Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kapnátok 200. 000 Ft-t...

Ha kapnátok 200. 000 Ft-t akkor ti mibe fektetnétek?

Figyelt kérdés

érdekelne(főleg idősebbek,tapasztaltabbak) véléménye,hogy mit csináltak vna vele 16 évesen.

ilyen 'kifizetném a számlákat,elinnám,elfüvezném,stb' dolgok nem érdekelnek:D

kiváncis vagyok a véleményetekre...


2010. márc. 18. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha rólad van szó és kaptál 200ezret, szerintem kb. 100.000-ret költs el olyanokra amire szükséged van és régóta vágysz rá (telefon, ruhák, bicikli vagy akármi), és a másik 100 ezret meg tedd be egy számlára hogy hozzányúlhass ha kell majd a jövőben. Én így csinálnám. 17/L
2010. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
200 e. ft-ot nem érdemes befektetni, sőt 1 millió alatt sem nagyon. esetleg illegálisan odaadhatod uzsorakamatra, de gondolom, nem ezt tervezed.
2010. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

én felraknám egy számlára, bár tizenhat évesen kell hozzá jogtulajdonos is, így nem csak neked lenne hozzáférésed...

én gyűjtenék hozzá, dolgoznék, vennék egy kocsit pár éven belül

2010. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van telefonom,anyám veszi a ruhákat,stb

úgymond kiadásom nincs

de ilyenkre gondoltam pl h "vegyél eurót 280-ér és add el 310-ér" v nemtudom:D

Számlára berakni...200k-nál alig kamatozik...meg amúgyis..a pénznek a magas infláció miatt az értéke csökken..

nam1:D

ha van ötleteket,szívesen várom:)

2010. márc. 18. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha berakod számlára - és lekötöd, ott, ahol a legmagasabb a kamat - akkor lesz valamennyi hozamod, amitől a reálértéke is növekszik. Egyébként ennyi pénzt tényleg nem nagyon lehet megforgatni, csak olyan magas kockázattal, hogy szinte biztos, hogy veszítesz rajta.

Ha mindened megvan, de nincsenek pénzügyi ismereteid, akkor ne próbálj tőzsdézni, mert 1. felesleges 2. veszélyes, amikor majd érettségi után mennél egyetemre vagy bármire kell, ez a pénz komoly segítség lehet.

(egyébként én tuti letenném a jogsit belőle és esetleg vennék egy kis robogót városi közlekedésre)

2010. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Bankszámlára semmilyen körülmények között nem ajánlanám, hogy rakd be, mert még lekötve is csak veszít az értékéből.


Az hogy 200 ezer forintot nem éri meg befektetni nem igaz! Megéri, mert a pénz pénzt fial. Igaz, hogy először kevesebbet, mint 1 millió forint, de ha nem teszed be, akkor viszont nullát. Annál a kevesebb is több.


Azt hogy hova tedd több dolog határozza meg.


Először is, hogy mennyi időre vagy hajlandó úgymond "lemondani" róla. Vagyis hány évre szeretnéd befektetni.

Másodszor az a kérdés, hogy a három közül, melyik a két legfontosabb: biztonság, hozam, hozzáférhetőség.

Harmadszor pedig a kockázat tűrő képességet.


Ha gondolod tudok benne segíteni.


Hódos Gábor

Pénzügyi Tanácsadó

2010. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Devizatőzsdén forgatnám, alacsony kockázattal.
2010. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

épphogy a robogót adtam el:D

Am én is a devizában gondolkodom.

Mit ajánlanátok?

Euro?Svájci frank?USA Dollar?

2010. márc. 19. 14:44
 9/10 anonim válasza:
Jobban járnál szerintem is ha betennéd számlára nem keresnél vele rosszul.Nekem két millió volt lekötve 3 hónapra de sajnos két és fél hónap után hirtelen lett egy nagyonn költségem igy hozzá kelett nyulnom de igy buktam a kamatot ami közel 200e lett volna.Jó jó nálad nem ekkora lenne kétszázezerre de neten akár máris utánna nézhetsz a mostani lekötéseknél mekkora a kamat egyes bankoknál.Ezt én csak leírtam reméljük bölcsen döntessz:)
2010. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 omadjoe ***** válasza:
én csak 40e ft-ot fektettem be egy dologba, és mire "vége" lett volt 200e Ft-om. (1,5év leforgása alatt) Most 170e Ft fektettem be, "szinte" ugyanarra. de ebbol, most nem lesz pénzem.
2010. márc. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!