Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay csalás? Van megoldás?

Hes2 kérdése:

Ebay csalás? Van megoldás?

Figyelt kérdés
Ebay, vásároltam 840 dollár értékben kerékpárt az ebay en, az eladó kérésem ellenére sem küldött csomagszámot,a megadott időre nem kaptam meg, vitát indítottam, az eladó vita lezárása előtt pár órával megadott egy csomagszámot az ebay nek, ami valóban Magyarországra szólt, és már át is vették, tőlem 200 km re Etyeken. Jeleztem az Ebay nek, leírtam a pontos címemet, és kértem hogy ellenőrizzék a csomag átvételének helyét, számomra teljesen érthetetlen módon a vitát lezárták az eladó javára. Fellebbeztem a döntés ellen, most felfüggesztették 3 napra az ügyet, beszéltem az Etyeki postával is, elmondták hogy a szóban forgó csomag egy kis mérető boríték volt, /nekem 2 db kerékpár jött volna/, mindent tételesen megírtam ez ebay nek, de mintha a falnak beszélnék, csak azt mondják hogy bizony én átvettem a csomag, de a nyomkövetés is jelzi hogy Etyeken vették át, én Miskolcom élek, kb 20 mailt váltottunk és még mindig nem akarják érteni, a posta csak a rendőrségnek ad ki bármilyen személyes adatot.
2015. aug. 15. 15:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi,hol találom a számot amin hívható ?
2015. aug. 18. 06:34
 12/16 anonim ***** válasza:

szerintem bejelentkezel es a contact fulnel lesz valahol, de elotte gondolom ki kell valasztanod, hogy mi az oka, hogy el akarod oket erni

nem tudom hogy magyar ebayen is van-e ilyen opcio


ha nincs akkor gugli "ebay phone number"

de eltte toltsd fel a kartyad vagy vegyel ilyen lekaparhatos/lebeszelhetos telefonkartyat (ha arulnak ilyet), amivel tudod hivni az USA-t, vagy ha van skype-od vagy valami online telefonalasi lehetoseg


Nem tudom a "matav" mennyit ker egy USA hivasert de kell legyen valami olcsobb megoldas

2015. aug. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Valószinüleg HAMIS nyomkövetési számot adott meg...ami nem ritka!

Nem lehet h vámon fogták meg?

2015. aug. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem küldött semmit,azóta megoldódott,az ebay simán neki ítélt,majd a paypal-on is vitát indítottam,oda már egy_Kecskemétre menő csomagszámot adott meg,így borult az egész ,mivel volt 2 szám ami egyik sem Miskolcra jött,2 nap alatt visszakaptam a pénzt,buktam 18 000 ft ot mert lement 20 ft al az Ausztrál dollár,abban volt megadva az ár.Az a szomorú hogy az ebay ennyire amatőr módon kezelte az ügyet.Soha semmit fel sem adott ezek a számok kis levél nagyságú küldemények voltak.Ha a vámon áll kapok értesítést,egyébként is úgy kalkuláltam hogy vámolni fogják.
2015. aug. 31. 06:15
 15/16 anonim ***** válasza:
Basszus, hogy ennyire töketlen egy brigád legyen ez az ebay! Örülök, hogy végül (nagyjából) megoldódott! Hogyan sikerült meggyőznöd a paypalt?
2015. aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
ugyan azokat a bizonyítékokat csatoltam az ebay nek és a paypal nak is,nem is tudtam volna mást csak ami a kezembe volt,de azért elég gáz hogy az ebay kimásolt google térképen nem látja hogy bejelölve mind a három Magyarországi helység, km ben megadva a távolságok ,a nyomkövetéssel alátámasztva hogy melyik csomag hova ment ,mindez kimásolva rendszerezve sorban,hozzácsatolva az eladó negatív értékelése,ja és a hab a tortán hogy az ebay vásárlási listámból eltűnt ez a tranzakció ,mint ha nem is létezne ,úgy hogy az eladót a mai napig nem törölték.
2015. szept. 1. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!