Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtás során a végre...

Végrehajtás során a végre hajtónak, mennyi az a minimumi nettó összeg amit havonta, kötelezően meg kell hagynia az adósnál?

Figyelt kérdés
53%-os rokkant vagyok. Emiatt elhelyezkedni nem tudok. Jelenleg csak a magasabb összegű családi pótlékot kapom. Ami havi nettó 20.300 Ft. A nyugdíj minimum összege pedig 28.500 Ft. De még a nyugdíj minimum összegét sem kapom meg. Azt én is tudom, hogy ön magából a családi pótlékból is lehet végrehajtani. Na de mennyi az a minimumi kötelező összeg amit, az adósnál mindenképpen meg kell hagyni a végrehajtás során? Vagyis mennyi az a minimumi összeg ami már nem végrehajtható? Vagy másként kérdezve, a 20.300 Ft-nak is a 33%-át viheti a végrehajtó? És akkor mi marad a 20.300 Ft-ból? Maradna 13.354 Ft, ha vinné a végrehajtó a 20.300 Ft 1/3-át. Szabályos-e így?

2016. jan. 26. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Bírósági határozat szabja meg a végrehajtónak, hogy mennyi összeget vonhat le a pénzből. Ez lehet akár 50% de lehet 33% de lehet 20 vagy 15%-is. A végső bírósági határozatban rögzítve lesz, szóval megfogod tudni időben. Hogy szabályos-e? Igen.
2016. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1-es válsz írónak: Ezek szerint, hozhat a bíróság olyan döntést ami az emberi életet is ki olthatja! Ha másképp nem, akkor úgy, hogy az adós a gyógyszereit se tudja, meg venni a nála maradt pénz összegből. Ez azért elég szomorú. Hogy ilyen döntést is meghozhat egy bíróság. Mert így akkor alkalmas lehet, egy ilyen ítélet az emberi élet ki oltására is. Például, ha az adósnak annyi pénze se mard, hogy a gyógyszereit meg vegye a patikában. De nem csak gyógyszerre nem elég még a 20300 Ft, de semmire. És ha még ennél is kevesebb ősszeg marad az adott adósnál. Az akkor már, alkalmas lehet az emberi élet ki oltására is. Ez felettébb felháborító!
2016. jan. 26. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
megyek popcornt csinalni...
2016. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Igen, sajnos felháborító, hogy a bíróság dönthet a levont összeg % arányáról, de az igazság az, hogy az adós valamiért adós lett, és valamiért nem fizeti vissza azt amit vissza kéne fizetnie. Nyilván egyetlen egy adós homlokához sem szorítottak oda pisztolyt, hogy már pedig felveszed a kölcsönt akár az életed árán is. A döntés akkor az adós kezében volt. Kölcsönkért, így vissza kell adnia.

Biztos vagyok benne, hogy ennyire kevéske pénzből nagyon nehéz megélni, de ez nem mentség, hogy ne fizesse vissza az adósságát.

Ezért is írtam, hogy a bíróság mindig mérlegel

2016. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az öregségi nyugdíjminimumot meg kell hagyni. HA ennél kevesebb a jövedelem, nem tud mit vonni.

Inkasszót rakhat a számlára ekkora jövedelemnél is, be kell menni a bankba személyesen és kifizetik.

2016. jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Így van, ahogy az 5. válaszoló írja.
2016. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5-ös válasz író részére. Köszönöm. Még lenne kérdésem. A bank akkor is köteles ki fizetni nekem a 28.500 Ft-ot illetve a 28.500 Ft-ot meg nem haladó összeget, a bank számlámról, hogy ha a végrehajtó már teljesen le inkasszózta, vagyis már a számla egyenlegem 0 Ft? És ha már nulla forint az egyenlegem, akkor miből fizeti ki a bank nekem a 28.500 Ft-ot, illetve az azt meg nem haladó összeget? Ugyanis nincs a bank számlámon folyó számla hitelem. Vagyis nem tartozik folyó számla hitel a bank számlámhoz. Akkor miből fizeti ki a bank, a 28.500 Ft meg nem haladó összeget? Egyáltalán, a bank az inkasszót forint összegben meddig köteles végre hajtani, úgy hogy ki tudja fizetni a 28.500 Ft-ot meg nem haladó összeget, vagy a 28.500 Ft alatti összeget?
2016. jan. 27. 08:41
 8/10 A kérdező kommentje:
4-es válasz író részére! Kedves 4-es válasz író, legyél már kedves még egyszer részletesen el olvasni a kérdést, és a kérdés alatti szöveg részt! Nagyon meg köszönném! Mert abból rögtön ki derül, hogy nem hitelről volt szó. Sőt semmilyen hitelről nem írtam! Így a kérdésemre adott válaszodat, negatív értékelésben részesítem. Köszönöm, hogy nem a kérdésemre válaszolt, 4-es válasz író.
2016. jan. 27. 08:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, a bank a végrehajtás aloól mentes részt mindig köteles kifizetni, az inkasszó időtartama alatt is.
2016. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenféle végrehajtás alól mentes az öregségi nyugdíjminimum összege, ami jelenleg 28.500,- Ft. Ez vonatkozik mind a közvetlen jövedelem letiltásra, valamint a banki inkasszóra is. A családi pótlékra hiába adnak ki letiltást, végrehajtás alól mentes ellátásnak számít. Tehát nem teljesítheti a letiltást a folyósító szerv.

Viszont ha bankszámlára megy, akkor az már nem családi pótlék, hanem számlapénz, és inkasszálható.


A bank is köteles a 28.500 Ft-ot "visszatartani" és kifizetni a tulajdonos részére. Sajnos sok bank szabálytalanul jár el és vagy nem hagyja rajta, vagy rajta hagyja ugyan, de zárolja a bankszámlát, és az adós nem fér hozzá. Ilyenkor nem árt az asztalt verni a banknál, vagy a felettes szervnél.

Természetesen ha havi 20.300 Ft ellátásod van csak, akkor nem tudhatnak inkasszálni, és a teljes összeget meg kéne, hogy kapd a banktól. Tehát nem a 28.500,- Ft-ot (mire fel?), hanem azt az ellátást, ami Neked jár.


Úgy segíthetsz magadon (ha nem akarsz harcot vívni ostoba banki ügyintézőkkel), hogy a családi pótlékot nem bankszámlára kéred, hanem postai kiutalással.

2016. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!