Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Napelemes háznál, hogyan...

Napelemes háznál, hogyan működik az ingyen fűtés?

Figyelt kérdés
2016. márc. 18. 19:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kérdező:

A 4 KW-os rendszer maximum észak-afrikában vált ki 20,000 ft-nyi villanyszámlát. Itthon inkább 15e körül max. Abból meg nem lesz "ingyen áramod és fűtésed", hiszen te magad írod, hogy 12e a ház villanyszámlája...

2016. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Az 1,5 millió
2016. márc. 18. 22:10
 13/26 A kérdező kommentje:
Nyílván,amíg nincs bennt fűtés,ráérek kitalálni ,hogy melyik lesz a legjobb "napelem barát".
2016. márc. 18. 22:13
 14/26 anonim válasza:

Nekünk hőszivattyúról megy,a villany adott. Lényegében számlát sem fizetünk mert a víz meg fúrott kútról jön. Kivéve a csapvizet.

Ez egy 6kw-s rendszerrel jön én csak támigatni tudom. Ùgy számolom hogy még 3 év mire visszajön az ára de 4 ève csináltattuk.

2016. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Ennyiből sajnos még használt napelemet sem kapsz.

De MO éghajlata miatt télen a napelemes fűtés nehezen megodható. Déli országokban is a napelemet nyáron használják vízmelegítésre (melegvíz/fürdés) télen pedig fütőolajjal vagy áramos cirkoval, fával, pellettel fűtenek. Hidd el ott ahol 360 napból legalább 300 süt a nap megfelelő lenne de télen nem mindig tudja annyira felmelegíteni a vízet a napsugár hogy avval fürödni lehessen. Van amikor pedig napokig esik.

Azt tudod csinálni hogy lakossági fogyasztóként napelemmel termelsz áramot amit pedig visszautalsz az Elműnek. Áramos cirkot vezetsz be és valamennyire mérsékeli a költségeidet az amit nyersz a napelemes árameladásból. De csak is ebből fúteni nem fogsz tudni Magyaroszágon.

2016. márc. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

hőszivattyú a nyerő, persze az eszik némi áramot, de még mindig gazdaságosabb mint pl gázzal fűteni.


Mondjuk oda kel figyelni rá, sok nyűgje lehet. Vannak olcsóbbak, de nem tuti, hogy megéri megvenni őket. Nem éri meg spórolni.


Mindenképpen olyan helyről vegyél ahol felvilágosítanak és beszélgetnek is veled akár több órán át. (egy 1-2milliós gépnél ez minimum)


Ha kell tudok erre adni én is kontaktot ahol megbízhatóak és nem csak rádtukmálni akarnak.



Amúgy én 3 dolgot javaslok ami megéri:

Napkollektor

Rekuperátor(hővisszanyerő szellőztető rendszer)

Hőszivattyú



A napelem iszonyúan drága, gazdagok játéka. Sokba kerül, már a napelem is millió(k)ba fáj, plusz nem beszéltünk egyéb dolgokról mint pl fél milliós inverterről, százezrekbe kerülő szerelési költség, stb.

Akkor ha a hálózatra táplálod vissza, akkor az ELMŰ fillérekért veszi meg tőled, jah és tudtommal ha náluk áramszünet van, akkor nálad is, hiába van napelemed.

Lehet helyette sziget üzem, azaz aksikba tölteni, de ott megint több milliós költségekről beszélünk, az aksi szinte drágább mint a napelem.


Szóval, szerintem jegeld, hacsak nincs nagyon sok pénzed.

2016. márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

2 millióból pontosan 5kw-t kapok. Szerelessel,engedellyel mindennel.

Keszen.


Ez 25.000ft-os villanyt valt ki. Beszeltem e honapban 3 napelemessel is.

2016. márc. 19. 06:02
 18/26 anonim válasza:
60%
Nem olvastok? Én sem fizetek számlát a vizen kívűl meg itt még egy másik kommentelő! Tud fűteni vele!!! Igen ingyen. Áramot sem kell fizetni. Picit tájékozódjatok!
2016. márc. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%
Nagyszuleimnek napelemek vannak a hazon. Ok is hoszivattyuval mukodtetik. Nekik felesleges is marad ami azt jelenti hogy elveszik,tehat neki kell adjak a szolgaltatonak. A futesuk es villanyuk nem kerul semmibe a nyari honapokban annyit termelnek hogy telire eleg. 2-3 millioba volt de mindennel egyutt. Erdeklodj kerj arajanlatot. 5kw teljesitmeny 10-15 napelemet ad ki persze meretfuggo.
2016. márc. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Elkértem édesanyámtól a keresztszüleim telefonszámát,évek óta nem beszéltem velük ,viszont ma megkérdezem.


Anyu is aztmondta,hogy hőszivattyúval fűtenek. Megkérdeztem 3x és igen,ingyen van a rezsijük. Természetesen teljesen ingyen 10 év. Ennyi idő szükséges elvileg,hogy visszajöjjön az ára,de kezdetektől nem fizetnek semmit. Élettartamukat tekintve,csak jó lehet. Köszönöm a válaszokat és priviket is:)

2016. márc. 19. 07:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!