Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti aggódnátok amiatt, hogy a...

Ti aggódnátok amiatt, hogy a fiatok nem tartana magánál készpénzt, hanem csak bankkártyát használna?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenhol tud vele vásárolni, amerre jár. Legyen az bolt, automata, a vonatjegyét is meg tudja venni, tud vele ételt rendelni, a szállását is tudja vele rendezni stb. Ha szükséges lenne, a taxit is ki tudná vele fizetni. Hátrány, illetve rossz gondolkodás szerintetek, vagy már tényleg olyan világban élünk, hogy nincs szükség készpénzre?
2017. jan. 21. 10:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Én sem tartok magamnál, mert teljesen felesleges.

Ha meg mégis találok olyan boltot, ahol nem lehet így fizetni, keresek egy automatát és meg is van oldva.


Miért kellene ilyen miatt aggódni?

2017. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Üdvözölek 2017-ben 😊
2017. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Nálam hónapok óta nincs kp.


43N

2017. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Ezért miért kell aggódni?
2017. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
21%
Majd ha egyszer kellemetlen helyzetbe kerülsz emiatt, akkor onnantól kezdve fogsz magadnál tartani.
2017. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Kérdés, kinek mi a kellemetlen. Én is voltam már úgy, hogy nem volt nálam elég készpénz a szállásomra, mert a honlapjuk szerint elfogadják a bankkártyát, egyébként nem. Sétáltam 2 km-t egy atm-ig, ami nem működött, úgy a 10. emberrel tudtam közös nyelven, aki elmondta, merre van a közelben másik. Nem volt kellemetlenség. Ilyen az élet. Akadnak apróbb problémák, normális ember nem sápítozik, hanem megoldja.
2017. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%
Tipikus.Nincs semmi gond,akkor kreáljunk egyet.Miért gond ez?Már minden utca sarkon van ATM.Ha kézpénz kell,meg lwhet könnyen oldani
2017. jan. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%
Nincs bankátyám.Nem is akarok.Feleségemnek van ő kártyával fizet ahol lehet de mindig van nála kp. is. Én a készpénzt szeretem.
2017. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Platypus válasza:
51%
Nekem nincsenek ilyen elveim, szimplán elfelejtek néha elég KP-t tartani magamnál, és jó párszor hoztam magam kellemetlen helyzetbe. 2017 ide vagy oda, BP tele van olyan környékkel, ahol egyetlen boltban sem fogadják el a kártyát. Közlekedési csomópontoknál is. Maradtam már azért éhen, mert félórás távolságon belül nem találtam semmit, ahol elfogadták volna, pedig volt több kisbolt és pékség is a szórásban. Egyszerűen manapság a kisvállalkozóknak nem futja terminálra. Vidéken még rosszabb a helyzet. Éhen nyilván senki nem halt még kártya mellett, de adott esetben elég kényelmetlen helyzeteket lehet összehozni.
2017. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
57%
Szerintem jól teszi. Szinte mindenhol lehet vele fizetni és könnyebb is meg jobb is. Miért kell ezért aggódni?
2017. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!