Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek jól csinálom a...

Szerintetek jól csinálom a spórolást, a jövőm megalapozására?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,nettó 110.000-et keresek + 8000 Erzsébet utalványt.

Főbb kiadásaim:

havi bérlet: 10.000 Ft

iskolába járás: 10.000 Ft

itthon leadni: 15.000 Ft

magánórák: 10.000 Ft


Félreteszek

Lakástakarékra 20.000 Ft (4 éves)

Itthoni "vésztartalékként" 18000 (8000 Erzs utalvány,amit a szüleim beváltanak + 10.000 Ft)

Ezt az itthoni vésztartalékot 1 évig gyűjteném,majd fix kamatozásra lekötném 1 évig.

Ezalatt az idő alatt újra gyűjteném,majd a kettőt együtt kötném le,így magasabb lenne a hozama.

(Ha addig még a szüleimmel élek)

Vagy érdemesebb lenne nyitni egy sima takarékszámlát és havonta betenni az összeget? Valahol olvastam,hogy a kezelési költséggel és az alacsony kamatozással kb. annyit ér,mintha a párnám alá tenném,tehát akkor nem verném magam felesleges tranzakciókba.


2016. febr. 20. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Azért az az évi 220 ezer nem akkora pénz, hogy bárhol jól kamatozzon.


Ha Erste-s vagy, akkor nyiss egy célbetét számlát, és utald rá a pénzt, így valamennyit kamatozik, és nem vered el feleslegesen.

2016. febr. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ügyesen csinálod, de a jövődet így megalapozni nem fogod. Az legyen a hosszútávú célod, hogy ne 110e-t keress.
2016. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nyilván az a hosszútávú,de amig nincs elég tapasztalatom,+ a végzettségem meg,addig nem tudok feljebb lépni.

OTP-s vagyok sajnos!

2016. febr. 21. 09:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!