Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha zárolva van egy bankszámla,...

Ha zárolva van egy bankszámla, akkor a mentes összeg ( amit a bank elméletileg kötelezően rajta kell, hogy hagyjon és 35 nap alatt egyszer vehet fel a számla tulajdonos) csak személyenként jár vagy bankszámlánként?

Figyelt kérdés
Október elejétől dolgozni fogok, de a számlám folymatosan inkasszóban van( más kérdés, hogy én kértem a végrehajtásokat kérőket, hogy továbbra is tartsák inkasszó alatt, hogy a hálozat alapítványi segítség mellett, így is jöjjön be x összeg havonta, hogy hamarabb letudjuk a tartozásokat) vagyis ha a saját számlámra küldik a fizetésem, és nem egyszere apáméval, akkor ügye valamelyikünk fizetése oda lesz.Ha nyitok még egy számlát, akkor feltudom venni erről is a mentes összeget?Vagy valóban személyenként csak egyszer? Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést a kissé bonyolult megfogalmazásért. Szép napot mindenkinek!

#összeg #zárolás #inkasszó #személyenként #35 nap
2015. szept. 15. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Édesapád utalja másik számlára!
2015. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez annyira nem jó ötlet, mert ami az én nevemen van tartozás (kevés közmü) az eltörpül édesapám 1-2 milliós banki hitel tartozásához képest, és sajnos volt olyan 3 éve, hogy a fizetéséből még a mentes összeget sem engedték felvenni egy ft-ot sem. Az én bankomnál pedig akármennyi pénz is jön rá (nem jön rá sok kb. 100 ezer ft kb.) mindig feltudom venni a 71 ezret. Ha másik számlára menne a fizuja nem biztos h feltudná venni, és én meg nem tudom egyedül (ráadásul úgy, hogy apám is hibás a tartozásokban) a 4 órás munkámból és a gyes, csp-ból fizetni. De azért köszönöm, bár nem nem ezt a választ kértem :)
2015. szept. 16. 11:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ezt a választ kérted?!

A kérdést már saját magad megválaszoltad, arról ti tehettek, hogy úsztok az adósságban!

2015. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem éppen, a kérdésem az volt, hogy egy bankszámlára vagy egy személyre vonatkozik a mentes összeg, hogy ha nyitnék még egy számlát az én nevemre, és esetleg azt is zárolják, akkor arról is fel tudom e venni a mentes összeget. Ne hidd azt, amugy, hogy csak mi vagyunk ilyen helyzetben, sok ember küszködik elég ha rámész Wimmer Éva oldalára (banki szakértő) és egy-egy blog bejegyzés után hány kétségbe esett ember kér tanácsot tőle.Vagyis nem én és apám vagyunk ilyen helyzetben. Még egyszer köszönöm a válaszod.
2015. szept. 18. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!