Ti mennyit költötök egy hónapban és mennyit tudtok félretenni? Ledöbbentem, hogy nálunk mennyi pénz megy el.
Tudom, hogy jobban élünk, mint a többség és nem panaszkodom. Bűntudatom van, hogy ennyi pénz kifolyik, de őszintén nem érzem úgy, hogy baromságokra költenénk. Se műkörmöm, se öt autó, se műszempilla, se havi 40 doboz sör....
Szerettelek volna megkérdezni Titeket, hogy Ti hogyan tudjátok beosztani a fizetéseiteket? Esetleg van tanácsotok a számomra (lehet, hogy teljesen rosszul látom magunkat)?
-------
A férjemmel 2-en lakunk egy átlagos kis házban, amire 160e a havi törlesztő. Egy autónk van amivel ő közlekedik (sokat utazik), én otthonról vezetem a vállalkozásomat. Gyerek még nincs, tervezzük. Vállalkozók vagyunk, ez elég sok adót jelent egy hónapban. Az élelmiszerekre viszonylag sokat költünk, mert én táplálkozástudományi szakember vagyok és ennek megfelelően nagyon megnézem, hogy miket eszünk.
Összeszámoltuk, hogy 2016-ban nagyjából mennyi bevételünk volt. Ezután kimatekoztuk, hogy mennyit költhettünk körülbelül egy hónapban és majdnem leestem a székről.. Nem voltam hajlandó egyszerűen elhinni a számokat.
Áttúrtam minden számlánkat és nagyjából összeszedtem a havi büdzsét. Ti mire mennyit költötök, hogyan tudtok spórolni?
1. Lakás törlesztő + kk: 160,000
2. Közüzemi díjak + internet + mobilok: 21,000
3. KATA vállalkozói adó: 75,000
4. Étel + háztartási cuccok: 87,500
5. Autó: 25,000
6. Cicák: 5,000
7. Sport: 20,000
8. Étterem, barátokkal összejövetel: 45,000
9. Mozi, közös programok: 20,000
10. Orvosi költségek (éves labor, melanoma stb.): 8400
11. Egyebek (ruha, mosógépszerelő stb): 30,000
ÖSSZES: 527,000 forint
A 10-es és 11-es pontnak éves költségvetése van de kb egy hónapra lebontva.
Nagyon szeretném értékelni az életvitelünket mások szemén keresztül. Kérlek szépen Titeket, hogy ne bántsatok se engem se egymást, szerintem az építő jellegű ÉS szándékú kritika a legjobb dolog amit az ember feltalált.
Rezsi:30.000 Ft.
Internet,mobil: 15.000 Ft.
Étel: 45.000 Ft./egy személy
Kávézó: 20.000 Ft.
Étterem: nagyon ritkán járok szóval talán havi 10.000 forint ha egy alkalommal 2.500 számolunk
Sport:10.000 Ft
Orvos:5.000 Ft de nem havonta járok
Ruha, kozmetikumok: 60.000 Ft de van amikor egy hónapba kevesebbet költők és van amikor több hónap után sokkal többet
Tisztítószerek: 10.000 Ft.
Összesen: 205.000 Ft.
Nincs autóm és saját lakásban lakom
Havonta 100.000 Ft. még félre rakok mindig és 50.000 megy még nyaralásra is félre
Negyedévente vagy annál is ritkábban járok fodrászhoz, kozmetikushoz 2-3 havonta de az csak 6.000 Ft. Én leginkább zöldséget, gyümölcsőt eszem, tojást, kevés tejterméket, kevés kenyeret, néha csirkét, néha halat. Víztisztítóm van igy palackozott vízet sem iszom.
26\n
A törlesztőt szerintem is hagyjuk, az vagy van, vagy nincs.
Nálunk 3 gyerekkel a 2,4,10,11-es pontok léteznek egyáltalán.
2: havi 150.000
4: havi 200.000
10: havi 5.000
11: havi 20.000
Nem kevés a kiadás, de úgy érzem, ez meglehetősen bőséges forrás, nem szűkölködünk semmiben, még havi 1-2 luxuscikk (pizzarendelés pl ) is belefér.
Félretenni már nem jut, de pl évi 30.000-ért kötöttünk kockázati biztosítást. Akkor fogunk tudni félretenni, ha visszamegyek dolgozni, a gyesből arra érdemi összeg nem jutna.
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, tanulságos volt a nagy részük. Le fogok ülni a párommal és átgondoljuk a dolgokat kicsit.
Néhány dolog ami eszembe jutott a válaszok kapcsán:
1) Nem csalunk adót, ellenben ha egy könyvelővel összeülnénk kihozni 50re kettőnknek, na AKKOR csalnánk! A párom főállásban csinálja, ez 50. Én melllékben, ez 25 (van 8 órás bejelentett állásom de az is csak papíron 8 óra, valójában otthon végzem). Ez nem ide tartozik de felvilágosítanám az érdeklődőket, hogy mindkét esetben 6millió a KATA éves kerete.
2) A rezsi úgy ennyi, hogy egyrészt a gáz és víz a közös költségben van benne, másrészt LED égőket és A+ besorolású elektrotechnikai eszközöket használunk. A mobiltelefon flottában 2000/hó, a net 8ezer.
3) az orvosi költséget csak átlagoltam 12 hónapra, egyébként évi 1-1 melanoma szűrés, nagylabor, nőgyógyászati szűrés van benne. Ha bajunk van akkor ezen felül költünk rá.
