikor leállt, volt olyan, aki 2 és fél órát táborozott egy benzinkúton, mert nem tudott fizetni.

Szóval nem bölcs dolog csak kártyára hagyatkozni - holott én is általában azzal fizetek, de mindig van nálam készpénz is.

2017. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
37%

Platyus:

Ha te Budapesten éhen maradsz kp. nélkül, akkor veled van a gond :)

2017. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!