Napelemes háznál, hogyan működik az ingyen fűtés?
Kérdező, ha beszéltél 3 napelemessel, akkor nyilván ők is tudják erre a választ...
Ettől függetlenül tényleg nem feltételen a legolcsóbb és költséghatékonyabb megoldás napelemezni, Kamumail pl. egy elég jó kombót írt le alternatívának.
Vízmelegítésre, meg a kollektor töredékében van, mint a napelem. Látható tapasztalati úton a betáplálási felesleg is, amit megint csak nem fogsz tudni szabályozni, ahogy a változó klimatikus feltételeket sem itthon már éves távlatban sem.
Eleve kellene tudni egy tájolást, egy rendelkezésre álló területet, hogy meg lehessen tervezni, hogy hány panelből és milyen elrendezésbe, milyen típusból (fotovoltaikus pl. első sorban napsütéses órák számához igazodva; emellet hiába van magas napsütéses órák száma adott mért ponton, ha a rendszered fi és nem forgatórendszeres) vagy más lenne célszerű kimondottan a Te házadra azt megtervezni, hiszen ha a kommentelők ismerőseinek, meg rokonainak, alapból pl. egy déli tájolású házuk van, már előnyösebb helyzetük van és kevesebből megoldják ezt a szoláris építkezés ( ami korábban is működött az öregeknél, a passzív házakkal meg reneszánszát éli: szemléletesen [link] )
miatt.
Szóval ez a fix összeg/ fix teljesítmény/kiváltom vele a teljes rezsimet abszolút csak névleges , de a helyi adottságoktól nagyban függ, amit tervezés nélkül nem is fog tudni senki Neked garantálni. A számítások meg lehet épp egy alternatív megoldást fog kihozni ár/érték, vagy költséghatékonyságban a napelemezéshez képest.
Ezt csak mint megújuló energiaforrásos geográfus szakirányos végzettségű mondanám, a saját példánkon felül, ahol a kollektor, retrofit kondenzáló cirkó, rekuperátor és biomassza került be, mint helyi adottsághoz igazodó Rezsicsökkentési tényező, amivel a 30 ezres gázfűtést téli hónapokra 12 ezerre mérsékeltük a 4.000 Ft-os villanyszámlánk kiváltása helyett, töredékéből annak az összegnek, amiről itt beszéltek.
Nagyon köszönöm utolsó!
Áprilisba felméretem a házat,júbiusba hazaköltözök végleg M.o-ra,addíg szeretnék kitalálni vmit:)
Az sem baj ha nem váltja ki teljesen a számlákat,de inkább ebbe fektetem a pénzt.
Mi is így voltunk két éve... Akkor vettük ezt az említett házat páromnak, időről-időre meg fejlesztjük. Az adásvételi kötelező eleme ma már az energetikai tanúsítvány, ami tartalmazni fog egy ajánlást is hogy mivel tudnád növelni az energiahatékonyságot.
Érdemes szétnézni, tájékozódni, illetve még egy kis megjegyzés, nem hátrány, ha előbb a szigetelés, nyílászárók vannak rendben, és csak utána jön a nagy értékű beruházás rá, mivel anélkül a hiába az x teljesítmény és maximálisan elérhető energia(megtakarítás), ha közben elveszik a falazaton, nyílászárókon.
Egy F, vagy G-s olcsóbb, régebbi házból meg olcsóbban hozol fel egy C-s szintet ( kb ez fedi le a havi 15-20 ezres rezsi megtakarítást nagyjából), mint egy új építésű, C-s, vagy B-sből A-st, aminek már kötelező elemei lennének pl. a napelemek. Így a megtérülési idő is kevesebb, és a beruházás is olcsóbb lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!