Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay csalás? Van megoldás?

Hes2 kérdése:

Ebay csalás? Van megoldás?

Figyelt kérdés
Ebay, vásároltam 840 dollár értékben kerékpárt az ebay en, az eladó kérésem ellenére sem küldött csomagszámot,a megadott időre nem kaptam meg, vitát indítottam, az eladó vita lezárása előtt pár órával megadott egy csomagszámot az ebay nek, ami valóban Magyarországra szólt, és már át is vették, tőlem 200 km re Etyeken. Jeleztem az Ebay nek, leírtam a pontos címemet, és kértem hogy ellenőrizzék a csomag átvételének helyét, számomra teljesen érthetetlen módon a vitát lezárták az eladó javára. Fellebbeztem a döntés ellen, most felfüggesztették 3 napra az ügyet, beszéltem az Etyeki postával is, elmondták hogy a szóban forgó csomag egy kis mérető boríték volt, /nekem 2 db kerékpár jött volna/, mindent tételesen megírtam ez ebay nek, de mintha a falnak beszélnék, csak azt mondják hogy bizony én átvettem a csomag, de a nyomkövetés is jelzi hogy Etyeken vették át, én Miskolcom élek, kb 20 mailt váltottunk és még mindig nem akarják érteni, a posta csak a rendőrségnek ad ki bármilyen személyes adatot.
2015. aug. 15. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kérjük az eladó linkjét!
2015. aug. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hogy fizettél? Remélem, PayPal-on keresztül, akkor ott is indíts egy issue-t és visszakapod a pénzed.
2015. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

igen PayPal-on fizettem,280 sikeres tranzakción vagyok túl,sosem volt problémám,vagy ha igen az ebay korrekten és gyorsan kezelte,most nem értem a hozzáállást.

[link]

2015. aug. 16. 07:21
 4/16 A kérdező kommentje:
Mivel jelenleg az ebay vizsgálja az ügyet,a paypal on nem tudok vitát nyitni,mert az jelzi hogy akkor automatikusan bezáródik az ebay es vita.Számomra ez az érthetetlen hogy a nyomkövetés jelzi hogy az átvétel helye Etyek ,minden levelembe leírtam nekik hogy én 200 km re Miskolcon lakom,és mintha nem is olvasnák,csak az jön vissza hogy én átvettem.Na ez a probléma.A vitám óta 4 negativ feedback érkezett az eladónak,más sem kapta meg a kerékpárt.
2015. aug. 16. 07:38
 5/16 anonim ***** válasza:
Az ebay, látva a többi negatívot, szerintem a javadra ítél majd végül, de hogy jutott eszedbe ennyit költeni egy zéróra értékelt eladónál?!? 280 tranzakció után főleg!!
2015. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A paypal szinte mindig a vevő számára kedvezően dönt, azonban csak (ha jól tudom, 40 napig) nyitható meg az issue. Én inkább lezárnám az ebay-en a vitát azzal, hogy a paypal-hoz fordulok.
2015. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"A paypal szinte mindig a vevő számára kedvezően dönt"


Ez alaptalan. Az ebay látja a többi hasonló esetet, abból valószínűsítheti is, hogy a kérdezőnek van igaza. A paypal nem látja, ő vakon kell, hogy döntsön.

2015. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
mielőtt fizettem,írtam az ebay nek hogy gyanús a dolog,nézzenek utána,az a választ kaptam ne aggódjak fizessek nyugodtan,működik a vásárló védelem,ennek ellenére.azóta a fellebbezésemet is elutasították,és ismét az eladó javára döntötték,kértem nézzék meg a levelezésemet mind az eladó,mint az ebay között,az eladó azóta jött negatív értékelését,a nyomkövetésben jelzett csomag átvétel helyét,mind engem igazol,és mégis ellenem döntöttek
2015. aug. 17. 06:08
 9/16 A kérdező kommentje:
számomra az a megdöbbentő hogy minden leírva dokumentálva van,feketén fehéren,és mintha el sem olvasnák,utána sem néznének csak ugyan az a válsz jön,12 pontba szedtem ami bizonyítja az igazam.De bármelyik nyomkövető oldalon beírnák a számot mutatja hogy átvétel helye Etyek,azóta felhívtam az ottani postát, a csomagszámhoz egy kisméretű boríték tartozott,de nekem nem adnak több felvilágosítást ,csak a rendőrségnek.
2015. aug. 17. 06:28
 10/16 anonim ***** válasza:

Hivd fel az eBayt azonnal es beszelj veluk.

Ha nem beszelsz angolul es nincs magyar ugyfelszolgalatuk (bocs kulfoldon elek, nem tudom otthon ez hogy megy) akkor kerj meg egy ismerost aki beszel angolul (vagy egy regi angol tanarodat) hogy menjen el hozzad, ismertess vele minden reszletet es hivja o fel az eBayt es adja ki magat ugy mintha te hivnad oket. Ha kicsit beszelsz angolul akkor tudsz neki engedelyt adni hogy beszeljenek vele de ha egy mukkot sem, akkor jobb ha ugy adja elo, hogy o te vagy.


A haverom sem beszel csak alig angolul de annyit tud mondani, hogy legyszives beszeljetek a hugommal az ugyben, ilyenkor mindig atadja a telefont es en beszelek az illetekesekkel, pedig nem is vagyok a huga.


Hagyd az emailezest, hivd fel oket!!! Ha kell minden nap es beszelj veluk, ha az illeto a telefonban nem segit, kerd a feletteset "I request to speak with your supervisor" - en is mindig ezt a taktikat hasznalom, legyen az eBay, legitarsasag, vagy a helyi gazmuvek!

2015. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!