Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PayPal bevonásával eladtam...

PayPal bevonásával eladtam egy laptopot Angliába. Egy hónappal ezelőtt elküldtem, de a pénzt még nem kaptam meg. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A szállítás előtt a PayPal megírta, hogy a vevő pénze el van különítve a számomra. Amikor a referencia követő számot megküldtem a csomagról, közölték, hogy hiba történt. Az elkülönített pénzhez további pénz került (nem tudom ki hibázott), és így csak úgy tudják a nekem járó pénzt, 430dollárt juttatni, ha fizetek 270 dollárt, és akkor megkapok 700 dollárt. Állítólag a keveredést okozó hibát nem tudják visszacsinálni. Lehetséges ez?

2016. máj. 4. 13:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Amit 18/20 ír, azt is szájbarágnám, hogy tuti átmenjen az üzenet:

Küldhettek neked a kamu emailben olyan linket ami olyan oldalra vezet, mint a paypal oldala, de valójában nem az. (Lásd: az oldal nem [link] alakú. Ez esetben minden adat amit ott megadsz, az a csalok kezére juthat, így például felhasználonév, jelszó, bankkártya szám, stb.. mivel te azt hitted, hogy a paypalt lépsz be, a paypalod felhasználóneveddel és jelszavaddal tetted ezt meg, így a csalok is be tudnak oda lépni, ha ott van pénzed, el tudják költeni, ha ott bűnig van adva a bankkártyád adata, akkor el tudják róla költeni a pénzt.

2016. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"ha ott meg van adva a bankkártyád adata, akkor el tudják róla költeni a pénzt."

A többi elgépelésért is bocsi.

2016. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Amikor azt a bizonyos "ominózus" levelet kaptam, még nem volt PP. fiókom. Azt még két hete kaptam, PP. fiókom meg három napja van. De itt van egy órával ezelőtt kapott levél:

webform@intl.paypal.com - Questions About Seller Protection VV44REXGEC (KMM100887457V34336L0KM) :ppEU

2016. máj. 5. 10:34
 24/25 A kérdező kommentje:
A honlap pedig amibe beregisztráltam és amiben nyilván van tartva már 30 napja a folyamatban lévő tranzakció, annak itt adom meg a webcímét: [link] (nem tudom hogy linkelve látszik-e, se ez egy az egyben bemásolt címe)
2016. máj. 5. 10:47
 25/25 A kérdező kommentje:
Utóirat: a PayPal-nak ebbe a honlapjába három nappal ezelőtt regisztráltam, és még egyszer mondom, A fiók létezésével egy időben megtaláltam benne az április 5-én kezdeményezett tranzakciómat, amit nem én, hanem a vevő kezdeményezett, mivel akkor még csak ő neki volt PP. fiókja. Se mivel most én is beregisztráltam, így az én fiókomban is megjelentek ezek az adatok.
2016. máj. 5. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!