Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákhitel? Mi az igazság?

Ghghg kérdése:

Diákhitel? Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Felvettem a szavad felhasználásút,maxot. A szüleim kértek rá,mert épp építkezünk,albérletben lakunk. Azt mondták a felét visszafizetik majd. 3n ugye ezt nyilván nem hagyom.

Annyi mindent hallok róla. Nem tudom befektettem-e vagy épp elcseszem az életem.

19/l


2016. febr. 11. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ezt csak te tudhatod. Ha saját házat építetek és így be tudjátok fejezni és nem kell utána lakbért fizetni, akkor jó befektetés volt. De minél előbb kezdjétek el törleszteni, ne is várd meg, amíg muszáj elkezdened, akár a jövő hónaptól mehet. Ha hamar visszafizeted, akkor nem kamatozik sokat.

A szüleid segítségét meg fogadd el. Végül is te nekik adtad a pénzt, ők is jól járnak vele. És ha besegítenek, hamarabb elfogy és spórolsz a kamatokon.

2016. febr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezért hülyeség felvenni, írom ezt úgy, hogy nekem is van. A maximum folyósítható összeg szabad felhasználású esetén 250 ezer/félév, aki építkezik, nehogy ne legyen már ennyi megtakarítása. Az esetek nagy részében csak akkor éri meg felvenni, ha olyan piacképes szakot választasz, ami csak költségesen indul, vagy esetleg államin vagy, de nem tudsz mellette diákmunkát vállalni, így a megélhetésed veszélyeztetné a tanulmányaid..
2016. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ennyivel még nem "cseszted el", nem egy nagy összeg, illetve nem is uzsorakamatra adják. Simán vissza lehet fizetni. :)
2016. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért elég durva lenne, ha 300 ezer Ft-os hitel teljes egészében tönkre vágta volna az életed. Bár ahogy írták elég hülyeség úgy építkezésbe kezdeni, hogy nincs még ilyen minimális megtakarítás sem a váratlan kiadásokra.
2016. febr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem fektettél be semmit, a szüleid házába adtál pénzt, ahol jobb esetben még 3-5 évig fogsz élni, utána igényed lesz a költözésre (még ha pénzed nem is, de az is össze fog jönni, legalább albérletre). Ilyenkor nemhogy a felét kellene visszafizetniük, hanem az egészet, kamatokkal, mivel nem a gyerek feladata, hogy a szüleit hitelből (!) támogassa egyetemista korában, hanem pont fordítva (ezt ép ésszel nem is tudom felfogni). Félreértés ne essék, én is vettem fel DH-t a szüleimnek, mert épp beázó tető felújítására kellett hirtelen pénz, de azóta havi szinten fizetik vissza, és eszük ágában nem volt, hogy csak a felét, vagy esetleg semmit nem fizetnek. Ha hitelbe vered magad, olyan dologra költs, ami a te jövődnek jó, vagy legalább te élvezed ki a hasznát.
2016. febr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem cseszted el ezzel az életed, bár szerintem elég gáz, ha erre kérned a szüleid :S
2016. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!