Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent a fizetési meghagyás?

Mit jelent a fizetési meghagyás?

Figyelt kérdés
Kölcsönadtam valakinek egy bizonyos összeget. Tudom nem volt jó ötlet. Mindegy. Itt kaptam azt a tanácsot, hogy indítsak fizetési meghagyást.

#pénz #kölcsön #fizetési meghagyàs
2016. jan. 2. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Közjegyzőnél lehet elindítani, ha nem mond ellent az adós, akkor azonnal végrehajthatóvá válik, ha ellent mond, akkor pedig perré alakul az eljárás.
2016. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De ha jól gondolom, azért kellene, hogy legyen írásos nyoma annak a kölcsönadásnak, mert csak úgy, szóbeli bemondásra aligha indít a közjegyző fizetési meghagyást... szerintem
2016. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami szerződés, vagy egyéb bizonyíték mindenképp kelleni fog. Ha nincs elismerve a tartozás (írásban), meg nincs semmilyen szerződés sem, akkor nem a fizetési meghagyás az út. Ha csak a behajtás a probléma, akkor viszont nagyon jó út a fizetési meghagyás.
2016. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom bizonyítani, mivel bevallotta egy írásos beszélgetésünkben. Az elég nem?
2016. jan. 2. 22:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen beszélgetésben? Nem hinném, hogy elég...
2016. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!