Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektetnétek 2,5 milliót?

Mibe fektetnétek 2,5 milliót?

Figyelt kérdés
Örököltem a pénzt amit szeretnék valamibe befektetni, mivel jelenleg sajnos munkanélküli vagyok. Szeretnék a saját lábamra állni! Valami kis, de megbízható vállalkozásötlete van valakinek?
2011. ápr. 2. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Telekbe!

pl. vegyél egy kis területű telket, termessz szőlőt és csinálj bort! (majd add el) Nálunk működik!

Vagy nagyobb telket vegyél és műveld meg.

2011. ápr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Kutyatenyésztésbe.Kell rájuk költeni meg minden de jön is vissza.
2011. ápr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkább az a kérdés, hogy mihez értesz? Mert csak olyan dologba érdemes pénzt fektetni!
2011. ápr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Irodában dolgoztam azelőtt, hr-esként. Szeretem az állatokat, a gyerekeket -bár nekem sajna még nincs-és fotózni is imádok. Budapesten élek és társasházban lakom...szóval kutyatenyésztés sajnos kizárva. :(
2011. ápr. 2. 07:23
 5/10 anonim válasza:
52%

Amíg nem találsz egy biztos munkahelyet,addig csak az alapokra költsd az öröklött pénzt (víz,gáz,villany,étel és innivaló) Egy részét rakd bankba és az kamatozni fog,vagyis mindig hozzátesznek x összeget a te javadra (gondolom tudod,hogy értem :) ) de szerintem próbálkozz újságkihordással (az könnyű munka és keresni is lehet vele pénzt)

Remélem sokat segítettem :)

2011. ápr. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mezőgazdaságba,földbe semmiképpen ne fektesd! Egyrészt szakrételem nélkül nem tudsz gazdálkodni,másrészt nagyon időjárásfüggő is. A mezőgazdaság általában veszteséges.
2011. ápr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A mezőgazdaság igen kemény munka, ezt elfelejtettem hozzá tenni. Én Szabolcsi vagyok, van lövésem róla! A családomban sok olyan van, aki ezzel foglalkozik és jól megél belőle! (hisz már vagy 25-30éve benne vannak a szakmában) De van, mikor nekik is veszteséges!

Első voltam!


Egyébként: "Egy részét rakd bankba és az kamatozni fog,vagyis mindig hozzátesznek x összeget a te javadra (gondolom tudod,hogy értem :) )"

A kamatot a hajára kenheti, max elmehet egyszer belőle bevásárolni. Voltam a K@H-ba és 3%-os kamatot ajánlottak fel. (fix éves) Most 2,5millára ez mennyi is? 75ezer Ft? 1évre! Havi kb 6200Ft. Mondjuk az is pénz! A többi bank sem adt sokkal többet szerintem.

2011. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2,5 millió elég kevés (bármilyen) üzleti vállalkozás beindításához. Esetleg társulhatsz valakivel. Persze, az is kérdés, hogy mennyire vagy bevállalós, vagy inkább kockázatkerülő, mert ez is befolyásolja a lehetőségeket. A tőzsdézés pl. magasabb kockázattal jár - cserébe magasabb hozammal kecsegtet. A bankba tenni verziót én sem tartom jónak, ott csak elértéktelenedik az ember pénze. Akkor már inkább aranyba fektetném (persze, nem ékszerre, hanem befektetési aranyra gondolok), az értékálló. De ha végképp nincs ötleted keress fel egy befektetési tanácsadó céget, ők segítenek neked valamilyen portfóliót összeállítani az igényeid alapján. Így lehet vegyes a befektetésed - egy kis biztonságos államkötvény, valamivel kockázatosabb részvény, stb... amit te jónak látsz.
2011. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tőzsdézést csak annak ajánlanám, akinek úgymond "felesleges" pénze van, szóval nincs szükségre rá! pl. Van 40milliós vagyona (KP-ban) és ebből szeretne 25-t befektetni. Ha bukik, akkor is marad 15. Nem szabad mindent feltenni, akkora összeget kell befektetni, ami nem hiányzik. Vagy ajánlanám az állampapírok vásárlását. (bár ennek alacsony a hozama, de a kockázata is! Hosszú távon mondjuk 10év vagy többre, érdemes ezt választani!)
2011. ápr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a 2,5 millióhoz képest minimális befektetéssel ajánlanék valamit, ha érdekel írj privit.
2011. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!