Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PayPal bevonásával eladtam...

PayPal bevonásával eladtam egy laptopot Angliába. Egy hónappal ezelőtt elküldtem, de a pénzt még nem kaptam meg. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A szállítás előtt a PayPal megírta, hogy a vevő pénze el van különítve a számomra. Amikor a referencia követő számot megküldtem a csomagról, közölték, hogy hiba történt. Az elkülönített pénzhez további pénz került (nem tudom ki hibázott), és így csak úgy tudják a nekem járó pénzt, 430dollárt juttatni, ha fizetek 270 dollárt, és akkor megkapok 700 dollárt. Állítólag a keveredést okozó hibát nem tudják visszacsinálni. Lehetséges ez?

2016. máj. 4. 13:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

en azt nem ertem hogy egy kulfoldinek miert kene Magyarorszagrol akarmilyen kutyu??? oke bizonyos kereteken belul de na... ha tenyleg ennyire hires a britek kozott az, hogy a gyerekeik/ismeroseik Nigeriaban tanulnak vagy vannak, akkor gondolom van az a penz is hogy ne Mo-rol rendeljenek akarmilyen hasznalt cuccot :D


[link]


itt egy masik, ha megnezitek lent a kommenteket hogy hanyan irtak oda es hany oldala van, es kb mindegyik oldalon legalabb 3ember irja hogy atvertek akkor elegge elszomorito...

2016. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Az elkülönített pénz úgy értendő, hogy a PayPal így biztosított engem arról, hogy a vevőnek a PP.-számlán van fedezet, amit a vevő nem vonhat vissza. Nem ismerem a szabályzat részleteit, és nem is tudok angolul, de örülnék, ha valaki el tudná magyarázni, hogy kerülhet olyan helyzetbe az én "elkülönített" pénzem, hogy majdnem a duplájára nő, és jelen helyzetben nem nyúlhat hozzá sem a vevő sem a PayPal, sem az eladó. Pedig én teljesítettem minden rám hárult kötelességet ez ügyben. Pontosan egy hónapja zajlik az ügy. Ezem idő alatt beléptem, és számlát nyitottam a PayPal-on, hogy megbizonyosodjak a PP. hitelességéről. Ez alapján azt mondhatom, hogy rendben van, akivel szemben zajlik ez az ügy, az az igazi PayPal. Én is csodálkozom ezen, hiszen ennek a cégnek a jó hírneve tett engem könnyelművé. Nagyon ki vagyok ettől az ügytől, és lassan jutok előre. Örülnék, ha lenne mellettem valaki, aki jól tud angolul. 70 éves nyugdíjas vagyok angol tudás nélkül, így nehezen jutok előre. Én nem akarom befizetni a kért pénzt amig elfogadható magyarázatot nem kapok arról, hogy alakult ki ez a helyzet. A második kommentelőnek válaszolom, hogy nagy valószínűséggel az igazi PP. írta a levelet, és nagyon örülnék, ha megírná, hogy hogyan kell indítani azt a bizonyos case-t. Előre is köszönöm. Itt fogok majd beszámolni a dolgok alakulásáról, akiket érdekel a ügy fejleménye, itt nyomon követheti. Üdv mindenkinek.
2016. máj. 5. 06:42
 13/25 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Az elkülönített pénz úgy értendő, hogy a PayPal így biztosított engem arról, hogy a vevőnek a PP.-számlán van fedezet, amit a vevő nem vonhat vissza."


És erről BÁRMIT akkor is látsz, ha belépsz a Paypalodra, vagy kaptál egy levelet egy ilyen információval? Mert olyan levelet én is küldök neked bármikor, amit úgy gondolsz, hogy a Paypal küldött...


Sajnos gyakorlatilag biztos, hogy átverés áldozata lettél. Nem az első, és nem az utolsó.

2016. máj. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

EZ a levélrészlet a tranzakció Indulásának bevezető sorai. Utána az adatokat közli a vevőt és eladót illetően.


----------------------------------------------------------

Dear XXXXX XXXX! This message confirms that the sum of 117,235.00 HUF has been sent to you by XXXXXXXX XXXXXX via Online Payment Services. Below are the instructions you must follow to get the money unlocked into your bank account. Please find the necessary Payment Details below:

---------------------------------------------------------


Alább pedig az ominózus levélrészlet a változás bejelentésről ami szerint bizonyos korlátozások miatt csak minimum 700 USD-t tudnak utalni, ezért fizessek be 270 USD-nek megfelelő összeget.


---------------------------------------------------------

Dear XXXXX XXXXX,

We've converted your payment into US Dollars due to limitation Issue 117,235.00 HUF = $430.00 USD

We want you to understand that $700.00 USD in the lowest amount that we can send to your account at this moment. We are sorry for any inconvenience this might have cause you. We contacted the buyer to help you by making additional payment of $270.00 USD into your account and the total sum of $700.00 USD will be activated into your account. However, the buyer agreed to help you regarding the problem. However, the buyer agreed to help you regarding the problem.


----------------------------------------------------------

Ennek a magyar internetes fordítása a következő:

__________________________________________________________


Kedves XXXXX XXXXX,

Korlátozás miatt átalakítottuk a fizetésedet US Dollarszé Issue 117,235.00 HUF = 430.00 dolláros USD

Azt akarjuk tőled, hogy értsd azt 700.00 dolláros USD abban a legalacsonyabb összegben, amit ebben a pillanatban tudunk küldeni a számládnak. Sajnáljuk, mivel bármennyi zavarja ezt az erőt okoz téged. Kapcsolatba léptünk a vevővel hogy segítsünk neked azáltal, hogy a számláddá formáljuk 270.00 dolláros USD pótlólagos fizetését, és 700.00 dolláros USD teljes összegét aktiválni fogják a számládba. Mindazonáltal a vevő beleegyezett, hogy segítsen neked a problémát illetően.

