Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki tudna abba segiteni a...

Ki tudna abba segiteni a fiamra irattam a házam lemondtam rolla, de mivel nem jó a kapcsolatom szeretném vissza csinálni, hogy ne tudjon kirakni Lehetséges?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 08:56
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:
Ez nem olyan dolog, amit csak úgy vissza lehet vonni. Ehhez a fiaddal kell beszélned/kibékülnöd, kérdés, hogy mennyire lesz vevő a dologra.
2012. aug. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal ha bizonyítható, hogy érdemtelenné vált, akkor vissza lehet csinálni, jogi úton.
2012. aug. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Smartguy86 ***** válasza:
Érdemtelenné? Esetleg örökségi végakaratnál tudom ezt elképzelni, de egyértelmű tulajdonátírásnál...
2012. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as. A végakaratomat bármikor módosíthatom, ahhoz nem kell érdemtelenné válni!
2012. aug. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megvannak a szabályai, hogy az ajándék mikor kérhető vissza, olvasgasd a Ptk-ban, vagy pl. itt: [link]


"Visszakövetelésre az ajándékozó létfenntartásának veszélyeztetettsége, a megajándékozott súlyos jogsértése, továbbá az ajándékozó téves feltevése esetén kerülhet sor."

2012. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Kérdés, hogy anno az átíratás valóban ajándékozással történt-e meg. Mert ha nem azzal a kedvezőbb "járulékos költségek" miatt, pl. adásvétellel, akkor az ajándék nem követelhető vissza.

Amúgy vannak esetek, amikor az ajándék visszakövetelhető, de ez nem túl egyszerű dolog. A "ne tudjon kirakni" kérdésre pedig késő bánat, de: az átíráskor haszonélvezet fenntartásával kellett volna megtenned az ajándékozást...

2012. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez is igaz, én az "átírás"-ból feltételeztem, hogy ajándékozás, mert a laikusok erre szokták használni, de aztán ki tudja, előfordul valóban, hogy inkább adásvétellel oldják meg.


Megjegyzem, ha ez mostanában történt, akkor ilyen trükkre nem volt szükség, hiszen egyenesági rokonok között pont, hogy az ajándékozás a kedvezőbb (illetékmentes, míg adásvétel esetén kell illetéket és szja-t is fizetni!!). Szóval szerintem ajándékozás volt az.


A visszakövetelése viszont ettől még, amit leírtál ("ne tudjon kirakni") valóban nem lesz megoldható, ez nem meríti ki a törvényi feltételeket.


Itt valóban a haszonélvezeti jog fenntartása lett volna a megoldás, de erre már most késő. Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni.

2012. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a tulajdon jogot írattad rá, akkor nem rakhat ki belőle. Mert akkor tiéd maradt a haszonélvezeti jog. Tehát amíg élsz, addig lakhatsz benne.

Ha mind a kettőt ráírattad, akkor elvileg kitehet belőle, akkor mindenképp amikor eladja másnak.

Vissza csinálni nem tudom lehetséges-e, de ha minden kötél szakad megoldás lehet hogy visszamenőlegesen beszámíthatatlannak nyilváníttatod magad, így támadva meg az átíratást. Persze későbbiekben ez a papír azért korlátozni fogja a lehetőségeidet, hogyan és miként miben ezt nem tudom.

2012. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!