Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben lehet-e tenni...

Ilyen esetben lehet-e tenni valamit bank ellen?

Figyelt kérdés

Egy bankban dolgozok, de nem biztos,hogy még sokáig, mert a főnök átvert a fizetéssel és sokkal kevesebbért dolgozok, mint a kollegák, akik ugyanazt csinálják, mint én.

A kérdésem nem erre vonatkozik, mivel ez van a szerződésemben és aláírtam, ezzel csak felvázoltam a helyzetet.


Szóval a kérdésem a következő:


1) Mivel ez egy központi fiók, ahol sok pénzt tárolnak, ezért fegyveres biztonsági őrt kellene alkalmazni. Azonban a főnök spórol rajta és csak akkor szokott felvenni 1-2 hétre egy őrt, ha tudja,hogy ellenőrzés lesz nálunk.


2) A fiók hosszú-hosszú évek óta úgy tesz szert extra bevételre,hogy az a bank belső szabályait/törvényeit sérti, de ennek ellenére a főnök elrendelte,hogy ezt így kell csinálni. Nem akar teljesen leírni, de az a lényeg,hogy minden dolgozó ismeri minden más dolgozó belépési neveit és jelszavait a számítógépes rendszerekbe (ami tilos...) és van,hogy aláírási joggal nem rendelkező dolgozó ír alá 2 másik dolgozó helyett is (akik közül az egyik a főnök).


Lehet-e ezek ellen tenni valamit? Mert szerintem ezek olyan dolgok, amik miatt eléggé megfenyítenék a fiókot és főnököt.

Azonban ezzel megsérteném a titoktartást, ha az elsővel még nem is (mivel azt akármelyik rendeszeresen betérő ügyfél is észreveheti), de a másodikkal tuti.


2015. aug. 14. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy felnyomod a vezetőséget, max azt éred el, hogy nemcsak te, hanem mások is munka nélkül maradnak.


Ha aláírtál egy szerződést, és nem vagy vele elégedett, akkor keress másik munkát. Neked azzal nem lesz jobb, hogy áskálódsz.

2015. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
pusztuljon a szomszéd tehene is! Eeeezaaaaaaz!!!
2015. aug. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Elárulnád nekem, hogy miért a mások fizetésével foglalkozol?!
2015. aug. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért, mert ugyanazt csináljuk és rajtam kívül, aki a legkevesebbet keres, az is kb. 30%-kal kap többet, mint én. Úgy, hogy nekem magasabb iskolai végzettségem van és neki a szakmában egyáltalán nem volt tapasztalata mikor elkezdte.

Akár hiszed, akár nem, ez elég idegesítő.

2015. aug. 15. 08:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!