Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha sürgősen szeretnétek...

Ha sürgősen szeretnétek megszabadulni ingatlanotoktól kapnátok ezen az ajánlaton?

Figyelt kérdés
15,9M Ft-ért hirdetitek meg és sürgősen eladó (egyelőre sajnos még nem tudom, hogy anyagi okok miatt-e). Az ajánlat, amit kaptok 14M Ft készpénzben.....elfogadnátok?
2011. ápr. 8. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Mint a szél. Amikor a kormány megszünteti a kilakoltatási moratóriumot kikerül töménytelen mennyiségű ingatlan a piacra és a föld alá fognak süllyedni az ingatlanárak.


Én amúgy 13M-val nyitnék, ha 14-et hajlandó vagyok fizetni.

2011. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintünk már az a 15,9M is nagyon alacsony a lakáshoz képest. Az az igazság, hogy már buktunk egy nagyon jó lakást azért, mert túl alacsony ajánlatot tettünk és nagyon nem szeretném ha ezt is elbuknánk. Akkor nem alacsony a 14M?
2011. ápr. 8. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Ti tudjátok, hogy milyen helyen van, mik az ingatlan pontos paraméterei, ezt ennyi infóból nem lehet megmondani. De abban biztos lehetsz, hogy rettentő nehéz eladni ingatlant - tudom, mert én is most adtam el -, szóval nem tudhatod, hogy mikor jön megint egy komoly vevő. Lehet, hogy hónapok vagy évek! Ha lépni akartok, adjátok el ennyiért.
2011. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mármint mi szeretnénk megvenni ennyiért, nem eladni. :)
2011. ápr. 8. 23:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha éppen 15,9 M hitel volna a házamon és nem tudnám fizetni, akkor semmiképp nem adnám olcsóbban (már ha ez valóban nagyon kedvező ár érte eleve, ahogy te is írod). Lakáshitelből eladással csak úgy szállnék ki, ha ki tudom az egész hitelt fizetni, mivel utána albérlet mellett kéne fizetnem a maradék hitelt és akkor se lakás, se könnyebb megélhetés.
2011. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen!
2011. ápr. 9. 14:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Alkudozni akkor lehet (akkor jó az alkupozíciód), ha nincs vesztenivalód.


Ha mindenképp meg akarod venni, akkor fizesd meg az árát, ha meg nem feltétlenül ezt az inagatlant akarod, akkor bátran kínálj akár jóval kevesebbet.


Mostani piaci viszonyok között átlagosan 15% alku kb a relalitás. Ha az illetőt nem kergeti a tatár akkor lehet, hogy csak 5%ot enged, sürgősség és nagy szükség esetén viszont akár 30%ot is elengedhet az árból.


Első ajánlat előtt érdemes kipuhatolni az eladó szándékát. Miért akarja eladni, mikorra kell neki a pénz stb. Én a lakás általam becsült piaci értékénél kb 30%al kínálnék kevesebbet első körben, legtöbbször úgyis jön egy ellenajánlat, és akkor feljebb lehet egyészen kicsivel tornászni.


Mivel az ingatlanár-emelkedésre nincs esély a közeljövőben, ezért csak akkor vásárolnék, ha már nagyon kellene mennem, és akkor is ideális ingatlant (amibe az emberek szeretnek költözni, jó fekvés, szomszédok, stb) piaci ár alatt 20-25%-al.

2011. ápr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ha van időtől várni, akár 12-13-as ajánlattal is nyithattok. Semmi sincs veszve ha másik után kell néznetek, rengeteg eladó ingatlan van és az árak is csak csökkennek.

2011. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmiképp sem szeretnék rosszul dönteni és az a baj, hogy tényleg bizonytalannak érzem magam. Már abban sem vagyok biztos, hogy ilyen lakást képzeltem el. Viszont annyi szempontnak kell megfelelnie (amiket nem csak én döntöttem el), hogy alig van olyan -sőt, igazából nincs is- ami ütné a mércét. Szóval nem tudom mi legyen.....
2011. ápr. 10. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!