Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Stresszes munkahely? Valaki...

Stresszes munkahely? Valaki hasonlóan érez? (privátban is jöhet)

Figyelt kérdés

Pár hónapja kerültem egy munkahelyre, amihez úgy viszonyultam, hogy azt megelőzően amiatt aggódtam egyes okokból, hogy nehezen találnék munkát ott ahol lakom, így egy jónak ígérkező munkahelyet lelkesen elvállaltam.

Már az elején éreztem, hogy nagyon feszült a légkör, furcsálltam tartottam a munkatársaim civódásait, de mindinkább igyekeztem beilleszkedni.

Időközben egyre nehezebb lett, és több a munka, sokszor semmi másra nincs időm mellette.

Napjaim java részét ott töltöm, ennek ellenére elviselhetetlennek tartom a környezetem, ami ott fogad, főként a munkáltatóim viselkedését, üres értelmetlen piszkálódásokat és sok mást.

Elég abszurdnak tartom ebben a helyzetben azt, hogy alap természetemből elég ideges vagyok, eddig is sokszor kerültem olyan helyzetbe bárhol, hogy nehezen viseltem el embereket magam körül. Más részről kedvesnek tartanak, mindig együttműködő voltam, bármiről is volt szó. Úgy állok hozzá, hogy ha valami problémám is van, azt inkább elfojtom, nem csinálok belőle összetűzést.

Jó pár beszélgetésből kiderült, hogy nálam jóval kiegyensúlyozottabb munkatársaim is elviselhetetlennek tartják az itteni hangulatot, mégis ideiglenesen oda vannak kényszerülve.

Nehézkésebb időszakban az alapból zavart lelkiállapotom mélyebbre csúszott és van úgy nem tudok felhagyni azzal, hogy ne kattogjon az agyam a munkahelyi konfliktusokon (vagy egyszerű rosszmájú b*sztatásokon), van úgy, hogy ezek miatt nagyon berágok rajtuk, és már arról fantáziálok, hogy eltennék láb alól másokat, legalábbis összekapnék velük. Nagyon érzékenynek tartom magam, fogalmam sincs, hogy kezeljem a nehézkésebb embereket.

Idén egyértelműen felmondok, de egyenlőre még ott kell maradnom, mégis az az érzésem, hogy begolyózok, amikor túl sok időt töltök ilyen munkahelyen.

Bocsi a hosszú leírásért, vagy nehezen érthető fogalmazásért, de mégis elolvastad, hát köszi!:)



2016. okt. 6. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Mielőtt felmondasz, próbálj meg elmenni a legfelsőbb vezetésig a panaszaiddal, hátha történik valami.

Gondolom mindenhol mások a körülmények, én egy nagy külföldi cégnél dolgozom, és a közvetlen főnköm minden hónapban leül mindenkivel 1 óra személyes beszélgetésre, és megkérdezi hogy érzem magam, bírom-e munka mennyiséget, időben szóljak, ha úgy érzem kéne felvenni extra embert, hogy mennek az új folyamatok, stb.

Szerencsére nem szokott nálunk veszekedés lenni, de néha én is úgy érzem, hogy hallani sem akarok másokat, olyakor zenét hallgatok egész nap. Mivel csak számítógépen dolgozom, nem nagyon kell kommunikálni másokkal.

2016. okt. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A felmondás mindenképp esedékes, mert alapból úgy terveztem ott, alkalmi munkaként. Kevés alkalmazott van viszonylag ebben az időszakban, így mostanában sokat túlóráztattak.

Nem tudom kivel lehet erről beszélni, de hogy bizonyos munkatársakkal biztosan nem, elég álszenten viszonyulnának hozzá, igazából néha jópofizni is tudnak, de a bunkó elszólások naponta nagyon kitudnak akasztani:) Meg több munkabért ígértek be, majd egy "véletlen félreértésből" kiderült, hogy még sem annyi, amennyiről szó volt, bár ekkor felmerült a későbbi fizetés emelés, de mégis kiábrándító és nem túl egyenesen volt letisztázva. Megtudtam, hogy nem csak velem "játszódtak" el így, bár nincs szó nagy veszteségről, de zavaró az ilyen manipulatív stílus, és összevissza beszélés, amivel csak összezavarnak, talán csak saját tökéletlenségükből.

2016. okt. 7. 08:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!