Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a nem fizető...

Kétkedő kérdése:

Hogyan lehet a nem fizető albérlőt kirakni?

Figyelt kérdés

Kis garzonunkban a bérlő nem fizet, sem rezsit, sem bérleti díjat, mondván, hogy a kaució (2 hónap) bőven elegendő volt… Szeretnénk, ha valahogyan ki tudnánk rakni a lakásból, minél előbb. Felszólíthatjuk azonnali csomagolásra és távozásra, mivel a bérleti szerződésünkben az alábbiak szerepelnek:


„A szerződés azonnali hatállyal megszűnik, ha bérlő jelen szerződésben vállalt bármely

kötelezettségét nem teljesíti.”

„A tulajdonosok azonnali hatályú felmondása esetén a bérlő köteles az ingatlant azonnal elhagyni, és a tulajdonosok kárát megtéríteni.

Amennyiben a bérlő a 3. pontban szereplő határidőig (Tárgyhó 2-áig köteles a bérleti díjat és rezsit fizetni.) nem fizeti ki a lakás használatával járó költségeket, úgy a Tulajdonosnak azonnal: önhatalommal, a szükséges mértékben akár kényszerintézkedés útján is joguk van kitenni Bérlőt a lakásból.

Ha bérlő jelen szerződésben vállalt bármely kötelezettségét nem teljesíti, a Bérbeadó azonnali hatályú felmondással élhet.”


Horribilis fogyasztásai vannak (víz, gáz, villany), mivel nem egyedül tartózkodik a lakásban, hanem jó pár rokonnal… Csak1főnek adtuk ki. A szerződésben szerepel az is:

„Bérlő a lakásba más személyt nem fogadhat be”

Ő arra hivatkozik, hogy a családtagjai vendégek.

Előre is köszönöm, ha valakinek konstruktív javaslata van.



2016. febr. 10. 14:03
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Akkor a március 6-át sincs értelme várnom? Vagy azt követően, mivel felmondott, már távozásra kérheti őt a rendőr?
2016. febr. 10. 15:15
 12/21 A kérdező kommentje:

Ha lett volna közjegyzői, akkor most megint kellene fizetni a közjegyzőnek, plusz idő (kb 2-3 hét, mire kilakoltatják). Közben a bérlő pörgeti az órákat…

Kis nyugdíj mellé a lakáskiadás alig jelent bevételt: fizetek az ingatlanosnak, egy hó, fizetnék a közjegyzőnek (havi bérleti díj minimum felét – egy hónapot), probléma esetén megint ennyit a közjegyzőnek, közben 16 %-ot (idén csak 15 %-ot) adózok. És valahogyan be kell majd a NAV-nak bizonyítanom, hogy a rengeteg, elhihetetlen fogyasztást ő csinálta, hogy a könyvelés stimmeljen… Közben pedig okozza a károkat a frissen felújított lakásunkban. Hol védik a tulajdonjogot ebben az országban, ha még kitenni sem lehet a szemét bérlőt?

2016. febr. 10. 15:26
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Ha lett volna közjegyzői, akkor ki lenne lakoltatva pereskedés nélkül. Így meg nem lesz. Ez a fő különbség, és nem az aprópénz, amibe a közjegyző került volna.


Egyszer majdcsak megérted, hogy a rendőr nem kér távozásra senkit. Ha a fejed tetejére állsz, akkor se. De addigra már milliós károd lesz. Hányszor láttuk már ezt...

2016. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Na ennyit ér ingatlanossal kiadatni. Magad is kiadhattad volna, legalább az ingatlanos díjat megspóroltad volna. Még egy normális szerződést se tudott adni az az ingatlanos? Akkor minek fizettél neki? Mert hozott egy ilyen ganéj bérlőt? Magadtól, ingyen ennél jobbat találtál volna!
2016. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%

Ez igen!

Az önbíráskodás is bele van foglalva a szerződésbe. :-)


Ha a te neveden vannak az órák, a szolgálató bármikor leszereli a kérésedre, ha nincs számla tartozás, amit kár volt megvárni!

