Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár végkielégítés ebben az...

Jár végkielégítés ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyesen vagyok. Ha a munkahelyem megszűnt(gyes alatt nem számoltathatnak le úgy tudom), és más néven működik tovább jár végkielégítés ? Nekem azt mondták, hogy valami felszámolással foglalkozó illető fog majd keresni és leszámoltatni. Arról nem esett szó, hogy az új néven működő céghez fel vesznek-e.
2010. ápr. 6. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

a végkielégítés a ledolgozott évek függvényében jár, vagy nem jár.


Ha megvan a megfelelő éved, és a cégednek jogutódja az új cég, akkor valószínüleg fogsz kapni.


Ha a céged csődbe ment, akkor csak úgy kaphatsz, ha van miből kifizetni. Ha a cég vagyona nem fedezi akkor nem kapsz.

2010. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha felszámolóról van szó, akkor nem lehet jogutódja az új cég. Akkor csődbement. Az új céghez nincs közöd. Ha nem keres a felszámoló, keresd te, hogy megkapd a járandóságaidat. Ha a cég nem tud fizetni, kérhet a bérgarancia alapból.
2010. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!