__________________________________________________________

Az internetes tolmács sok félreértést okozhat. Én ugyan beregisztráltam az igazi PP.-ba, de nem tudom, hogy ők-e e levél írói. ehhez kérnék segítséget, hogy hogyan fogalmazzam meg angolul a kérdést.

2016. máj. 5. 07:58
 15/25 anonim ***** válasza:
Milyen cimekrol kaptad a paypal leveleket?
2016. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Igen, az általam valódinak tartott PP.-ban a Resolution Center-ben aktív tranzakcióként nyilván van tartva az ügylet (ezt én még nem is említettem a PP.-nek), ami szerint április 5-én kezdődött, és naponta folyamatosan gyarapodik a vége, ahogy telnek a napok. Pedig nekem csak három napja van itt nyilvántartásom. Egyébként minden levélen a tranzakció ID-t is feltüntetik. Eddig az üzenetekben próba képpen csak ezt az ID számot írtam be, semmi mást, és egyebek között a válaszban a végén közölték, hogy ezt a választ a vevőnek is megküldték. Tehát az ID számból tudják, hogy én eladó vagyok, és hogy ki a vevő, akivel a mai napig is tartom a kapcsolatot. Ha jól tudom, 180 napig lehet húzni egy tranzakciót. Most próba képpen feladtam a saját PP.-beli számlaszámomra 100 forintot. A bankom végrehajtotta az átutalást, de ezen a honlapon megtudtam, hogy nem azonnal jelenik meg az itt feltüntetett egyenlegemen. Erre még várni kell még legalább 24 órát. Azon jár az eszem, hogy ha valóban léteznek ilyen "bakik", vagy szabályosnak mondható ügyletek a PP.-on, akkor keletkezhetnek is olyan csalási ötletek, amelyek kihasználják a PP.-nak ezt a fogyatékosságát. (lehet, hogy az ő szemükben egy elhanyagolható összeg az a kért mennyiség, arra nem gondolnak, hogy a "szegény" keleti nyugdíjasnak ez egy havi megélhetése). Különben a vevő eredeti angol.
2016. máj. 5. 09:10
 17/25 A kérdező kommentje:

PayPal - International Account Limitation Policy Erről a címről ered a levél, és a következő e-mailt tartalmazza: service.payment@insurer.com

Erről a címről jött az az ominózus levél.

2016. máj. 5. 09:18
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
insurer.com - semmi koze paypal-hez, az errol a cimrol erkezett leveleket hagyd figyelmen kivul. Ha az ezekben levo paypal linkekre klikkeltel es ott megadtad a felhasznalod es jelszavad, akkor a csalok mar hozzafernek a paypal fiokodhoz...
2016. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Lehet eddig nem voltunk egyértelműek és közérthetőek:

A #14 -es hozzászólásban bemásolt levelet BIZTOSAN NEM A PAYPAL KÜLDTE.

Ezzel csak pénzt akarnak kicsalni a jóhiszeműségedre és a hiszékenységedre alapozva. A vásárló semmilyen pénzt nem küldött neked, csak egy kamu emailt, a paypal nevében, amiben megpróbálja elhitetni veled, hogy a pénzed úton van hozzád. De nincs. Ha még te fizetsz, akkor sem.fogsz kapni semmit. Ennek az egész ügyletnek a paypalhoz semmi köze, mert ott nem is történt semmilyen tranzakció.


Most így távolról igen nehéz rámutatni, hogy ez miért igaz, de például azért, mert a paypal nem úgy működik, hanem úgy, hogy ha küldenek neked pénzt, akkor egyből megkapod, másrészt azért, mert bevett internetes csalás az egész, sok embertől szednek ki pénzt ilyen módon, amit te is látsz, ha rákeresel az interneten, hogy "paypal Csalás".

Hogy számodra is egyértelmű legyen, hogy te nem a PayPallal, hanem egy kamu emberrel levelezel, keress valakit, aki személyesen elmagyarázza, hogy működik a paypal, tud angolul, tudja mi az a HTTPS protokoll, tudja hogy lehet bármilyen email címet beírni feladónak, ha emailt küldünk és tudja, hogy az ilyen emailt mi különbözteti meg attól, hogy ha tényleg arról az email címről jön email.

Ha valóban 70 éves vagy, akkor erre például egy unoka általában megfelel.


De így látatlanban annyit tudok mondani, hogy amikor kapsz emailek, azok valószínűleg nem a valami@ittislehetvalami.paypal.com címről jönnek. (De ha igen, akkor is lehet kamu.) És valószínűleg a [link] oldalon belépve (nem véletlenül van az elején a https) sem látsz semmit ebből a pénzből, mivel eleve csak megtévesztettek téged a paypal nevével.

2016. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

17/19:

Akkor azt hiszem már te is belátod, hogy nem a PayPallal levelezel :)

Az email címnél az eleje a felhasználót azonosítja, a cége a "szervert". Példa: ha csinálok eh paypal@freemail.hú email címet, arról könnyen el lehet dönteni hogy kamu, mert az valójában egy freemail szerverhez tartozó cím, amit a paypal nevű felhasználó használ. Ugyan így az általad írt állítólagos paypalos email cím sem a paypal.com szerverhez tartozik, csak valaki csinált egy paypal nevű fiókot egy másik szerveren (jelen esetben insurer.com)

2016. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!