"1) Nem csalunk adót, ellenben ha egy könyvelővel összeülnénk kihozni 50re kettőnknek, na AKKOR csalnánk! A párom főállásban csinálja, ez 50. Én melllékben, ez 25 (van 8 órás bejelentett állásom de az is csak papíron 8 óra, valójában otthon végzem). Ez nem ide tartozik de felvilágosítanám az érdeklődőket, hogy mindkét esetben 6millió a KATA éves kerete. "
Így tiszta, viszont el kell keserítselek, mellékállásként csinálva 3 millió az éves keret.
Én egyedül élek Budapesten egy másfél szobás panel lakásban, 32 éves nőként, és papagájom van. Nemrég számoltam össze a kiadásaimat, nekem ez jött ki:
rezsi: havi 30-40.000Ft (van, ami évszaktól, van, ami csak fogyasztástól függ)
illeték (ez összesen 12 havi részletre leosztva): havi 15.000Ft
közlekedési költség: havi 10.000Ft
bevásárlás (élelmiszer, tiszítószer, tisztálkodószer, WC-papír, papírzsebkendő... ebben nincs ruházkodás, gyógyszerek): havi 30.000Ft
egészségpénztári megtakarítás: havi 5.000Ft (gyógyszerekre, gyógykezelésekre)
nyugdíj célú megtakarítás: havi 6.500Ft
lakáscélú megtakarítás (hogy 8 év helyett 5 év alatt letörlesszem a Fundamenta hitelt): havi 13.150Ft
a hitel törlesztése egyébként 30.000Ft alatt van, de abban, mivel első lakás, a szüleim úgy döntöttek, hogy besegítenek (öcsémnek is fognak, illetve később majd ezt vissza is fogom nekik adni valamilyen formában)
egyéb célú megtakarítás (itt van minden más cél, ami fentebb nincs felsorolva, ruházkodás, javítási munkák, ha valami tönkremegy - pl.: hűtő, mosógép -, annak a cseréjére, vízóracsere 8 évente, bármilyen váratlan helyzetre, esetleg évente 1 olcsó buszos 1-2 napos utazás): havi 13.000Ft
34-es rosszul tudod, mellékállású KATA-s is 6 milliós kerettel gazdálkodik. Kérdezd meg a könyvelődet, de hogy egy adózással kapcsolatos weboldalt idézzek: "Az adózási forma legfőbb vonzereje, hogy rendkívül kedvező az adómérték: évi legfeljebb 6 millió (havi 500 ezer) forintig főállásban havi 50 ezer, mellékállásban pedig havi 25 ezer forint az adókötelezettség."
36-os sajnálom a helyzetedet, te tudod én és a férjem nagyon keményen tanultunk és dolgoztunk azért, hogy így éljünk. Nem lottón nyertem az életünket és nem is az volt a kérdésem, hogy neked rosszabb-e mint nekem. Szebb napokat kívánok!
Kérdező, a lakáskasszát nektek is ajánlom a hitel mellé, ezt nem olvastam tőled, de lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet.
A lakástörlesztés is lakáscélnak számít, ugyanúgy jár az állami támogatás, csak ha majd lejár, akkor nem veszitek fel hozzá a hitelrészt. Én pont ezért indítottam el a második kasszát, hogy minél előbb tehermentes legyen a lakásom. Kiszámoltam, hogy milyen összeggel lesz kb. egálban a fizetendő és a megtakarítás, ez nekem pont egy 4 éves megtakarítással jön össze, a hitelből akkor már kb. fél év letelt, plusz a 4 éves megtakarítás is 4 év és pár hónap, tehát így kb. 5 éves lesz akkor a hitelem, és teljesen végtörelszteni tudom a megtakarításból 3 évvel a rendes lejárat előtt.
Kérdező, még az első oldalon kérdezed:
"Hogyan tudják támogatni a gyerekeiket abban, hogy iskolába járhassanak, hogy nyugodt gyerekkoruk legyen és fejlődhessenek? "
Egyedül nevelem a gyerekemet és hosszú évek óta a zeneiskolai befizetések, a zene tanulás mindig, minden előtt volt: annak rovására, hogy mi bizony nem eszünk minőségi ennivalót (sajnos), SŐT! Magam is KATA-s vagyok, gyerekem (már 18 éves) tej és szójaallergia diétáját hosszú ideig be tudtam tartani, de az utóbbi 1 évben hiába növeltem a bevételem, annyira elszaladtak az élelmiszer (zöldség, gyümölcs, hús) árak, hogy már képtelen vagyok betartani. A nagy rezsicsökkentésben a közös költség nő (ezen ugye nem tudok spórolni, hiába szeretnék), a zeneiskolai tandíj nő, stb.
Hát így... De a zeneiskola most is privilégium, pedig 10.000 ft/félév-ről 30.000 ft/ félévre nőtt.
Még mielőtt nekem ugrana valaki: nem azért "nyomatom" a zeneiskolát, mert nekem cudar gyerekkorom volt és így akarom a gyereket érvényesíteni, hanem azért, MERT SZERETI CSINÁLNI! :-)
Amúgy elsőre nekem is az étterem tűnt soknak, de aztán azt teljesen logikusan és érthetően megmagyaráztad - de arról talán kevesebb szó esett, hogy a mozi havi 20 ezer szerintem még mindig sok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!