Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet belőle Rendőrségi ügy?

Lehet belőle Rendőrségi ügy?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a napokban eladtam egy telefont. Természetesen a hirdetésben leírtam, és többször is felhívtam a vevő figyelmet, a telefon hibájára. Még pedig hogy nem olvassa a sim kártyát. Mondtam, neki hogy pár erez forintos dolog. Ő pedig meg csináltatta a telefont, utána kiderült hogy a telefonnak más baja is van. Még pedig hogy le van tiltva. Nos én ennek, nem voltam tudatában. (Lent leírom, bővebben.) Nos az egésznek a lényege, hogy ő vissza akarja cserélni. De sajnos az a készülék már nincs meg amit, ő adott a telefonért. Ma felhívtam, azt az embert aki tőlem megvásárolta KP-ra a készüléket. De nem igazán akarja vissza adni...


Aki, pedig tőlem vásárolta a sim kártya hibás készüléket, neki minden áron a telefon kell vissza.



A telefont amit, ugye én meghirdettem én is egyik ismerősömtől vettem. Ő pedig egy másik emberkétől.(Ő lenne az első tulaj.) Ők ketten üzleteltek. Azonban az ismerősöm telefonja, mint kiderül előfizetéses volt és nem fizette. Azért azt is be tiltatták, az első tulaj pedig azt a telefont amit én árultam.



Aki, tőlem vette a telefont. A mai napon személyesen beszélgettünk. Azt mondta, törvény szerint köteles vagyok 5 napon belül, vissza cserélni vele a telefont. Ha esetleg nem jó...


Én mint, írtam is fent, meg próbáltam mindent! Nagyon sajnálom a vevőt is. Ténylegesen nem voltam, tudatában hogy a telefon előfizetéses és tiltva is van. (Én amikor vettem, még működött viszont később elromlott a sim része...) Ezért is árultam a telefont...


Mit tehetnék? Tényleg rendőrség is lehet belőle?



2016. dec. 7. 20:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy telefonról van szó a kérdésben. A kérdésből sok minden egyértelmű, de az pont nem, hogy üzletszerűen kereskedne. De még ha így is van arról sincs szó, hogy adózik-e utána (elég SZJA-ba bevallani...).


Szóval nem kell feleslegesen rémisztgetni senkit. Épp elég neki, hogy ezt benyalta és így vagy úgy de kártalanítania kell majd a vevőt, ő meg futhat a pénze után az adás-vételi láncon át.

2016. dec. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!