Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Napelemes háznál, hogyan...

Napelemes háznál, hogyan működik az ingyen fűtés?

Figyelt kérdés
2016. márc. 18. 19:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%
Ezt a kérdés egy kicsit pontosítanád? Nem igazán értelmezhető, hogy mit is szeretnél tudni...
2016. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
A napelemekből nyert áram felmelegíti a vizet, ami a fűtőtestekben kering.
2016. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Bocsi. Nő vagyok..Nem nagyon vagyok tisztában a dolgokkal.


Tehát: Vásároltam egy házat,amire szeretnék napelemeket tetetni. Az áram stimm. De hogy tudok vele fűteni? Oké,ezt a témát még körbejárom,de azért szeretnék többet tudni róla minthogy "itt tudja beállítani a hőfokot".


A ház 100nm . Mindenhol van radiátor,de fűtés semmi. A gáz sem jó. Vegyestüzelésű kályha volt régen de kivették.


Napelemet szeretnék,de a plafon amit rá tudok szánni az 2millió ft. Ebből kivitelezhető egy olyan napelem ami viszi a fűtést és a villanyszámlát? Bár a fűtést nem értem.

2016. márc. 18. 20:19
 4/26 A kérdező kommentje:
*kazán
2016. márc. 18. 20:20
 5/26 anonim ***** válasza:
Ebből nem lesz ingyen villany és fűtés. Ahol napelemek vannak, ott is általában csak kiegészítőként használják.
2016. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Keresztszüleim ingyen fűtenek és a villany is ingyen van,de még nem tudtam velük beszélni. 5 éve nem fizetnek számlát.


Emlékszem,annó 1,2 millióba volt ez nekik. Azt olvasom,hogy pl egy 2 milliós rendszer, 20-25.000 ft-os havi számlát vált ki. A ház amit vettem, 12.000 ft-os havi számlával rendelkezik. Ez csak a villany.


Na de hogy működne a fűtés?

2016. márc. 18. 21:05
 7/26 anonim ***** válasza:
52%

Árammal wazze, mégis hogy működne?


Amikor süt a nap a napelem betáplál áramot a hálózatba (ezt az ELMŰ méri), amikor pedig fogyasztasz akkor a visszatáplált áramot levonják a számládból..


De egy 2 milliós napelem rendszerből nem lesz "ingyen áramod és fűtésed"... Közel sem.

2016. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
60%
7-es! Van napelemed? Mert nekem úgy tűnik,hogy fingod sincs,de okoskodsz! Kérdező! Természetesen megoldható. 1,5 millába volt a napelemünk és teljesen ingyen fűtünk +villanyozunk,de tény,kisebb a házunk kicsivel. A lényeg a legolcsóbb,legjobb villamos fűtés. Lehet hőszivattyú,infra,klima stb.Írok privit.
2016. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Szerintem egy 4kw teljesítményű elég lenne nekem,az 20.000ft-os havi villany számlát vált ki.

2016. márc. 18. 22:04
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, 2 milkából egy ~4 KW-os napelem rendszert kapsz? Azzal hogy az anyádba fűtesz ki 100 nm-t? Ráadásul akkor még kazánról és semmi másról nem beszéltünk, csak a napelemről...
2016. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!