Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartsam meg, vagy adjam...

Tartsam meg, vagy adjam vissza a kölcsön kapott pénzt?

Figyelt kérdés
December elején kölcsön kaptam 450.000Ft-ot a nővéremtől, azt mondta,nem kell sietnem,hogy mikor adom vissza. Nekik nagyon nagyon sok pénzük van,én meg most kezdek talpra állni. Mondtam neki előző héten,hogy messze lakunk,de ők úgyis jönnek hozzám, akkor 150.000et vissza tudok adni,és akkor így 3 részletben lerendezzük. Erre ő,hogy ne gondoljam már,hogy vissza fogja venni,vegyem úgy,hogy ajándék,nekik nem hiányzik egyáltalán. Most mit csináljak? Nem akarja elfogadni,pedig mondtam neki azt is,hogy így akkor ha úgy hozza az élet,hogy megint segítségre lenne szükségem,akkor nem lesz pofám kérni,de hajthatatlan. Persze neki tényleg nem hiányzik,meg nekem nagyon nagy segítség lenne,ha nem kéne kikuporgatnom,de akkor is. Mit csináljak?

2016. márc. 9. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelmű hogy ne add vissza.
2016. márc. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
29%
Te vissza akartad adni, o nem fogadta el. Ha legalabb 2 kulonbozo nap probaltad felajanlani, akkor nyugodtan tartsd meg. A leirasod alapjan o szivesen adta. Ez tenyleg nagy osszeg, haveroknak nem dobalozunk ennyivel de csaladon belul teljesen ertheto. Azert o is viztos orul neki, hogy olyan helyzetben van h ki tudja segiteni a testveret.
2016. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Köszönd meg szépen, hosszú még az élet, lesz rá módod, hogy megháláld amiért ilyen jó testvéred van :) Te is légy jó testvér úgy, ahogy tudsz.
2016. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jo helyen kersz te is tanacsot, az atlag gyk-s hozzaszolo szerint meg a banki hitelt sem kene visszafizetni, nem hogy a testvertol kapottat. :D


Mindnyajunknak nagy segitseg lenne 450 ezer, de te milyen embert tisztelnel jobban? Azt, aki raszorul az ajandekodra, vagy azt, aki tisztessegesen visszafizeti a kolcsont es kuzd, hogy meg tudjon allni a sajat laban?


A masik problema az ilyen ajandekokkal, hogy szep lassan a szolgajukka valsz. Lehet, hogy nincs semmi gonosz szandekuk, de egyre jobban elkotelezve erzed majd magad, probalsz minel tobbet segiteni, majd idovel ok is megszokjak, hogy ha kell egy szivesseg, csettintenek, maris ugrasz. Aztan lehet ebbol csunya testverek kozotti konfliktus is.

2016. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

"Mit csináljak?"


Tedd be a bankba befektetési alapba - az elég jól kamatozik, de minimum az értékét megőrzi - és ha szükség van rá, akár Neked, akár a nővérednek, akkor ki tudod venni - de az a tanácsom, legyen meg (ha esetleg a nővéredéknek is szüksége van rá, da tudd adni).

Sosem tudod, mit hoz a holnap... A házunkban (társasház) volt egy család, igen-igen jól ment nekik, tényleg sok pénzük volt (játékgépeket üzemeltetett), aztán hoztak egy rendeletet a játékgépek üzemeltetéséről , és a nagyszerű életük egyik pillanatról a másikra tönkrement. Elváltak, a családfőnek először még volt másik - hitelre vett lakása - de később azt is elbukta, évek óta nincs hol laknia - hol ez az ismerőse, hol az fogadja be.


De itt is volt épp tegnap egy kérdés, hogy örökbe adott valaki valakinek pénzt, segítés gyanánt, de most nagyon szüksége lenne pénzre - hogy tudná tőle visszaszerezni azt?


Szóval nem árt, ha megvan az a pénz - sosem lehet tudni, mi történik...

2016. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!