2016. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

15/15

Én nem önbíráskodásnak nevezném, hanem a saját tulajdonom megvédésének, mely kizárólag szerződést megszegő bérlő esetén - nevezzük önvédelemnek - jön szóba.

Mellesleg tegnap, amikor oda mentem, hogy együtt nézzük meg, mi okozhat ekkora fogyasztást, esetleg valahol valami víz folyik, stb, akkor szó szerint kidobtak a lakásból, az apja hatalmas konyhakéssel hadonászott, a bérlő közölte, hogy ő bármikor tud ám elmebeteggé válni, vagyis ne várjam ezt meg, az anyja üvöltözött velem, egy állítólagos rokon éppen távozóban volt, egy továbbit meg áthívtak mobilon...

Szép kis csapat, közben egy bérlőről volt szó, bérleti díjat és még rezsit sem fizetett...

Igen, csakis a közjegyzői lehetett volna megoldás. Most imádkozom, hogy március 6-án elmenjen... Aztán jöhet a károk helyreállítása, mind lelkileg, mind anyagilag...

2016. febr. 11. 08:19
 17/21 anonim ***** válasza:
39%
lakcímkártyájuk van ami oda szól? Netes sztorit olvastam annó.. egy fazon úgy tette ki a bérlőit, hogy amikor nem voltak otthon akkor bement a házba, a cuccaikat kitette az utcára és zárat cserélt. Amikor a bérlő hazament, felfeszítette az ajtót. Erre a tulaj betörés miatt ráhívta a 107et. xd
2016. febr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs. De ha a zárcserét megteszem, akkor még ő hívja ki a rendőrt, lobogtatva a bérleti szerződést, és engem küldenek el, sőt rabosíthatnak engem. Mostanra körbejártam a témát, és vagy a "jognak" megfelelően járok el - hosszadalmas lakáskiürítési per, vagy zárcsere, ahol a fent említett végkifejlet benne van a pakliban, számomra rabosítással egybekötve.
2016. febr. 11. 08:51
 19/21 anonim ***** válasza:

Sajnos jól látod.

Nincs tökéletes megoldás. Vagy bűncselekményt követsz el, vagy évekig húzódik és egyre nagyobb károd lesz a hatalmas rezsi és az elmaradt bérleti díj miatt.

2016. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szívós helyzet, de igazából az egész arra vezethető vissza, hogy te, mint bérbeadó, nem jártál el körültekintően.


Sokan szidják a jogrendszerünket, mert állítólag nem védi a tulajdonost, hanem a nem fizető bérlőt karolja fel. Még TV riportok, meg hasonlók is voltak róla, hogy ez milyen rossz. De kicsit mélyebben kéne belegondolni, és rájövünk, hogy ez nem igaz.


A jogszabályok csak azt nem teszik lehetővé, hogy a tulajdonos önkényesen kilakoltathasson valakit. Hiszen, ha valami jogvita van köztetek, akkor rögtön az lesz a válasz, hogy menjetek az utcára? Csúnyán néztél rám, költözz? Jogorvoslati lehetőség? Ja, majd egyszer, a bíróságon, addig meg élhetnek az utcán?


Tehát igen, védik a jogszabályok a bérlőt, de csak abban a tekintetben, hogy a tulajdonos ne önkényeskedhessen. Ez olyan, mintha nem kapnál fizetést a munkahelyeden, másnap meg rájuk gyújtanád az épületet. Végül is igazad van, hiszen nem kaptál pénzt, de ez nem jogosít fel önbíráskodásra. Pont azért, mert nem a te tiszted megítélni, milyen cselekedért milyen "büntetés" jár.


A közjegyzőt azért jó bevonni, mert az ilyen nemfizetéseket könnyen rövidre lehet zárni. A bírósági út sem sokkal rosszabb, csak jóval hosszadalmasabb. De természetesen egy ilyen helyzetben a tulajdonosnak fognak igazat adni, és az elmaradt bérleti díjat, felmerült extra költségeket, perköltséget mind be lehet hajtani utólag a vesztes félen. Szóval nem védi a nem fizető bérlőket a törvény, éppen hogy a tulajdonost védi.

2016. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!